- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Паспорт спеціальності
ВИЩА АТЕСТАЦІЙНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ
N 22-08/8 від 11.11.98
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою президії ВАК
України
від 11 листопада 1998 р.
N 22-08/8
ПАСПОРТИ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.18.01 - технологія хлібопекарських продуктів та харчових концентратів
I. Формула спеціальності:
Галузь науки і техніки, яка займається дослідженням теоретичних основ технологічних процесів, розробленням нових і удосконаленням наявних технологій, оптимізацією технології виробництва, підвищенням якості й харчової цінності хліба, кондитерських, макаронних продуктів та харчоконцентратів.
II. Напрямки досліджень:
- Розроблення нових, удосконалення наявних технологій і процесів.
- Вибір, наукове обгрунтування, застосування нових видів сировини для одержання продукції підвищеної харчової цінності, цільового призначення.
- Застосування нових методів обробки сировини та напівфабрикатів для підвищення якості, харчової цінності продукції, ефективності виробництва.
- Дослідження теоретичних основ біохімічних, мікробіологічних, фізико-хімічних, теплофізичних процесів у виробництві хлібопекарських продуктів і харчоконцентратів.
- Розроблення нових методів визначення показників якості сировини, готових виробів, їх наукове обгрунтування.
- Теплофізичні, фізико-хімічні, структурно-механічні, мікробіологічні, технологічні характеристики сировини, напівфабрикатів, готових виробів.
- Системний аналіз, математичне моделювання технологічних процесів із метою їх оптимізації та удосконалення управління.
- Сенсорний аналіз і кваліметрична оцінка хімічного складу, харчової цінності, технологічних властивостей сировини та виробів.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
технічні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.18.02 - технологія зернових, бобових, круп'яних продуктів та комбікормів
I. Формула спеціальності:
Галузь науки і техніки, яка займається вивченням закономірностей побудови і функціонування технологічних процесів зернопереробних виробництв; забезпеченням оптимального використання ресурсів зернової, бобової, круп'яної і комбікормової сировини; розширенням асортименту харчових і комбінованих кормових продуктів та поліпшенням їх якості.
II. Напрямки досліджень:
- Дослідження зернової, бобової, круп'яної і комбікормової сировини як джерел технологічної обробки та переробки в харчові й кормові продукти.
- Дослідження закономірностей структури технологічних процесів виробництва харчових продуктів із зернової, бобової та круп'яної сировини.
- Дослідження закономірностей структури технологічних процесів виробництва комбікормів, преміксів, білково-вітамінних і інших кормових добавок.
- Дослідження закономірностей функціонування технологічних процесів зернопереробних виробництв із метою їх оптимізації.
- Удосконалення наявних технологічних процесів переробки зерна в напрямках розширення асортименту і поліпшення якості готової продукції, зменшення енерговитрат на її виробництво.
- Розроблення й обгрунтування нових технологічних процесів переробки зерна в харчові та кормові продукти підвищеної якості.
- Дослідження якості харчових і кормових продуктів, отриманих із зерна, удосконалення оцінки їхньої харчової та кормової цінності.
- Розроблення теоретичних основ переробки зернових продуктів і виробництва комбікормів, преміксів та кормових добавок.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
технічні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.18.03 - первинна обробка та зберігання продуктів рослинництва
I. Формула спеціальності:
Галузь науки і техніки, яка займається науковим обгрунтуванням нових, удосконаленням наявних технологій первинної переробки зерна, лубоволокнистих матеріалів та інших продуктів рослинництва.
II. Напрямки досліджень:
- Наукове обгрунтування технологічних режимів первинної обробки і зберігання продовольчого, насіннєвого зерна, луб'яних культур, іншої продукції рослинництва та показників їх якості.
- Встановлення механізму і кінетичних закономірностей хімічних, фізичних та біохімічних явищ, які відбуваються при первинній обробці й зберіганні сировини.
- Наукове обгрунтування нових, удосконалення наявних препаратів і засобів обробки зерна та продуктів рослинництва при зберіганні.
- Дослідження закономірностей побудови технологічних процесів первинної обробки та зберігання продуктів рослинництва з метою їх оптимізації.
- Наукове обгрунтування нових технологій первинної обробки та зберігання продуктів рослинництва.
- Технологія й обладнання для первинної обробки луб'яних культур із метою виділення з них насіння, волокна, костриці та одержання з лубоволокнистих культур низки матеріалів широкого вжитку.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
технічні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.18.05 - технологія цукристих речовин
I. Формула спеціальності:
Галузь науки і техніки, яка займається створенням теоретичних основ технологічних процесів підготовки, зберігання й переробки цукроносної сировини з метою отримання цукристих речовин та цукрозамінників.
Основним завданням досліджень є виявлення закономірностей і механізму змін хімічного складу цукросировини в процесі зберігання, впливу його на фізико-хімічні процеси переробки, удосконалення наявних технологічних процесів виробництва цукристих речовин та створення нових продуктів харчування.
Методами досліджень є органолептичні, фізичні, хімічні, біохімічні, мікробіологічні тощо.
II. Напрямки досліджень:
- Аналіз фізико-хімічних явищ і процесів при виробництві цукристих речовин.
- Створення нових та удосконалення наявних технологій виробництва цукристих речовин.
- Дослідження властивостей сировини, напівпродуктів, вторинних продуктів і допоміжних матеріалів виробництва цукристих речовин.
- Вивчення хімічних перетворень цукрів та нецукрів у технологічних умовах виробництва цукристих речовин.
- Інтенсифікація й оптимізація окремих технологічних процесів виробництва цукристих речовин.
- Розроблення технологічних основ перетворення вуглеводів для створення нових харчових продуктів на їх основі.
- Розроблення сучасних методів тривалого зберігання сировини, готової продукції та відходів виробництв цукристих речовин.
- Розроблення способів використання відходів виробництва з метою одержання нових цукристих харчових продуктів і добавок, біологічно активних цукристих речовин.
- Розроблення теоретичних основ і технологій виробництва цукру та цукрозамінників із нетрадиційних видів сировини.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
технічні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.18.06 - технологія жирів, ефірних масел і парфумерно-косметичних продуктів
I. Формула спеціальності:
Галузь науки і техніки, яка займається дослідженням та розробленням технології одержання і переробки ліпідів, жирів, їх похідних харчового й технічного призначення, жировміщуючих продуктів; вивченням кінетики і механізмів хімічних та фізико-хімічних процесів, зокрема каталітичних, оптимізацією технологічних процесів.
II. Напрямки досліджень:
- Теоретичні основи технології ліпідів, жирів, ефірних масел і парфумерно-косметичних продуктів.
- Технологія жирів та жировмісних продуктів.
- Технологія ефірних масел.
- Технологія парфумерно-косметичних продуктів.
- Теоретичні основи і технологія мила, поверхнево-активних речовин та миючих засобів.
- Дослідження механізмів і кінетики у технології ліпідів та їх похідних.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
технічні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.18.07 - технологія продуктів бродіння
I. Формула спеціальності:
Галузь науки і техніки, яка вивчає біохімічні і хімічні перетворення вихідних сполук, взаємозв'язки між складовими частинами сировини та утвореними сполуками, а також функціонування технологічних процесів виробництва й зберігання продуктів бродіння, алкогольних і безалкогольних напоїв, харчових та кормових добавок, екстрактів, концентратів, а також продуктів, які містять у собі біологічно-активні сполуки із рослинної та плодово-ягідної сировини, зернових і бобових культур, винограду та відходів харчових виробництв.
II. Напрямки досліджень:
- Розроблення нових, удосконалення наявних екологічно чистих технологій одержання продуктів бродіння: алкогольних і безалкогольних напоїв, харчових добавок і екстрактів із високою біологічною цінністю, радіопротекторними, антипроменевими та антистресовими властивостями.
- Удосконалення та оптимізація наявних технологічних процесів із метою підвищення якості кінцевих продуктів і зниження їх собівартості.
- Розроблення нових прогресивних маловідходних або безвідходних технологій високоякісних продуктів бродіння.
- Добір і аналіз сировинної бази, дослідження та використання нової нетрадиційної сировини у виробництві продуктів бродіння.
- Удосконалення, оптимізація технологій мікробіологічного синтезу біомаси та біологічно активних речовин із використанням відходів бродильних виробництв і нетрадиційної сировини, із застосуванням фізичних та хімічних способів прискорення технологічних процесів.
- Розроблення нових методів дослідження, аналізу харчової сировини та продуктів бродіння.
- Розроблення способів інтенсифікації й оптимізації технологічних процесів із використанням математичних моделей.
- Виділення, вивчення та впровадження нових видів і штамів мікроорганізмів із метою інтенсифікації технологічних процесів або оптимізації матеріало- й енергоощадних технологій для отримання нових або відомих продуктів поліпшеної якості профілактичного напрямку.
- Створення асептичних умов на всіх стадіях виробництва продуктів бродіння.
- Створення технологій продуктів бродіння з повним замкнутим циклом використання води, рідких і газоподібних продуктів.
- Дослідження хімічного і біохімічного складу сировини й отриманих продуктів бродіння з метою удосконалення технології, підвищення їх харчової, біологічної та енергетичної цінності.
- Розроблення методів тривалого зберігання сировини, відходів виробництва й кінцевих продуктів бродіння.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
технічні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.18.13 - технологія консервованих продуктів
I. Формула спеціальності:
Галузь науки і техніки, яка займається розробленням теоретичних основ та встановленням закономірностей технологічних процесів консервування продуктів, виготовлених із сировини рослинного й тваринного походження за допомогою фізичних, електрофізичних, хімічних та біохімічних методів обробки.
До цих методів належать: застосування теплової стерилізації харчових продуктів у герметичній тарі, сушіння, заморожування, концентрування харчових рідин шляхом зворотного осмосу, застосування електричних змінних струмів низької та надвисокої частоти, використання хімічних засобів і напівпроникних мембран.
II. Напрямки досліджень:
................Перейти до повного тексту