1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Паспорт спеціальності


ПРЕЗИДІЯ ВИЩОЇ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова президії
ВАК України
15.12.2004
протокол N 11-10/11т
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 21.03.01 - гуманітарна і політична безпека держави (філософські науки)
I. Формула спеціальності:
Галузь науки, яка здійснює науково-теоретичне осмислення, розроблення та впровадження ефективних механізмів захисту національних інтересів держави в гуманітарній і політичних сферах. Наукові дослідження із цієї спеціальності спрямовані на вдосконалення та розвиток національної безпеки України як цілісної науково-практичної системи.
II. Напрямки досліджень:
1. Гуманітарна та політична безпека як невід'ємна складова загальної системи національної безпеки держави, її предмет, структура, методи, категорії та принципи дослідження.
2. Розроблення наукових основ, теорії та методології розбудови та стабілізації суспільства, систематизація і дослідження закономірностей розвитку трансформаційних перетворень.
3. Проблема людини і феномен культури у розмаїтті форм її буттєвих і духовних проявів у контексті національної безпеки держави.
4. Науково-теоретичне осмислення соціально-культурних витоків, різноманітних світоглядних концепцій конкретно-історичного змісту, філософських напрямків, які мають відчутний історичний вплив на розвиток відповідних епох і народів.
5. Проблеми формування національної самосвідомості українського суспільства. Становлення та розвиток в Україні критичної та раціоналістично-інтелектуальної традиції міркувань, підвищення культури мислення, збагачення творчого потенціалу нації.
6. Усвідомлення загальних моральних проблем суспільства, забезпечення їх аргументованого осмислення, запропонування наукового обґрунтування методів педагогічно-виховної діяльності, ефективного розв'язання соціальних і міжособистісних конфліктів, що виникають внаслідок трансформацій суспільства, розвитку науки й техніки.
7. Критичне самоусвідомлення людиною (суспільством) своїх можливостей та обмежень, які пов'язані з науково-пізнавальною діяльністю, раціональне використання надбань науки у різних сферах суспільного життя.
8. Релігія як соціальне та духовне явище. Прогнозування розвитку інституційних процесів у церквах України, міжконфесійних відносин, а також опрацювання рекомендацій з їх стабілізації й оздоровлення в руслі духовного та національного відродження, удосконалення державно-церковних відносин і здійснення програми українського екуменізму. Використання морального потенціалу релігії у процесі зміцнення державної незалежності України.
9. Теорія та методологія досліджень демографи, економіки праці та соціальної політики суспільства. Проблеми активізації демографічних досліджень в Україні в умовах переходу економіки до ринкових відносин.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
філософські науки.
Перейти до повного тексту