- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ ВИЩОЇ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Про відмову у видачі диплома
Постановою президії ВАК України від 13 квітня 2006 р. N 21-09/4 відмовлено у видачі диплома кандидата сільськогосподарських наук
Ліцькому Василю Олексійовичу.
В.О.Ліцький працює директором СТОВ "Відродження" Ямпільського р-ну Вінницької обл. В аспірантурі не навчався.
22.04.2005 р. у спеціалізованій вченій раді Д 35.826.01 Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького захистив дисертацію "Зоогігієнічні вимоги до вдосконалення технології вирощування молодняку при виробництві яловичини на малих фермах" зі спеціальності 16.00.06 - гігієна тварин та ветеринарна санітарія.
Науковий керівник-д.с.-г.н. Л.В.Польовий, зав. кафедри розведення сільськогосподарських тварин і зоогігієни Вінницького державного аграрного університету.
Публікації результатів дисертації: 11 статей. Апробація роботи: 2 матеріали конференцій.
Офіційні опоненти: д.вет.н. М.Ф.Ященко-гол. н.с. лабораторії імунопатології Інституту ветеринарної медицини УААН, к.вет.н. Я.М.Любенко - зав. сектору природних імуномодуляторів Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів і кормових добавок. Провідна установа - Білоцерківський державний аграрний університет. Всі відгуки позитивні.
Атестаційна справа надійшла до ВАК України 25.05.2005 р. Дисертація розглядалася на засіданнях експертної ради із зоотехнії та ветеринарної медицини 10.06.05, 09.09.05. Рецензія експерта негативна. В ній зокрема зазначено, що актуальність роботи сумнівна, оскільки поголів'я ВРХ в Україні різко знизилося і нині створився дефіцит надремонтного молодняку для виробництва яловичини. Отже, кожну народжену тварину доцільно й актуально вигодовувати до якомога більш високої живої маси (400-500 кг), оскільки вже закладені значні матеріальні витрати і забій її в ранньому віці нічого, крім низьких забійних виходів і збитків, не дає. Обраний автором напрям досліджень не можна визначити як пріоритетний ні при промисловому виробництві яловичини, ні при утриманні тварин у приватному секторі або на малих фермах, оскільки нині актуальним є завдання всебічного збереження та нарощування поголів'я ВРХ та підвищення її продуктивності. Здобувач поставив за мету вивчити зоогігієнічні вимоги до технології вирощування молодняку української чорно-рябої молочної породи на малих фермах. У такій постановці ні мета, ні завдання досліджень не можуть бути актуальними, оскільки це питання давно визначене і вважається хрестоматійним. Здобувач відносить до новизни проведених досліджень давно відомі істини, зокрема "...використання звільнених при вибракуванні відстаючих у рості бичків худобомісць позитивно впливає на формування гігієнічних умов утримання для тих, які залишились в клітці". Результати експериментальних досліджень не можуть вважатися вагомими, оскільки не мають ніякої практичної цінності й не можуть нічим збагатити вітчизняну науку та практику, їх не можна використовувати ні в наукових розробленнях, ні у практичній роботі тваринників, оскільки запропонований автором спосіб виробництва яловичини не сприятиме ні нарощуванню обсягів її виробництва, ні поліпшенню якості, ні зниженню собівартості. Дисертація й автореферат написані з нехтуванням правил граматики, часто речення побудовані неправильно, важко сприймаються, про думку автора можна лише здогадуватися, текст рясніє русизмами та термінологією псевдонаукового характеру. Наприклад, "сільськогосподарське виробництво в основному носить експлуатацію природних ресурсів, але межі її плодючості обмежені" (с. 54), "На малих фермах наші розрахунки підтверджують доцільність використовувати для годівлі тварин, в основному, рослини, які людина поїдає у натуральному вигляді" (с. 56), "...доцільно... дослідити такі фактори, як вологу повітря, якість кормів і кількість в них мікроорганізмів, які можуть впливати позитивно чи негативно на розмноження мікробів" (с. 76) тощо.
Атестаційний висновок експертної ради: дисертаційна робота не відповідає вимогам п. 13
"Порядку присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань", рекомендувати президії ВАК України не видавати В.О.Ліцькому диплом кандидата сільськогосподарських наук. Результати голосування: "за" рекомендацію експертної ради -19, "проти" - немає, таких, що утрималися - немає.
................Перейти до повного тексту