1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Паспорт спеціальності


ВИЩА АТЕСТАЦІЙНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ
N 21-08/7 від 14.10.98
м. Київ
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою президії ВАК
України
14.10.98 N 21-08/7
Паспорт спеціальності 05.17.11 - технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
I. Формула спеціальності:
Галузь науки і техніки, яка займається дослідженнями з проблем хімії, фізико-хімії природної мінеральної сировини та техногенних продуктів, напівпродуктів і готових матеріалів, а також включає експериментальне розроблення і теоретичне обгрунтування нових ефективних та нетрадиційних хіміко-технологічних процесів переробки природних і техногенних матеріалів з метою одержання в'яжучих речовин, керамічних матеріалів, скла, створення композиційних матеріалів та захисних покриттів.
II. Напрямки досліджень:
- Розроблення поліфункціональних покриттів на основі кремнійорганічних сполук.
- Одержання захисних плівок на силікатних та тугоплавких неметалічних матеріалах.
- Дослідження та комплексне використання природної мінеральної сировини, технічних і техногенних мінеральних й органічних речовин у виробництві силікатних та тугоплавких неметалічних матеріалів з метою розширення сировинної бази галузі.
- Технології одержання і застосування силікатів у кристалічному, аморфному та колоїдному станах.
- Використання високодисперсних силікатів і тугоплавких неметалічних речовин як активних наповнювачів полімерних композицій, реологія та структуроутворення в композиціях.
- Фізико-хімічні закономірності розвитку фазових рівноваг у гетерогенних силікатних та тугоплавких неметалевих системах.
- Одержання висококонцентрованих, концентрованих і рідких дисперсних силікатних систем.
- Технології подрібнення при виробництві силікатних та тугоплавких неметалічних матеріалів.
- Твердофазовий синтез у виробництві силікатних і несилікатних в'яжучих речовин (вапна, гіпсу, магнезіальних, портландцементу та інших видів цементів), кераміки (будівельної, тонкої, спеціальної, вогнетривів), скла, люмінофорів, твердих електролітів, абразивних матеріалів при термічній переробці природних сировинних матеріалів.
- Процеси спікання в технології сілікатних і тугоплавких неметалічних матеріалів.
- Технологія в'яжучих речовин різних видів твердіння, грубої, тонкої, технічної кераміки, вогнетривів, скла, склокристалічних матеріалів та ін.
- Створення безвідходних і екологічно чистих технологій при виробництві силікатних та тугоплавких неметалічних матеріалів.
- Наукові засади нових методів досліджень у хімічній технології силікатних і тугоплавких неметалічних матеріалів.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
технічні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.17.14 - хімічний опір матеріалів та захист від корозії
I. Формула спеціальності:
Галузь науки і техніки, яка займається фундаментальними та прикладними дослідженнями з корозійної, корозійно-механічної стійкості металевих матеріалів, а також бетонів, полімерів та інших матеріалів у різних середовищах і розробленням методів захисту їх від корозії та корозійно-механічного руйнування.
Розв'язання науково-технічних проблем даної спеціальності передбачає створення нових корозійностійких матеріалів і сплавів, розроблення технології нанесення різних захисних покриттів, технологій антикорозійного захисту з використанням методів корозійного контролю.
II. Напрямки досліджень:
- Теорія корозії та захист металевих матеріалів, хімічна й електрохімічна корозія, пасивність.
- Дослідження корозійної стійкості матеріалів у промислових та природних умовах у різних агресивних середовищах залежно від температури, складу і режиму.
- Механізм електрохімічної та газової корозії металів і сплавів у розчинах електролітів, промислових середовищах, природних умовах та газах.
- Дослідження корозійно-механічної стійкості матеріалів: корозійна втома, корозійне розтріскування і фретінг-корозія в широкому діапазоні механічних навантажень та агресивних середовищ. Вивчення механізму корозійно-механічного руйнування конструкційних матеріалів.
- Розроблення ефективних засобів підвищення хімічного опору матеріалів в агресивних середовищах. Розроблення систем інгібування і антикорозійної обробки корозивних середовищ. Антикорозійні покриття: металеві (гальванічні, термічні, дифузійні тощо), неметалеві неорганічні та органічні.
- Розроблення нових комбінованих методів захисту матеріалів.

................
Перейти до повного тексту