- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Л И С Т
Товариству з обмеженою
відповідальністю <...>
вул. Т.Шамрила, 23,
м. Київ, 04112
Щодо розгляду листа
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України розглянула лист Товариства з обмеженою відповідальністю <...> від 07.09.2011 N 677 з питань обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та повідомляє.
Відповідно до пункту 17.5 статті
17 Закону України
"Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" при укладенні договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності страховик зобов'язаний безоплатно видати страхувальнику бланк повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка. У разі втрати або використання бланка повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду страховик на підставі письмової заяви страхувальника зобов'язаний безоплатно видати йому новий бланк такого повідомлення.
Згідно з Прикінцевими положеннями Закону України від 17.02.2011
N 3045-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування" Моторне (транспортне) страхове бюро України має встановити зразок повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду та за погодженням з Державною автомобільною інспекцією Міністерства внутрішніх справ України у шестимісячний строк з дня опублікування цього
Закону розробити та затвердити інструкцію щодо заповнення повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, яка має передбачати типові схеми дорожньо-транспортних пригод.
Щодо підтвердження факту відсутності у водіїв ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів під час настання дорожньо-транспортної пригоди повідомляємо, що відповідно до статті
62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Перейти до повного тексту