- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
12.12.2013 № 18.1-12/38
ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник Голови
Держстату України
Н.С. Власенко
Роз’яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-село "Соціально-економічна характеристика сільського населеного пункту станом на 1 січня 2014 року"
Загальні положення
Форма державного статистичного спостереження
№ 1-село "Соціально-економічна характеристика сільського населеного пункту станом на 1 січня 2014 року" (далі - форма) містить інформацію щодо показників сільських, селищних, міських рад, на території яких розташовані сільські населені пункти.
Форма відображає показники окремо по кожному сільському населеному пункту (уключаючи і ті населені пункти, що не мають населення, але ще не зняті з адміністративно-територіального обліку), які розташовані на території сільських, селищних та міських рад.
Форма містить показники відповідно до типових форм первинної облікової документації для сільських, селищних та міських рад, що затверджені наказом Держкомстату України "Про затвердження типових форм первинної облікової документації для сільських, селищних та міських рад" від 11.10.2010
№ 418, документів первинного земельного обліку та іншої наявної інформації.
Рядок 5 містить інформацію щодо площі сільського населеного пункту, визначеної для нього в порядку землеустрою.
Рядок 6 містить інформацію щодо площі (га, в цілих числах) господарської території (у сільрадах, до складу яких входить одне поселення - територія, яка є в її віданні; у сільрадах, до складу яких входить кілька поселень - господарська територія поділена між цими поселеннями на господарські території кожного з них), яка складається з площі сільського населеного пункту, площі сільськогосподарських угідь та площі, що зайнята лісами, лісосмугами, водоймищами, дорогами, ярами тощо, яка обслуговується чи повинна обслуговуватись його мешканцями. Запис "неможливо визначити" свідчить про неможливість виділення господарської території.
Рядок 7 містить інформацію про кількість рейсів всіх видів громадського транспорту (пасажирські та приміські поїзди, автобуси, маршрутні таксі, пароплави тощо) із зупинкою в сільському населеному пункті (уключаючи орендований і приватний, який відповідним чином зареєстрований і власник якого має ліцензію на виконання за розкладом регулярних рейсів) протягом тижня. Під одиницею рейсу мається на увазі рух транспортного засобу в прямому (одному) напрямку (наприклад, рейс автобуса "Київ-Васильків").
Рядки 8.1-8.4 містять дані про відстань (км, в цілих числах) від громадського центру сільського населеного пункту до: районного центру; населеного пункту, де розміщена сільська (селищна, міська) рада; дороги з твердим покриттям; найближчої зупинки громадського транспорту. Рядки 8.1-8.4 не містять даних, тобто "0", якщо в населеному пункті є місцева рада, дорога з твердим покриттям, зупинка громадського транспорту. Громадський центр сільського населеного пункту є його основним структурним елементом, до якого входять головні установи управління і культурно-побутового обслуговування, а також площа для проведення масових громадських заходів (Державні будівельні норми України. Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень. ДБН 360-92. Держбуд України, 2002 рік).
Рядок 9.1 містить дані щодо вулиць із твердим покриттям, а саме таких, що мають його понад половину своєї протяжності. Цей рядок не містить даних щодо вулиць, засипаних гравієм і щебенем, та не враховує дороги на території виробничих об’єктів (елеватора, тваринницької ферми тощо).
Рядок 9.2 містить дані щодо освітлених вулиць, а саме таких, що обладнані діючою освітлювальною арматурою понад половину своєї протяжності та не враховує освітлення території виробничого об’єкта (елеватора, тваринницької ферми тощо).
Рядки 10-10.2 містять дані щодо протяжності вулиць у км з одним десятковим знаком.
Розділ "Населення і трудові ресурси"
Графи 4-6 за рядками 11-11.11 містять дані про чисельність членів домогосподарств із реєстрацією місця проживання на території населеного пункту станом на 01.01.2014.
Графи 4-6 за рядками 11-11.11 не містять даних щодо осіб, котрі наймають будинки для дач; власників дач (будинків), які постійно проживають у міських поселеннях, а дачі (будинки) розміщені на території сільського населеного пункту.
Дані рядка 11 за всіма графами дорівнюють сумі даних рядків 11.1-11.11 за всіма графами.
Рядки 14.2, 15.2, 17, 21.1 містять інформацію щодо осіб у віці 16-59 років.
Рядок 17 містить інформацію щодо осіб віком 16-59 років, відносно яких не вказано місце навчання або роботи у погосподарському обліку.
Рядок 19 містить інформацію щодо населення, яке було зайнято на підприємствах, в установах, організаціях або працювало самостійно чи за наймом у окремих осіб як у межах населеного пункту, так і за його межами (уключаючи роботу за кордоном). Цей рядок не включає осіб, які були зайняті тільки в особистому селянському (підсобному) господарстві.
Дані рядка 19 дорівнють сумі рядків 19.1 та 20.
Рядок 19.1 містить інформацію щодо зайнятого населення, яке має реєстрацію місця проживання на території населеного пункту та працює в межах населеного пункту.
Розподіл зайнятого населення за видами економічної діяльності (19.2-19.16) здійснюється на основі інформації про місце роботи (заняття), яка міститься у розділі I форми № 1 "Облікова картка об’єкта погосподарського обліку".
Рядок 19.5 "добувна промисловість і розроблення кар’єрів" включає дані щодо працюючих у добуванні мінералів, які зустрічаються в природі у вигляді твердих порід (вугілля та руди), у рідкому (нафта) та газоподібному стані (природний газ). Добування може здійснюватися різними методами, такими як підземне або відкрите розроблення родовищ, експлуатація свердловин, розробленням морського дна тощо. Також рядок 19.5 може містити дані щодо працюючих у добуванні металевих руд, інших мінералів і продукції кар’єрів.
Рядок 19.6 "переробна промисловість" містить дані щодо працюючих у таких видах діяльності: виробництво харчових продуктів, напоїв, тютюнових виробів; текстильне виробництво; виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів; оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, крім меблів; виготовлення виробів із соломки та рослинних матеріалів для плетіння; виробництво паперу та паперових виробів; поліграфічна діяльність, тиражування записаної інформації; виробництво коксу та продуктів нафтоперероблення; виробництво хімічних речовин і хімічної продукції; виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів; виробництво гумових і пластмасових виробів; виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції; металургійне виробництво; виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування; виробництво комп’ютерів, електронної та оптичної продукції, електричного устаткування; виробництво машин і устаткування; виробництво автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів; виробництво інших транспортних засобів; виробництво меблів; виробництво іншої продукції; ремонт і монтаж машин і устаткування.
Рядок 19.7 "постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря" містить дані щодо працюючих у виробництві, передачі та розподіленні електроенергії; газу; розподіленні газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи; постачанні пари, гарячої води та кондиційованого повітря.
Рядок 19.10 "тимчасове розміщування й організація харчування" містить дані щодо осіб, які працюють у готелях та інших засобах тимчасового розміщування (у тому числі сільський (зелений) туризм), ресторанах, кафе, вагончиках із продажу морозива, пересувних вагончиках із продажу їжі, готують їжу в торговельних наметах, постачають готові страви, обслуговують напоями.
Рядок 19.16 "інше" містить дані щодо населення, яке працює у таких видах діяльності: фінансова та страхова діяльність, операції з нерухомим майном, державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування, інформація та телекомунікації; професійна, наукова та технічна діяльність; діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування; надання інших видів послуг; діяльність домашніх господарств; діяльність екстериторіальних організацій та органів.
................Перейти до повного тексту