1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Паспорт спеціальності


ВИЩА АТЕСТАЦІЙНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ
N 17-08/7 від 14.10.98
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою президії ВАК
України
від 14 жовтня 1998 р.
N 17-08/7
Паспорти спеціальностей
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.01.01 - прикладна геометрія, інженерна графіка
I. Формула спеціальності:
Прикладна геометрія, інженерна графіка - галузь науки і техніки, яка розробляє теоретичні основи та практичні методи геометричного моделювання об'єктів, процесів та явищ.
II. Напрямки досліджень:
Теорія і практика дискретного геометричного моделювання.
Теорія геометричних перетворень та їх запровадження.
інтерпретації геометричних моделей.
Конструювання кривих ліній і поверхонь за заданими вимогами.
Багатовимірна прикладна геометрія як метод геометричного моделювання багатопараметричних процесів та явищ.
Геометричні методи оптимізації в різних галузях науки і техніки.
Геометричні основи комп'ютерного дослідження та конструювання.
Теорія зображень і практичні методи її реалізації.
Розроблення алгоритмів і методів візуалізації двомірних і тривимірних комп'ютерних моделей.
Створення нових і розширення наявних мов комп'ютерної графіки.
Розроблення інструментальних засобів для створення та підтримки систем комп'ютерної графіки.
Розроблення технології та методів комп'ютерної графіки.
Моделювання візуальних і функціональних елементів середовища з урахуванням специфіки виробництва у промисловості та будівництві.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
технічні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.02.02 - машинознавство
I. Формула спеціальності:
Машинознавство - галузь науки і техніки, яка розв'язує проблеми проектування, розрахунків, методів і засобів експериментального визначення пружнодеформованого стану, випробування, виготовлення, експлуатації та ремонту деталей, вузлів, окремих механізмів і машин загалом, створення раціональних конструкцій, підвищення працездатності, надійності та довговічності деталей і вузлів машин, розроблення нових і вдосконалення наявних технічних і конструкторських рішень, які забезпечують підвищення якості та ефективності роботи, незалежно від галузі техніки та призначення машин.
II. Напрямки досліджень:
Загальні проблеми машинознавства. Принципи створення машин, методи розрахунків і конструювання деталей і вузлів машин, системний аналіз конструкцій та узагальнення інженерного досвіду проектування машин, шляхи підвищення питомих показників машин, удосконалення наявних конструкцій з метою підвищення коефіцієнта корисної дії та зменшення маси машин.
Прикладні проблеми машинознавства. Структурний, кінематичний і динамічний аналіз схем механізмів і машин. Працездатність, надійність і довговічність механізмів і машин. Розвиток теорії та методів оптимального синтезу механізмів і машинних агрегатів за заданими умовами роботи. Теорія машин-автоматів. Дослідження кінематики механізмів і машин, методи та засоби навантаження їх елементів, вимірів напружень, деформацій.
Розрахунок, проектування та випробування машин. Вплив матеріалів, технології обробки та умов експлуатації на працездатність, надійність, довговічність машин і механізмів. Випробування та діагностика деталей машин і вузлів. Методи і засоби діагностики машин. Методи й засоби захисту машин від перевантаження.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
технічні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.02.03 - системи приводів
I. Формула спеціальності:
Системи приводів - галузь науки і техніки, яка вивчає структурні зв'язки та закономірності в технічних комплексах, призначених для приведення в рух машин та їх робочих органів, які включають механізми та пристрої, що передають і перетворюють енергію відповідно до заданих законів управління параметрами руху чи законами регулювання процесами, а також розробляє нові приводи і вдосконалює наявні.
II. Напрямки досліджень:
Дослідження робочих процесів у приводі загалом та в його елементах, зокрема фізичні властивості рідин і газів, твердих тіл, еластичних елементів і т. ін. як ланок кінематичного ланцюга приводів, процесів в ущільненнях та очисних елементах.
Розроблення методів кінематичних, енергетичних, динамічних розрахунків параметрів і показників приводів, зокрема оптимізація параметрів структури приводів і процесів регулювання.
Розроблення нових типів пристроїв і апаратів управління, що передають і перетворюють енергію.
Системний аналіз функціонування та синтез структури й основних параметрів приводів, зокрема оптимізація параметрів структури приводів і процесів регулювання.
Дослідження процесів, пов'язаних з експлуатацією, діагностикою та ергономічною керованістю приводів.
Розроблення методів проектування систем приводів, їх передавальних і регулювальних елементів.
Розроблення методів порівняльного аналізу систем приводів різних типів.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
технічні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
05.02.04 - тертя та зношування в машинах
I. Формула спеціальності:
Тертя та зношування в машинах - галузь науки і техніки, яка вивчає тертя, мастіння, зношування та взаємодію контактуючих поверхонь машин, механізмів та їх вузлів за умов їх відносного переміщення.
II. Напрямки досліджень:
Прогнозування результатів контактної взаємодії твердих тіл у заданих умовах.
Розроблення методів проведення випробувань на тертя та зношування устаткування, випробувальних стендів і трибометричних комплексів.
Дослідження процесів, які розвиваються на поверхнях тертя контактуючих тіл, зв'язок цих процесів із тріадою тертя та керування цими процесами. Розв'язок конкретних задач для вузлів тертя.
Розрахунок і прогнозування параметрів тертя та зношування елементів машин з урахуванням зміни властивостей матеріалів, поверхонь тертя, мастильних матеріалів і зовнішніх факторів. Дослідження впливу процесів тертя та зношування на статичну й циклічну міцність матеріалів.
Дослідження триботехнічних аспектів формоутворення деталей, обробка матеріалів руйнівними та деформуючими способами.

................
Перейти до повного тексту