- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ЛИСТ
13.11.2020 № 9338/8.4.4/32-20 |
Міжрегіональні управління
Міністерства юстиції
Міністерство юстиції України з метою забезпечення єдиної практики застосування законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб в частині подання документів для державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю в електронній формі інформує про таке.
Щодо подання нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, та унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі
Відповідно до пункту 19 частини першої статті
17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон про реєстрацію) для державної реєстрації створення юридичної особи (зокрема, товариства з обмеженою відповідальністю на підставі модельного статуту) подається нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи (далі - КБВ), - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.
Форма заяви щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань і органів влади) (далі - заява за формою 2), затверджена наказом Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 листопада 2016 року за № 1500/29630 (зі змінами), містить блок "Відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи", а також поля для зазначення відомостей про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічного реєстрі (далі - Унікальний номер запису в ЄДДР), які заповнюються за наявності як щодо КБВ, так і щодо засновників/учасників, керівника, особи, яка може вчиняти дії від імені юридичної особи з метою додаткової ідентифікації особи.
Отже, відомості про Унікальний номер запису в ЄДДР вносяться за наявності і бажанням та абсолютно не прив'язані до інших відомостей, які вносяться щодо КБВ.
Враховуючи викладене вище слід звернути увагу на таке:
- якщо у
заяві за формою 2 у полі "Паспортні дані (серія/номер або номер)" щодо КБВ зазначено номер паспорт громадянина України (у формі картки), то нотаріально засвідчену копію такого документа подавати не потрібно;
- якщо у
заяві за формою 2 щодо КБВ поле "Унікальний номер запису в ЄДДР" заповнено та у полі "Паспортні дані (серія/номер або номер)" зазначено реквізити паспорта громадянина України для виїзду за кордон, то з цього випливає висновок, що документом, який посвідчує особу КБВ, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий за допомогою Єдиного державного демографічного реєстру, а отже нотаріально засвідчену копію такого документа подавати також не потрібно.
Разом із цим ще раз наголошуємо на тому, що до дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності, подання державному реєстратору документів для встановлення даних про КБВ, у тому числі нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, не вимагається.
Щодо деяких питань, пов'язаних з відображенням відомостей про місце проживання / місцезнаходження у заяві за формою 2
Заявою за формою 2 передбачено зазначення типу приміщення у розділах про місце проживання КБВ, місце проживання (місцезнаходження) засновника/учасника, місцезнаходження юридичної особи.
Зауважимо, що до типів приміщення може належати як приватний будинок, так і квартира, офіс тощо. У випадку, якщо типом приміщення є приватний будинок, зазначається виключно номер будинку без зазначення номера приміщення. У випадку, якщо тип приміщення передбачає наявність номера приміщення (квартира, офіс тощо), то він має бути зазначений заявником у заяві.
Відсутність зазначеного номера приміщення у випадку, якщо тип приміщення може не передбачати наявність номера приміщення (наприклад, приватний будинок), не є підставою для відмови у державній реєстрації.
Також
заявою за формою 2 передбачено зазначення типу (площа, вулиця, провулок тощо) та назви площі, вулиці, провулку тощо.
Відповідно до вимог та у порядку, передбаченому Законом України
"Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" , було здійснено перейменування географічних об'єктів: районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об'єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму.
Внаслідок перейменування географічних об'єктів склалася ситуація, коли відомості про місце проживання особи, відображені у документі, що посвідчує особу (паспорт громадянина України), містять відомості про місце проживання громадянина України до моменту перейменування географічних об'єктів.
У випадку, якщо у нотаріально засвідченій копії документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, містяться відомості про місце проживання громадянина України до моменту перейменування географічних об'єктів, натомість у
заяві за формою 2 у графі "тип (площа, вулиця, провулок тощо) та назва площі, вулиці, провулку тощо" вказано актуальну назву (після перейменування) того ж географічного об'єкта, це не є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.
................Перейти до повного тексту