- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
Про оприлюднення інформаційного листа щодо підготовки до переходу на Міжнародні стандарти фінансової звітності небанківськими фінансовими установами та покращення якості складання фінансової звітності та аудиторських висновків, що надаються за результатами проведеного аудиту
З метою доведення до відома керівників, головних бухгалтерів і аудиторів учасників ринків небанківських фінансових послуг України необхідності початку підготовки до переходу на Міжнародні стандарти фінансової звітності (далі - МСФЗ) та покращення якості складання фінансової звітності та аудиторських висновків, що надаються за результатами проведеного аудиту, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України П О С Т А Н О В И Л А:
1. Оприлюднити інформаційний лист щодо підготовки до переходу на МСФЗ та покращення якості складання фінансової звітності та аудиторських висновків, що надаються за результатами проведеного аудиту (додається).
2. Відділу зв'язків з громадськістю та протоколу забезпечити розміщення цього розпорядження на офіційній сторінці Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України в мережі Інтернет.
3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника Голови відповідно до розподілу обов'язків.
Протокол засідання Комісії від 28 січня 2010 р. N 536 |
Додаток
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
Керівникам, головним
бухгалтерам і аудиторам
учасників ринків
небанківських фінансових
послуг України
Щодо підготовки до переходу на Міжнародні стандарти фінансової звітності небанківськими фінансовими установами та покращення якості складання фінансової звітності та аудиторських висновків, що надаються за результатами проведеного аудиту
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі - Держфінпослуг) повідомляє.
1. Одним із основних напрямів розвитку ринків фінансових послуг в Україні в найближчій перспективі Держфінпослуг розглядає інтеграцію до європейських стандартів, у тому числі до європейських стандартів корпоративного управління, фінансової звітності, аудиту. Обраний напрямок розвитку передбачає перехід до складання фінансової звітності відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності (далі - МСФЗ). Застосування МСФЗ дозволить зробити фінансову звітність учасників ринків фінансових послуг більш прозорою, зрозумілою, взаємопов'язаною. Але зазначений перехід до застосування МСФЗ передбачає підвищення вимог щодо повноти розкриття фінансової інформації у фінансовій звітності.
Наразі Держфінпослуг рекомендує керівникам, головним бухгалтерам учасників ринків небанківських фінансових послуг розпочинати попередню роботу щодо визначення можливих шляхів переведення облікових механізмів на принципи МСФЗ. Корисним буде заздалегідь розглянути, який вплив матиме перехід до МСФЗ на фінансовий стан (активи, зобов'язання, капітал), фінансовий результат діяльності та інші показники фінансової звітності. Така робота, що зроблена завчасно, покаже, яку інформацію необхідно буде додатково збирати та накопичувати з метою розкриття у фінансовій звітності, складеній відповідно до МСФЗ.
Як показує практика, ряд компаній - учасників ринків небанківських фінансових послуг вже складають фінансову звітність відповідно до МСФЗ для своїх материнських компаній для складання консолідованої фінансової звітності.
Євроінтеграція ставить також підвищені вимоги і до аудиторів.
По-перше, це наявність у аудиторів знань МСФЗ, по-друге, це виконання аудиторських завдань відповідно до Міжнародних стандартів аудиту, надання впевненості та етики (далі - МСА).
2. Вибіркові перевірки якості фінансової звітності та аудиторських висновків, що надійшли до Держфінпослуг від учасників ринків небанківських фінансових послуг за 2008 рік, засвідчили недоліки, що мали місце під час складання фінансової звітності та під час підтвердження такої фінансової звітності незалежним аудитором. Серйозним недоліком, який виявлено в ряді випадків, це недостатність обсягу інформації, яка обов'язково має розкриватися у фінансовій звітності, що ускладнює користувачеві розуміння фінансових звітів.
Так, переважна більшість наданої фінансової звітності учасників ринків небанківських фінансових послуг за 2008 рік, всупереч вимогам Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99
N 87 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.99 за N 391/3684, не містила опису облікової політики, що застосовувалась компанією та розкриття інформації щодо активів, зобов'язань та інших статей фінансової звітності.
................Перейти до повного тексту