- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
ЗАТВЕРДЖУЮ
Перший заступник
Голови Держстату України
___________ В. О. Піщейко
07 серпня 2014 року
Роз'яснення щодо заповнення форм державного статистичного спостереження № 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції, вибуття й амортизація активів" та № 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції"
Форма державного статистичного спостереження
№ 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції" уключає інформацію на дискретній основі - за I, II, III, IV квартали окремо.
Форма державного статистичного спостереження
№ 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції, вибуття й амортизація активів" уключає інформацію щодо капітальних інвестицій за рік.
I. Розділ 1 "Капітальні інвестиції" форм державного статистичного спостереження № 2-інвестиції (річна) "Капітальні інвестиції, вибуття й амортизація активів" та № 2-інвестиції (квартальна) "Капітальні інвестиції"
1.1. Розділ 1 уключає інформацію щодо фактично освоєних (використаних) у звітному періоді обсягів капітальних інвестицій у матеріальні та нематеріальні активи за рахунок передбачених чинним законодавством джерел фінансування, без урахування суми податку на додану вартість, та витрати на будівництво житла для подальшого продажу (передачі), які за обліком витрат не належать до капітальних інвестицій респондента.
1.2. До капітальних інвестицій належать інвестиції у нові та існуючі матеріальні та нематеріальні активи, які були придбані, у тому числі за договором фінансового лізингу, або створені для власного використання зі строком служби більше одного року, уключаючи невироблені активи (земля, авторські права, ліцензії, патенти, гудвіли тощо), а також витрати на будівництво житла для подальшого продажу (передачі). Також до показника капітальних інвестицій відносяться витрати, які пов'язані з поліпшенням об'єкта, що призводять до збільшення його строку служби або виробничої потужності, та не відносяться витрати на технічне обслуговування та поточні ремонти.
Вартість придбаних активів уключає фактично сплачену вартість із урахуванням витрат на транспортування та монтаж, плати за митне оформлення товарів і транспортних засобів, податків, оплати послуг юристів, оцінювачів, агентів з нерухомості. Витрати на придбання активів за договором фінансового лізингу відносяться до капітальних інвестицій лізингоодержувача у звітному періоді, в якому їх залучили до виробничого процесу, при цьому показник уміщує повну ринкову вартість активу, що зазначена в договорі, а частина внесків, що відповідає платежам за відсотками, не є складовою показника.
1.3. До складу показників з капітальних інвестицій не входять:
витрати на придбання матеріальних та нематеріальних активів з метою їх подальшого перепродажу, крім витрат на будівництво житла для подальшого продажу (передачі);
вартість отриманих на безоплатній основі матеріальних та нематеріальних активів;
авансові платежі для фінансування будівництва та придбання обладнання;
витрати на технічне обслуговування та поточні ремонти;
витрати на придбання обладнання та устаткування (яке потребує монтажу), що міститься на складі й у звітному році не передане в монтаж;
витрати на придбання обладнання й устаткування (яке не потребує монтажу), що не введено в експлуатацію у звітному році.
1.4. Графа 1 включає дані щодо фактично освоєних обсягів капітальних інвестицій за звітний період за окремими видами активів. Дані графи 1 дорівнюють сумі даних граф 2, 4, 5, 6 цього розділу.
1.5. Графа 2 включає дані щодо обсягів інвестицій у придбання та створення нових активів, у тому числі на нове будівництво, придбання та виготовлення власними силами (господарським способом) нових машин, обладнання, транспортних засобів, придбання об'єктів незавершеного будівництва, довгострокових біологічних активів, нематеріальних активів. Ця графа вміщує дані щодо витрат на придбання активів, що були у використанні в інших країнах та вперше використовуються на території України.
1.6. Графа 3 включає дані щодо витрат з графи 2 на виготовлення (будівництво) активів господарським способом, до якого належать роботи, виконані власними силами підприємства.
1.7. Графа 4 включає дані щодо обсягів інвестицій у придбання активів, що були у використанні в інших суб'єктів господарювання, за винятком активів, що були у використанні в інших країнах та вперше використовуються в Україні.
1.8. Графа 5 включає дані щодо обсягів інвестицій у капітальний ремонт, тобто витрат, пов'язаних з поліпшенням об'єкта, що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первинно очікуваних від використання об'єкта, на суму яких збільшується первісна вартість основних засобів (будівель, споруд, машин і обладнання, транспортних засобів тощо). Цей показник не включає витрати на технічне обслуговування та поточні ремонти активів.
1.9. Графа 6 включає дані щодо витрат на розширення, реконструкцію, модернізацію, вдосконалення активів та поліпшення земель.
1.10. Графа 7 включає дані щодо вартості активів з графи 1, що використовуються на умовах договору фінансового лізингу за повною ринковою вартістю активу, що зазначена в договорі (без частини внесків, що відповідає платежам за відсотками), та які залучені до виробничого процесу у звітному періоді.
1.11. Рядок 100 містить дані щодо фактично освоєних обсягів капітальних інвестицій. До них належать інвестиції у нові та існуючі матеріальні та нематеріальні активи, які були придбані, у тому числі за договором фінансового лізингу, або створені для власного використання зі строком служби більше одного року, невироблені активи (земля, авторські права, ліцензії, патенти, гудвіли тощо), а також витрати на будівництво житла для подальшого продажу (передачі).
Цей показник уключає всі витрати, які пов'язані з поліпшенням об'єкта, що призводить до збільшення його строку служби або виробничої потужності, та не включає витрати на технічне обслуговування та поточні ремонти.
1.12. Рядок 110 містить дані щодо обсягів капітальних інвестицій у матеріальні активи, до яких належать інвестиції у нові та існуючі матеріальні активи, які були придбані або створені для власного використання зі строком служби більше одного року, уключаючи витрати на капітальний ремонт, поліпшення, вдосконалення, реконструкцію, модернізацію. До них належать обсяги капітальних інвестицій у житлові та нежитлові будівлі, інженерні споруди, машини, обладнання та інвентар, транспортні засоби, землю, довгострокові біологічні активи, інші необоротні матеріальні активи.
1.13. Рядок 111 містить дані щодо обсягів капітальних інвестицій у житлові будівлі, уключаючи також витрати на будівництво житла, що будується для подальшого продажу (передачі), та які за обліком витрат не належать до капітальних інвестицій респондента.
1.14. Рядок 112 містить дані щодо витрат з рядка 111 на будівництво житла, що будується з метою подальшого продажу або передачі у власність та за обліком витрат не належить до капітальних інвестицій респондента.
1.15. Рядок 113 містить дані щодо обсягів капітальних інвестицій у нежитлові будівлі.
1.16. Рядок 114 містить дані щодо обсягів капітальних інвестицій в інженерні споруди.
1.17. Рядок 115 містить дані щодо обсягів інвестицій у технологічне, енергетичне, підйомно-транспортне та інше обладнання, машини, інструмент, інвентар, які не пов'язані безпосередньо з функціонуванням будівель (споруд), уключаючи витрати на їх монтаж. До показника не належать витрати на придбання (створення) малоцінних необоротних матеріальних активів.
1.18. Рядок 116 містить дані щодо витрат з рядка 115 на електричне й електронне устаткування. До такого устаткування належать електронно-обчислювальні та електричні машини й апаратура (комп'ютери, друкувальні пристрої тощо), устаткування для радіо, телебачення та зв'язку (телефонні апарати, телефакси тощо), медичні прилади (електродіагностична апаратура тощо), точні вимірювальні та оптичні пристрої тощо.
1.19. Рядок 117 містить дані щодо інвестицій у транспортні засоби.
1.20. Рядок 118 містить дані щодо інвестицій у придбання у власність згідно з чинним законодавством земельних ділянок і придбання природних ресурсів для подальшого видобутку нафти, газу тощо. У тому числі цей показник уключає витрати на придбання землі під будівництво житла, що будується з метою подальшого продажу (передачі) та за обліком витрат не належить до капітальних інвестицій респондента.
1.21. Рядок 119 містить дані щодо обсягу інвестицій у придбання або вирощування довгострокових біологічних активів рослинництва, що належать до сільськогосподарської діяльності, багаторічні насадження, які не пов'язані із сільськогосподарською діяльністю, тощо.
1.22. Рядок 120 містить дані щодо обсягу інвестицій у придбання або вирощування (створення) довгострокових біологічних активів тваринництва, у тому числі незрілих. Цей показник не включає витрати на дорослих тварин і молодняк на відгодівлі та в нагулі, птицю, кроликів, дорослих тварин, що вибракувані з основного стада для реалізації.
1.23. Рядок 121 містить дані щодо обсягу інвестицій у придбання або створення (будівництво) власними силами інших необоротних матеріальних активів:
бібліотечних фондів;
малоцінних необоротних матеріальних активів;
тимчасових (нетитульних) споруд (крім витрат на зведення таких споруд, які замовник уключає в обсяги інвестицій у капітальне будівництво та оплачує);
інвентарної тари;
предметів прокату;
тварини, які не пов'язані з сільськогосподарською діяльністю;
витрати орендаря на поліпшення об'єкта операційної оренди тощо.
1.24. Рядок 122 за графою 2 (з рядків 111, 113, 114) містить дані щодо вартості обладнання, що забезпечує функціонування будівель та інженерних споруд, уключаючи витрати на його монтаж, у тому числі систем каналізації, опалення, газопостачання, освітлення, вентиляції та кондиціювання повітря, опалювальні котли, радіатори, калорифери, бойлери та інше санітарно-технічне обладнання, підйомники, ліфти тощо.
1.25. Рядок 130 містить дані щодо обсягів інвестицій у придбання та створення власними силами необоротних нематеріальних активів:
права користування природними ресурсами (надрами, іншими природними ресурсами, геологічною та іншою інформацією про природні ресурси), включаючи витрати на розробку корисних копалин;
права користування майном (земельною ділянкою, будівлею);
права на комерційні позначення (права на торговельні марки, комерційні (фірмові) назви);
права на об'єкти промислової власності (права на винаходи, патенти, ліцензії, концесії, промислові зразки, сорти рослин, породи тварин, ноу-хау тощо);
авторські та суміжні з ними права;
................Перейти до повного тексту