1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
07.12.2009 N 445
Про затвердження форми одноразового державного статистичного спостереження N 10-зез (СОПІ) "Обстеження прямих іноземних інвестицій в Україні станом на 31.12.2009 за програмою Міжнародного валютного фонду" та Рекомендацій щодо її заповнення
Відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику", враховуючи положення статей 80, 81, 95 Цивільного кодексу України, частини 8 статті 19 та статті 55 Господарського кодексу України, з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень зі статистики інвестицій зовнішньоекономічної діяльності
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію за підсумками 2009 року:
1.1. Форму одноразового державного статистичного спостереження N 10-зез (СОПІ) "Обстеження прямих іноземних інвестицій в Україні станом на 31.12.2009 за програмою Міжнародного валютного фонду", що додається;
1.2. Рекомендації щодо заповнення форми одноразового державного статистичного спостереження N 10-зез (СОПІ) "Обстеження прямих іноземних інвестицій в Україні станом на 31.12.2009 за програмою Міжнародного валютного фонду", що додаються.
2. Поширити форму одноразового державного статистичного спостереження N 10-зез (СОПІ) "Обстеження прямих іноземних інвестицій в Україні станом на 31.12.2009 за програмою Міжнародного валютного фонду" на юридичних осіб (резидентів) усіх видів економічної діяльності, які одержали прямі інвестиції від зарубіжних партнерів - нерезидентів та мають пов'язані з цим зобов'язання або вимоги перед нерезидентами, а також постійні представництва нерезидентів в Україні.
3. Департаменту статистики виробництва (Овденко Л.М.) здійснювати методологічне керівництво збиранням та опрацюванням даних одноразового державного статистичного спостереження за формою, затвердженою цим наказом.
4. Керівникам територіальних органів державної статистики забезпечити в установленому порядку збирання, опрацювання та подання даних одноразового державного статистичного спостереження за формою, затвердженою цим наказом.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Піщейка В.О.
Голова О.Г.Осауленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату
07.12.2009 N 445
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо заповнення форми одноразового державного статистичного спостереження N 10-зез (СОПІ) "Обстеження прямих іноземних інвестицій в України станом на 31.12.2009 за програмою Міжнародного валютного фонду" ( va445202-09 )
1. Основні положення
Форма одноразового державного статистичного спостереження N 10-зез (СОПІ) "Обстеження прямих іноземних інвестицій в Україні станом на 31.12.2009 за програмою Міжнародного валютного фонду" (далі - форма) призначена для збору інформації щодо наявних обсягів прямих інвестицій між підприємством-резидентом та іноземним інвестором, який прямо чи опосередковано володіє 10-ма або більше відсотками капіталу, а також між підприємством-резидентом та сестринським підприємством, що розташоване за кордоном.
Рекомендації щодо заповнення форми одноразового державного статистичного спостереження N 10-зез (СОПІ) "Обстеження прямих іноземних інвестицій в Україні станом на 31.12.2009 за програмою Міжнародного валютного фонду" про прямі іноземні інвестиції в Україну підготовлено на основі Керівництва зі скоординованого обстеження прямих інвестицій МВФ, що узгоджується з вимогами щодо обліку прямих інвестицій, викладеними в нових редакціях "Стандартного визначення прямого іноземного інвестування" Організації економічного співробітництва та розвитку та "Керівництва з платіжного балансу та міжнародної інвестиційної позиції" МВФ.
1.1. Визначення термінів
Терміни в цих Рекомендаціях уживаються в такому значенні:
Зворотні інвестиції - це інвестиції резидентського підприємства прямого інвестування у свого прямого інвестора за умови, що їхня частка складає менше 10% статутного капіталу прямого інвестора-нерезидента.
Кінцевий контролюючий інвестор - це підприємство, що контролює безпосереднього прямого інвестора підприємства прямого інвестування. Кінцевий контролюючий інвестор визначається шляхом поступового розгляду (знизу вверх) ланцюгів відносин контролю (понад 50 відсотків), починаючи від безпосереднього прямого інвестора до досягнення підприємства, на яке не поширюється контроль його наступного прямого інвестора.
Місцева група підприємства прямого інвестування складається з підприємства-резидента, 10 або більше відсотків статутного капіталу якого прямо належить іноземному інвестору, та інших підприємств-резидентів, що знаходяться під впливом або контролем цього підприємства, і в яких прямий іноземний інвестор опосередковано володіє 10-ма або більше відсотками статутного капіталу.
Уважається, що підприємство знаходиться під впливом інвестора, якщо частка останнього у статутному капіталі підприємства складає від 10 до 50 відсотків. Підприємство знаходиться під контролем (вирішальним впливом) інвестора, якщо останній володіє понад 50 відсотками статутного капіталу цього підприємства.
Підприємство прямого інвестування - підприємство-резидент, у статутному капіталі якого нерезиденту прямо чи опосередковано належить 10 або більше відсотків.
Прямий інвестор - нерезидент (підприємство-нерезидент або фізична особа - нерезидент), який прямо чи опосередковано володіє 10-ма або більше відсотками статутного капіталу резидентського підприємства.
Сестринські підприємства - підприємства вважаються сестринськими, якщо вони мають спільного прямого інвестора, є резидентами різних економік, але не володіють 10 або більше відсотками участі у статутному капіталі одне одного.
1.2. Схеми, що ілюструють терміни
2. Рекомендації щодо заповнення форми
Форма одноразового державного статистичного спостереження N 10-зез (СОПІ) "Обстеження прямих іноземних інвестицій в Україні станом на 31.12.2009 за програмою Міжнародного валютного фонду" заповнюється підприємствами-резидентами:
- які мають не менше 10 відсотків іноземних інвестицій у загальному обсязі статутного капіталу підприємства або не менше 10 відсотків голосів нерезидента в управлінні підприємством, отриманих за рахунок створення або придбання українських підприємств (їх нерухомого чи рухомого майна, нематеріальних активів, акцій та інших цінних паперів, що дають право на участь у капіталі);
- що отримали іноземні інвестиції в результаті укладення концесійних договорів та договорів про спільну інвестиційну діяльність.
Форма також подається філіями та представництвами закордонних компаній в Україні.

................
Перейти до повного тексту