1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
26.11.2014 N 17.4-12/54
ЗАТВЕРДЖУЮ
В. о. Голови Державної
служби статистики України
____________ І. М. Жук
26 листопада 2014 року
Роз'яснення
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-послуги (квартальна) "Звіт про обсяги реалізованих послуг"
I. Загальні положення
Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження N 1-послуги "Звіт про обсяги реалізованих послуг" (квартальна) (далі - форма).
Відповідно до ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності", затвердженого наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 N 457 із змінами,послуги - це результат економічної діяльності, відносно якого не можна встановити права власності. Послуги не підлягають продажу окремо від процесу їх виробництва. Момент завершення виробництва послуги збігається з моментом надання її споживачеві.
Форма охоплює результати діяльності підприємств з реалізації всіх видів послуг (крім фінансових). Форма не містить даних з виробництва та продажу товарів (промисловість, сільське господарство, будівництво, виробництво електроенергії, газу, води, теплопостачання, торгівлі).
Форма N 1-послуги (квартальна) складається з трьох розділів.
I розділ містить інформацію про результати фактичної діяльності підприємства з реалізації послуг за кожний квартал звітного року окремо, показники розділу відображаються в тис. грн. з одним десятковим знаком.
II розділ відображає дані про кількість працівників та фонд оплати праці за кожний квартал звітного року окремо. Одиниці вимірювання для кількості працівників - осіб (у цілих числах), для фонду оплати праці - тис. грн. з одним десятковим знаком.
III розділ містить дані про витрати від операційної діяльності щодо надання послуг за рік, що передує звітному, показники розділу відображаються в тис. грн. з одним десятковим знаком.
За відсутності даних рядки (графи) форми містять прочерк.
Показники звітного кварталу не включають величини коригування за попередні квартали.
Форма відповідає даним документів первинного обліку (квитанції, чеки, квитки на проїзд у громадському транспорті, наряди-замовлення, замовлення-зобов'язання тощо).
II. Зміст форми
Рядок 01 містить дані про обсяг реалізованих послуг за ціною продажу виконаних та реалізованих за межі підприємства послуг, що зазначено в оформлених як підстава для розрахунків з покупцями (замовниками) документах (уключаючи послуги за бартерним контрактом), уключаючи непрямі податки (податок на додану вартість, акцизний податок тощо).
Показник обсягу реалізованих послуг організацій (установ, закладів), що фінансуються за рахунок бюджетних коштів, містить дані про реалізацію послуг від основного виду економічної діяльності за економічно значущими (ринковими) цінами (якщо такі послуги реалізовувалися упродовж кварталу).
Послуги можливо вважати реалізованими після оформлення документів незалежно від надходження платежів за них.
Обсяг реалізованих послуг вміщує:
- вартість транспортних, пакувальних та інших робіт (компенсуються за рахунок покупця);
- вартість послуг з оперативної оренди активів та купівлі-продажу іноземної валюти за умови, що ці послуги не були одноразовими операціями, а виділені підприємством в окремі види економічної діяльності;
- вартість послуг з доходів від торгових марок, патентів тощо.
Обсяг реалізованої продукції не охоплює знижки, надані покупцям.
Склад цього показника не містить дані про:
- вартість послуг для внутрішніх потреб підприємства;
- суми отриманих субсидій і дотацій на виробництво;
- суми попередньої оплати послуг;
- авансові платежі;
- надходження, що належать третім особам (іншим підприємствам), тобто якщо підприємство виконувало посередницькі функції, воно в обсязі реалізованих послуг відображає лише маржу за посередництво.
Форма містить дані щодо підприємств, що залучають до виконання послуг на умовах підряду сторонні підприємства (підрядників, субпідрядників), загальний обсяг реалізованих послуг цих підприємств охоплює вартість робіт, що виконувалися підрядниками (субпідрядниками), з урахуванням вартості послуг, виготовлення яких здійснювалось на умовах надання підряднику (субпідряднику) давальницької сировини.
Форма містить дані щодо підприємств, що утримують на балансі об'єкти житлово-комунального господарства та соціально-культурного призначення, обліковують в обсягах реалізованих послуг вартість послуг, реалізованих за межі підприємства або своїм працівникам (членам їх сімей) на комерційній основі. Обсяги реалізованих послуг цих підрозділів ураховано в загальний обсяг реалізованих послуг.
Загальний обсяг реалізованих послуг підприємства не охоплює дані про послуги здавання під найм (в оренду) виробничих нежитлових приміщень, коли цей вид економічної діяльності є одним з другорядних.
Обсяг реалізованих послуг за окремими видами економічної діяльності у формі можна визначати таким чином:
- транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність - як вартість реалізованих за межі підприємства послуг від усіх видів перевезень, діяльності підприємств із транспортного оброблення вантажів (вантажно-розвантажувальні, транспортно-експедиційні послуги), допоміжної діяльності у сфері транспорту, послуг з приймання, оброблення, перевезення і доставки поштових відправлень, грошових переказів та інших послуг пошти включно з тими роботами (послугами), оплату за які клієнт ще не здійснив, за винятком непрямих податків, у частині іншої поштової та кур'єрської діяльності - як вартість наданих послуг з виймання, перевезення і доставки листів, бандеролей та посилок, що здійснюється іншими суб'єктами господарювання (крім національного оператора поштового зв'язку);

................
Перейти до повного тексту