1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
15.01.2014 № 18.1-12/3
ЗАТВЕРДЖУЮ
Заступник Голови Держстату України
____________ Н.С. Власенко
15.01.2014
Роз'яснення щодо показників форм № 3-лг (річна) та № 3-лг (квартальна) державного статистичного спостереження "Лісогосподарська діяльність"
1. Загальні положення
Ці роз'яснення містять інформацію щодо показників форм № 3-лг (річна) та № 3-лг (квартальна) (далі - форми) державного статистичного спостереження "Лісогосподарська діяльність".
1.1. Форми державного статистичного спостереження "Лісогосподарська діяльність" відображають результати лісогосподарської діяльності юридичних осіб - підприємств, яким надано у користування або власність ліси, тобто сумарно за всіма місцевими одиницями підприємства.
1.2. Форми відображають показники у цілих числах, сформовані на основі документів первинного обліку: лісорубних квитків, лісових квитків, актів огляду місць використання лісових ресурсів, книг обліку лісових пожеж та порушень правил пожежної безпеки в лісах, актів лісопатологічних і санітарних обстежень насаджень, актів-нарядів виконаних робіт, відомостей інвентаризації осередків шкідників і хвороб лісу, книг обліку осередків шкідників, хвороб лісу і лісозахисних заходів, а також матеріалів детального та рекогносцирувального нагляду, лісовпорядкування і спеціальних обстежень, актів технічного приймання робіт зі створення лісових культур, переведення у вкриті лісовою рослинністю землі лісових культур, природного поновлення у вкриті лісовою рослинністю землі, книг обліку порушень лісового законодавства або безпосередньо за фактами порушень лісового законодавства, що оформлені протоколами про адміністративне правопорушення.
1.3. Вартісні показники форм не включають інформації щодо податку на додану вартість.
1.4. Розділ I форм містить інформацію про обсяги продукції лісового господарства наростаючим підсумком з початку року.
2.1 Щодо розділу I "Обсяги продукції лісового господарства"
2.1.1. Показники форми № 3-лг (квартальна) тотожні показникам розділу I форми № 3-лг (річна) .
2.1.2. Рядок 100 містить дані про загальний обсяг продукції, робіт та послуг лісового господарства, обрахований у фактичних оптових цінах (тарифах) звітного періоду.
Зазначений показник уключає:
а) обсяги заготівлі лісових ресурсів (продукцію лісозаготівель, деревні соки, живицю, природні смоли, матеріали для плетіння і декоративного використання, насіння, сіянці та саджанці дерев і чагарників тощо), визначені за оптовими цінами франко-верхнього складу чи франко-нижнього складу;
цей показник не включає вартість нетоварних нерозкряжованих хлистів (крім реалізованих споживачам) на всіх пунктах (франко), а також вартість ліквідної деревини, заготовленої іншими респондентами;
б) витрати на роботи та послуги, пов'язані з веденням лісового господарства, а саме лісокультурні роботи в лісовому фонді, охорона лісу від пожеж, боротьба зі шкідниками та хворобами лісу, створення захисних лісових насаджень, лісовпорядкування, проектно-пошукові роботи тощо;
якщо витрати на послуги, пов'язані з веденням лісового господарства, у звітному періоді були профінансовані державою або виконувались за рахунок інших джерел, не заборонених законом, то їх обсяги містяться лише в рядку 100;
в) витрати на аналогічні лісогосподарські послуги, виконані за рахунок власних коштів респондентів, покриваються за рахунок виробничої собівартості лісозаготівель;
г) надання послуг, пов'язаних із веденням лісового господарства, іншим лісокористувачам.
2.1.3. Рядок 110 містить дані із рядка 100 про обсяги продукції лісозаготівель.
2.1.4. Рядок 200 містить дані про обсяги заготовленої ліквідної деревини, уключаючи деревину, заготовлену під час проведення підготовчих робіт. При цьому деревина, заготовлена в лісах інших лісокористувачів, не враховується.
До ліквідної деревини належить деревина, що може бути використана з господарською метою.
До підготовчих робіт належать:
- розчищення в межах виділених лісових ділянок місць під лісові склади та їх упорядження;
- обладнання волоків, пасік, вирубування дерев і чагарників, які заважають безпечній роботі.
Рядок 210 містить дані про обсяг заготівлі деревини в стиглих і перестійних деревостанах у порядку спеціального використання лісових ресурсів.
2.1.5. Рядок 300 містить дані щодо заготівлі лісоматеріалів круглих із загальної кількості заготовленої ліквідної деревини.
Рядок 310 містить дані про ту частину заготовлених лісоматеріалів круглих, які призначені для виробництва пиломатеріалів і заготовок.
Рядки 311 - 314 містять відповідні дані за породами дерев: хвойні, дубові, букові, ясеневі.
Рядок 320 містить дані про ту частину заготовлених лісоматеріалів круглих, які призначені для виробництва клеєної фанери і шпону (лісоматеріали для виробництва струганого шпону, лісоматеріали для лущіння).
Рядки 321 - 323 містять відповідні дані за окремими породами дерев: дубові, букові, ясеневі.
Рядок 330 із заготовлених лісоматеріалів круглих, які призначені для виробництва клеєної фанери і шпону (рядок 320), містить дані про ту частину лісоматеріалів круглих, які призначені для виробництва струганого шпону.
Рядок 340 містить дані про ту частину заготовлених лісоматеріалів круглих, які призначені для будівництва.
Рядок 350 містить дані про ту частину заготовлених лісоматеріалів круглих, які призначені для виробництва целюлози і деревної маси (баланси), із яких виділяються лісоматеріали хвойних порід (рядок 351).
2.1.6. Рядки 400 та 500 із загальної кількості заготовленої ліквідної деревини містять дані відповідно про обсяги заготовлених дров'яної деревини для технологічних потреб та дров для опалення.
2.1.7. Сума рядків 300, 400, 500 повинна бути меншою або дорівнювати даним рядка 200 (за рахунок заготівлі ліквідного хворосту та хлистів, які не знаходять відображення в сортиментній частині звіту).
2.1.8. Показники 600 - 700 містять дані на кінець звітного періоду.
Рядок 600 містить дані про загальну кількість невивезеної деревини, яка підлягає реалізації незалежно від строків її заготівлі, а рядок 601 - про кількість невивезеної деревини від рубок головного користування.
Рядок 700 містить дані про загальну площу, яка залишилась неочищеною після рубок та заходів, а рядок 701 - про залишок неочищених площ від суцільних рубок, до яких зарахований кінцевий прийом поступових рубок.
2.2. Щодо розділу II "Фактична рубка"
2.2.1. Графи 1, 5 розділу II містять дані про площу фактичної рубки та заходів звітного року. Сума даних граф 1 і 5 за рядком 1000 містить дані про загальну площу рубок та заходів звітного року.
2.2.2. Графи 2, 6 відображають заготівлю деревини у звітному році. Сума даних граф 2 і 6 за рядком 1000 містить дані про загальну кількість заготовленої деревини у звітному році.
2.2.3. Графи 3, 7 містять інформацію щодо кількості заготовленої ліквідної деревини у звітному році (відповідно із граф 2, 6). Сума даних граф 3 і 7 за рядком 1000 відображає загальну кількість заготовленої ліквідної деревини у звітному році та дорівнює даним рядка 200 розділу I.
2.2.4. Графи 4, 8 містять дані про кількість заготовленої ділової деревини у звітному році (відповідно із граф 3, 7). Сума даних граф 4 і 8 за рядком 1000 відображає загальну кількість заготовленої ділової деревини у звітному році та дорівнює даним рядка 300 розділу I.
Графи 1, 2, 3, 4 містять дані про обсяги заготівлі деревини та фактичну площу рубок і заходів протягом звітного року, без урахування обсягів підготовчих робіт.
Графи 5, 6, 7, 8 містять дані про обсяги заготівлі деревини та фактичну площу рубок і заходів під час проведення підготовчих робіт у звітному році.
2.2.5. Рядок 1100 містить дані про всі системи рубок головного користування: суцільні, поступові, вибіркові, комбіновані, відповідно сума граф 3 та 7 по рядку 1100 дорівнює даним рядка 210 розділу I.
2.2.6. Рядок 1110 містить дані про поступові, вибіркові та комбіновані системи рубок головного користування, а рядок 1111 містить дані лише про кінцевий прийом поступових рубок.
До поступових належать рубки, під час яких передбачається видалення деревостану за кілька прийомів.
До вибіркових належать рубки, під час яких періодично вирубується частина стиглих і перестійних дерев, а лісова ділянка залишається постійно вкритою лісовою рослинністю.
До комбінованих належать рубки, під час яких поєднуються елементи різних видів поступових і вибіркових систем рубок.
2.2.7. Рядок 1200 містить дані щодо рубок формування і оздоровлення лісів та інших заходів, пов'язаних із веденням лісового господарства.
Рядок 1210 містить суму даних щодо рубок освітлення (рядок 1211), прочищення (рядок 1212), проріджування (рядок 1213) та прохідних рубок (рядок 1214).
До інших видів рубок формування і оздоровлення лісів та інших заходів, пов'язаних із веденням лісового господарства (рядок 1220), уключаються вибіркові санітарні (рядок 1221), суцільні санітарні (рядок 1222), лісовідновні (рядок 1223), переформування (рядок 1224), реконструктивні (рядок 1225), ландшафтні (рядок 1226) рубки та інші заходи, пов'язані з веденням лісового господарства (розрубка просік та протипожежних розривів, догляд за підростом, ліквідація захаращеності тощо) (рядок 1227).
До лісовідновних рубок належать комплексні рубки, які поєднують елементи рубок головного користування та рубок догляду для поновлення захисних, водоохоронних та інших корисних властивостей лісів, збереження біорізноманіття, підтримання і формування складної породної, ярусної та вікової структури деревостанів.
До рубок переформування належать комплексні рубки, спрямовані на поступове перетворення одновікових чистих у різновікові мішані багатоярусні лісові насадження.
До реконструктивних рубок належать рубки, що проводяться з метою заміни малоцінних і похідних молодняків на цільові та поєднуються із здійсненням заходів, пов'язаних зі штучним відновленням лісів.
До ландшафтних рубок належать рубки, що проводяться з метою формування лісопаркових ландшафтів і підвищення їх естетичної, оздоровчої цінності та стійкості в рекреаційно-оздоровчих лісах, лісах, що мають історико-культурне призначення, а також у рекреаційних зонах національних природних та регіональних парків.

................
Перейти до повного тексту