- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Паспорт спеціальності
ВИЩА АТЕСТАЦІЙНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова президії
ВАК України
14.11.2001 N 18-09/9
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
14.01.01 - акушерство та гінекологія
1. Формула спеціальності:
Галузь медичної науки і практики, яка займається збереженням дітородної функції жінок, методами профілактики, діагностики, лікування, прогнозуванням акушерсько-гінекологічної патології. Удосконалення технологій профілактики, ранньої діагностики, лікування, реабілітації акушерських і гінекологічних захворювань, сприятиме попередженню, своєчасному виявленню захворювань вагітних і породіль, жінок різних вікових груп, зниженню рівнів материнської і перинатальної смертності, скороченню термінів тимчасової і стійкої втрати працездатності, поліпшенню демографічної ситуації.
2. Напрямки досліджень:
2.1. Вивчення етіології, чинників ризику, патогенезу, регіональних особливостей поширення акушерських та гінекологічних захворювань.
2.2. Вивчення механізмів фізіологічного перебігу вагітності та пологів, а також функціонального стану репродуктивної функції жінки. Розроблення й удосконалення методів діагностики, профілактики захворювань в акушерстві та гінекології.
2.3. Створення експериментальних моделей методів лікування гінекологічних захворювань, клінічне розроблення методів лікування акушерських і гінекологічних захворювань, впровадження їх у практику роботи медичних закладів.
2.4. Узагальнення результатів первинної профілактики акушерсько-гінекологічних захворювань і розроблення більш досконалих методів їх попередження, а також диспансеризації контингентів хворих.
3. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені: медичні науки.
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ
14.01.04 - серцево-судинна хірургія
1. Формула спеціальності:
Галузь медичної науки і практики, яка займається методами діагностики та хірургічного лікування захворювань серцево-судинної системи (вроджених та набутих вад серця, коронарних судин, перикарду, артерій, вен та провідної системи серця). Удосконалення методів діагностики та хірургічного лікування захворювань серцевосудинної системи буде сприяти збереженню здоров'я населення, скороченню термінів тимчасової непрацездатності і відновленню працездатності.
2. Напрямки досліджень:
2.1 Дослідження етіології, патогенезу та поширення захворювань серцево-судинної системи, які потребують хірургічного лікування.
2.2. Розроблення й удосконалення методів діагностики захворювань серцево-судинної системи.
................Перейти до повного тексту