- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Паспорт спеціальності
ПРЕЗИДІЯ ВИЩОЇ АТЕСТАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова президії
ВАК України
09.02.2005 N 23-09/1
ПАСПОРТ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 14.01.18 - офтальмологія
I. Формула спеціальності:
Галузь науки, яка вивчає етіологію, патогенез захворювань зорової системи, розробляє й удосконалює методи ранньої діагностики, лікування та профілактики захворювань, вроджених дефектів й аномалій розвитку зорового аналізатора, органа зору й орбіти (зорових нервів, очних яблук і їхнього допоміжного апарату), центральних відділів органа зору; удосконалює методи корекції аномалій рефракції; розробляє заходи, спрямовані на зниження рівня сліпоти та слабкозорості, скорочення термінів тимчасової непрацездатності та зменшення кількості інвалідів за станом зорової системи й органа зору.
II. Напрямки досліджень:
2.1. Дослідження етіології, патогенезу та розповсюдження очних захворювань, аномалій рефракції, вроджених, спадкових і травматичних патологій.
2.2. Розроблення й удосконалення методів діагностики, профілактики та лікування пошкоджень органа зору та зорової системи.
2.3. Експериментальне та клінічне розроблення й обґрунтування засобів і методів лікування очних захворювань, аномалій розвитку та вроджених дефектів органа зору та впровадження їх у клінічну практику.
2.4. Розроблення й оцінювання методів диспансеризації населення з аномаліями рефракції, вродженими та набутими очними захворюваннями.
2.5. Дослідження морфологічних, фізіологічних, біохімічних і біофізичних параметрів, які визначають відхилення від нормального функціонування органа зору, зорової системи, порушення яких призводить до передчасного старіння, розвитку преморбідного стану та патологічних процесів в оці та зоровій системі.
2.6. Вивчення фізіології та патофізіології зорової системи при офтальмоергономічних дослідженнях і при системних ураженнях організму.
2.7. Вивчення генетичних аспектів очних захворювань.
2.8. Експериментальне та клінічне дослідження нейроофтальмологічних і вегетоофтальмологічних захворювань.
2.9. Вивчення механізмів лікувальної та профілактичної діїлікарських, фізичних і природних чинників на орган зору в умовах норми, патології й у віковому аспекті.
2.10. Вивчення фармакодинаміки лікувальних препаратів, патогенетично обґрунтовано застосовуваних при захворюваннях органа зору, орбіти та зорової системи.
2.11.Експериментальне моделювання захворювань органа зору, зорової системи та патогенетично обґрунтоване лікування їх в експерименті.
2.12. Експертиза зорових функцій.
2.13. Розроблення методів трансплантації і протезування ока та його відділів.
III. Галузь науки, з якої присуджуються наукові ступені:
медичні науки.
Перейти до повного тексту