- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРЕЗИДІЯ ВИЩОЇ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
За порушення нормативних вимог
Постановою президії ВАК України від 13 квітня 2006 р. N 56-06/4 відмовлено у присвоєнні вченого звання та видачі диплома кандидата економічних наук Романюк Наталії Миколаївні.
Н.М. Романюк працює асистентом кафедри прикладної економіки Національного гірничого університету МОН України. Аспірантуру Національного гірничого університету МОН України закінчила 2003 року.
29.07.2005 р. у спеціалізованій вченій раді К 08.080.01 Національного гірничого університету МОН України захистила дисертацію "Удосконалення механізму планування виробничої програми малих підприємств в умовах невизначеності середовища господарювання" зі спеціальності 08.06.01 - економіка, організація і управління підприємствами.
Результати дисертації оприлюднено в 4-х статтях і 6-х матеріалах конференцій.
Науковий керівник-д.е.н. В.І. Прокопенко.
Офіційні опоненти: д.е.н., професор В.П. Скубенко, завідувач кафедри Донецького державного університету управління МОН України; к.е.н, доцент Л.С. Головкова, завідувач кафедри Запорізького національного університету МОН України.
Провідна установа: Криворізький технічний університет МОН України.
Усі відгуки позитивні.
Атестаційна справа надійшла до ВАК України 29.07.05 р., розглянута експертною радою з економічних наук 01.12.05 р. За рекомендацією експертної ради на засідання було запрошено здобувача. Атестаційний висновок експертної ради: дисертаційна робота не відповідає вимогам п.13
"Порядку присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань", рекомендувати президії ВАК України відмовити у видачі диплома кандидата економічних наук Романюк Н.М. За присудження наукового ступеня - 0, "проти" - 18, утрималось-1.
Згідно з атестаційним висновком експертної ради тема дослідження є актуальною, але переважна більшість питань, що розглядаються в роботі, не мають прямого стосунку до неї. Значний матеріал, наведений у цій роботі, пов'язаний із:
- реструктуризацією підприємств та її видами (підрозділ 1.1);
- загальною економічною характеристикою об'єктів діяльності (підрозділ 1.1);
- розвитком теорії підприємництва загалом (підрозділ 1.2);
- розвитком малого підприємництва в Україні та країнах ЄС (підрозділ 1.3);
- правовим регулюванням розвитку малих підприємств, а не механізмом планування виробничої програми (підрозділ 1 З);
- експертною оцінкою функцій і структури управління (підрозділ 1.4);
- сучасними проблемами організації управлінського обліку загалом, а не з питаннями теми (підрозділ 1.4);
- аналізом та узагальненням принципів побудови організаційних структур управління суб'єктів малого підприємництва (підрозділ 2.1);
- аналізом та оцінкою діяльності апарату управління підприємства (підрозділ 2.2);
- удосконаленням структури управління суб'єктів малого бізнесу, створених унаслідок галузевої реструктуризації (підрозділ 2.3);
- обгрунтуванням методологічних аспектів формування політики ціноутворення малих підприємств (підрозділ 2.4);
- чинниками впливу на результати господарської діяльності загалом, а не тільки операційної (підрозділ 3.1). Без перебільшення можна констатувати, що переважна частина матеріалів дослідження прямо не пов'язана з його темою.
Архітектоніка роботи вкрай невдала. Перший розділ "Методичні підходи до планування діяльності малих підприємств в умовах підприємницького ризику" практично не містить теоретичних питань теми, крім двох сторінок, присвячених розвитку наукової думки щодо підприємства в цілому. Діяльність малих підприємств у цьому розділі розглядається в умовах підприємницького ризику, а не в умовах невизначеності середовища господарювання, як це передбачено назвою дисертації, хоч за сучасною теорією умови ризику й умови невизначеності суттєво розрізняються. Назви другого та третього розділів значною мірою дублюються (другий розділ "Обгрунтування економічного механізму планування виробничої програми малих підприємств"; третій - "Удосконалення механізму планування виробничої програми та фінансових результатів малих підприємств"). Окремі підрозділи в межах кожного розділу роботи практично не пов'язані між собою єдиною логічною схемою.
................Перейти до повного тексту