- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
06.12.2013 N 18.1-12/37
ЗАТВЕРДЖУЮ
Перший заступник
Голови Держстату України
В. О. Піщейко
Щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-торг "Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі та мережі ресторанного господарства"
I. Загальні положення
1.1. Роз'яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження N 3-торг "Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі та мережі ресторанного господарства" (далі - форма).
Метою форми є одержання всебічної інформації щодо стану й тенденцій розвитку роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, здійснення розрахунків обороту роздрібної торгівлі та обороту ресторанного господарства на державному й регіональних рівнях.
1.2. Форма містить дані щодо роздрібного товарообороту за звітний квартал (I, II та III квартали) і за рік.
1.3. Якщо місцезнаходження та місце здійснення діяльності із роздрібної торгівлі та забезпечення стравами та напоями респондента (юридичної особи, її відокремлених підрозділів) є територіями різних адміністративних одиниць регіону (місто, район Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва та Севастополя), органи державної статистики використовують інформацію форми, отриманої за місцем здійснення такої діяльності. Якщо підрозділ не веде облік усіх показників, наведених у формі, органи державної статистики використовують інформацію, сформовану на підставі даних головного підприємства за місцем здійснення його діяльності, по підрозділах у розрізі адміністративних одиниць (місто, район) регіону.
1.4. Джерелами даних форми є такі первинні облікові документи: товарно-транспортні накладні, товарно-грошові звіти, квитанції установ банків, поштових відділень, прибуткові касові ордери, видаткові касові ордери, журнал реєстрації прибуткових та видаткових касових документів, касові книги, книги обліку прийнятих та виданих касиром грошей, журнал обліку нафтопродуктів, які надійшли на автозаправну станцію (далі - АЗС) і автомобільну газонаповнювальну компресорну станцію (далі - АГНКС), акт приймання (здавання) нафтопродуктів з трубопроводу на АЗС, відомість на один відпуск, змінний звіт АЗС.
1.5. Для опису товарних груп у формі може використовуватися Додаток до форми N 3-торг "Довідник товарних груп та товарів за Статистичною класифікацією продукції (СКП)" (далі - Довідник).
II. Щодо показників форми державного статистичного спостереження N 3-торг
У рядках форми показник роздрібного товарообороту включає дані про виручку від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів (як за готівку, так і за розрахункові чеки установ банків, банківські платіжні картки) через організований споживчий ринок, тобто спеціально організовану торгову мережу (магазини, аптеки, палатки, кіоски, автозаправні станції, розвізну і розносну мережу) і мережу ресторанного господарства (їдальні, кафе, ресторани тощо) усіма діючими підприємствами незалежно від відомчої підпорядкованості, форм господарювання, включаючи торгових посередників, а також виручку, одержану через касу неторгових підприємств, організацій, установ від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів для особистого споживання за готівку або за наявності заяви працівника на відпуск товару в рахунок оплати праці. Показник не включає продаж товарів суб'єктам господарювання для виробничої діяльності або подальшого перепродажу незалежно від форми оплати, а також продаж карток стартових пакетів, карток поповнення рахунку тощо для телефонного, у тому числі мобільного, зв'язку.
Показник роздрібного товарообороту містить дані, визначені у цінах фактичної реалізації за моментом відпуску товарів покупцеві, незалежно від часу сплати грошей, включаючи продаж товарів, які надійшли підприємству (об'єкту) торгівлі у межах договорів комісії (консигнації).
Показник роздрібного товарообороту торгових посередників (дилерів, дистриб'юторів), діяльність яких полягає в зближенні продавців (виробників) та покупців, без придбання товарів посередником, включає обсяг продажу товарів населенню та обсяг наданих послуг (комісійні). Зокрема, при продажу населенню торговими посередниками легкових автомобілів, які вироблені підприємствами на території України, показник звіту щодо роздрібного товарообороту незалежно від умов оплати включає загальну вартість автомобілів, включаючи комісійні за надані торговими посередниками послуги.
Показник роздрібного товарообороту включає також відпуск за безготівковим розрахунком із роздрібної мережі та мережі ресторанного господарства:
харчових продуктів закладам охорони здоров'я, соціального забезпечення та освіти (лікарняним, профілактичним, будинкам відпочинку, будинкам-інтернатам для громадян похилого віку та інвалідів, загальної освіти, дошкільного виховання, виховання дітей, які залишилися без опіки батьків) для організації харчування відповідних контингентів населення;
продовольчих товарів суднам морського і річкового флоту, риболовецьким промисловим суднам для харчування екіпажів суден, туристів і пасажирів у суднових ресторанах, геологорозвідувальним партіям для харчування працівників експедицій, а також окремих непродовольчих товарів на поточні потреби для реалізації членам екіпажів;
обсяг продажу готової їжі власного виготовлення транспортним компаніям для споживання пасажирами та екіпажами авіакомпаній, залізничного та водного транспорту;
товарів подарункового асортименту до свят і новорічних подарунків для дітей.
2.1. Розділ I "Роздрібний товарооборот торгової мережі".
2.1.1. Рядок 101 містить дані щодо роздрібного товарообороту торгової мережі підприємств.
2.1.2. Рядок 102 містить дані щодо продажу товарів на умовах консигнації у торговій мережі підприємств (ураховується загальний обсяг роздрібного продажу товарів, які отримані на умовах консигнації, для подальшого продажу з урахуванням вартості товарів та отриманої суми комісійних).
................Перейти до повного тексту