- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ЛИСТ
07.02.2013 № 13-32/46
Начальникам головних управлінь юстиції
Міністерства юстиції України
в Автономній Республіці Крим,
областях, містах Києві та Севастополі
У зв'язку з надходженням до Міністерства юстиції України звернень щодо порядку оплати за здійснення нотаріусами пошуку відомостей у державних та єдиних реєстрах, способів оплати пошуку нотаріусами інформації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі - Реєстр) та переліку документів, які мають передаватися до територіальних органів Державної реєстраційної служби, повідомляється таке.
1. Оплата послуг за одержання інформації з єдиних та державних реєстрів одним суб'єктом надання послуги для одного споживача цієї послуги може здійснюватися одним платіжним документом за всіма діями з вказівкою відповідних кодів у призначенні платежу.
2. Кошти, отримані за платні послуги з державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, зараховуються на реєстраційний рахунок Міністерства юстиції, відкритий у Державній казначейській службі України.
Оплата послуг за одержання інформації з Реєстрів одним суб'єктом надання послуги для одного споживача цієї послуги може здійснюватися одним платіжним документом за всіма діями з вказівкою відповідних кодів у призначенні платежу.
Організація ведення розрахунків готівкою повинна здійснюватись нотаріусами відповідно до чинного законодавства.
Так,
Інструкцією з обліку коштів, розрахунків та інших активів бюджетних установ (далі - Інструкція), затвердженої наказом ДКУ від 26.12.2003 № 242, встановлено єдині вимоги до порядку ведення бюджетними установами бухгалтерського обліку руху коштів у касі, на рахунках в установах банків або в органах Державного казначейства, розрахунків з дебіторами та інших активів. В пункті 2.6 Інструкції визначено, що всі касові операції ведуться касиром або іншим працівником, який призначається на цю посаду керівником установи. З касиром укладається письмовий договір про повну матеріальну відповідальність. В установах повинні бути створені відповідні умови, які гарантують збереження готівки в касі (окреме приміщення з охоронною сигналізацією для каси, сейфа тощо).
Правила ведення розрахунків готівкою передбачено
Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Положення), затвердженим постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637. Так, пунктом 2.1 Положення визначено підприємства, які відкрили поточні рахунки в банках, здійснюють розрахунки за своїми грошовими зобов'язаннями, що виникають у господарських відносинах, пріоритетно в безготівковій формі. Слід відмітити, в пункті 2.6 виписано "вся готівка, яка надходить до каси, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватись".
Крім того, відповідно до пункту 6
Примірного положення про порядок надання державними нотаріусами додаткових послуг правового характеру, які не пов'язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також послуг технічного характеру, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 04.01.98 № 3/5, та
Інструкції про порядок обліку та використання коштів, отриманих за надання відділами реєстрації актів цивільного стану додаткових послуг правового і технічного характеру та за надання державними нотаріусами додаткових послуг правового характеру, не пов'язаних з вчинюваними нотаріальними діями, а також послуг технічного характеру, затвердженої наказом Міністерства юстиції від 28 вересня 2007 року № 839/5, здійснюється шляхом безготівкового перерахунку.
Враховуючи зазначене, приватні нотаріуси можуть здійснювати розрахунки у готівковій формі за допомогою розрахункових документів у електронному або паперовому вигляді, правила ведення яких встановлено Національним банком України.
................Перейти до повного тексту