- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
ВИЩА АТЕСТАЦІЙНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Вищої атестаційної
комісії України
28.09.2004 N 545
ПОЛОЖЕННЯ
про Наукову громадську раду при Вищій атестаційній комісії України
1. Наукова громадська рада при ВАК України є дорадчо-консультативним органом, який формується з метою створення ефективних організаційних і правових умов для всебічної реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами, забезпечення відкритості діяльності ВАК України, врахування громадської думки у процесі підготовки й організації виконання її рішень, підтримки постійного діалогу з науковою громадськістю, створення можливостей для вільного та об'єктивного висвітлення процесу атестації наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації засобами масової інформації.
2. У своїй діяльності Наукова громадська рада при ВАК України керується
Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями ВАК України, яка її утворила, цим Положенням, а також своїми рішеннями.
3. Основними завданнями Наукової громадської ради при ВАК України є:
3.1. Представлення інтересів громадськості у її співпраці з ВАК України.
3.2. Проведення, у разі необхідності, наукової громадської експертизи проектів рішень ВАК України.
3.3. Виконання дорадчих функцій під час обговорення та прийняття окремих рішень ВАК України, а також здійснення моніторингу реалізації зазначених рішень.
3.4. Забезпечення співпраці з ВАК України щодо організації та проведення публічних громадських обговорень з основних напрямів її діяльності.
3.5. Опрацювання й узагальнення даних щодо проведення консультацій з науковою громадськістю, узгодження позицій для подання ВАК України.
3.6. Організація проведення громадського обговорення нормативно-правових актів.
4. Для виконання своїх завдань Наукова громадська рада при ВАК України має право:
4.1. Отримувати від ВАК України проекти рішень з концептуальних питань діяльності системи атестації наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації.
4.2. Надавати ВАК України пропозиції з питань, віднесених до компетенції Наукової громадської ради.
4.3. Запрошувати до участі у своїх засіданнях керівників і фахівців ВАК України.
4.4. Утворювати робочі групи відповідно до головних напрямів діяльності, залучаючи до участі в їх роботі спеціалістів ВАК України (за погодженням з її керівництвом) та членів експертних рад.
4.5. Рішення Наукової громадської ради, прийняті у межах її компетенції, надаються керівництву ВАК України для врахування під час прийняття рішення.
5. Голова Наукової громадської ради:
5.1. Керує діяльністю Наукової громадської ради;
5.2. Організовує підготовку та скликає засідання Наукової громадської ради;
5.3. Підписує документи від імені Наукової громадської ради;
5.4. Представляє Наукову громадську раду у взаємовідносинах з ВАК України, зокрема, бере участь у засіданнях президії ВАК України із правом дорадчого голосу;
................Перейти до повного тексту