1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ЛИСТ
29.04.2013 № 797-0-1-13/8.2-1
Відповідно до листа Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики від 22 квітня 2013 року № 04-30/10-436 Міністерством юстиції України розглянуто лист стосовно поняття "податкова віддача" та у межах компетенції повідомляється, що Міністерство юстиції діє, зокрема, на підставі Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 395 (далі - Положення).
Відповідно до абзацу другого пункту 1 Положення Міністерство юстиції (Мін'юст) є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної правової політики.
Згідно з підпунктом 29 пункту 4 Положення Мін'юст надає роз'яснення з питань, пов'язаних з діяльністю Мін'юсту України, його територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства, а також стосовно актів, які ним видаються.
Разом з тим зазначаємо, що Податковий кодекс України (далі - Кодекс) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності органів державної податкової служби (пункт 1.1 статті 1 Кодексу).
Органи державної податкової служби виконують такі функції, зокрема:
- здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом;
- здійснюють контроль за своєчасністю подання передбаченої законом звітності (податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та зборів), а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків та зборів (підпункти 19-1.1.1 та 19-1.1.2 пункту 19-1.1 статті 19-1 Кодексу).
Згідно з підпунктом 20.1.1 пункту 20.1 статті 20 Кодексу органи державної податкової служби мають право, зокрема, запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків та зборів, дотримання вимог іншого законодавства, здійснення контролю за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Главою 8 Кодексу врегульовано порядок проведення перевірок платників податків органами державної податкової служби.
Зокрема, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки (пункт 75.1 статті 75 Кодексу).

................
Перейти до повного тексту