1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 19-9-3674 від 05.06.2000
м.Київ
Щодо відповідності положень статуту ст.59 Закону України "Про господарські товариства"
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 24.05.2000 за N 8680/5 Міністерством юстиції України разом з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку України розглянуто ваше звернення від 18.05.2000 р. за N 140-038/2 щодо відповідності положень статуту статті 59 Закону України "Про господарські товариства" та повідомляється наступне.
Питання, поставлені у вашому зверненні, необхідно вирішувати з урахуванням законів України "Про підприємства в Україні" та "Про господарські товариства".
Так, статтею 9 Закону України "Про підприємства в Україні" встановлено, що підприємство діє на підставі статуту. Статут затверджується власником (власниками) майна, а для державних підприємств - власником майна за участю трудового колективу.
Згідно із статтями 4, 41, 58, 59 Закону України "Про господарські товариства" товариство з обмеженою відповідальністю створюється і діє на підставі установчого договору і статуту.
Установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна одностайність або кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є збори учасників. Вони складаються з учасників товариства або призначених ними представників.
Учасники мають кількість голосів, пропорційну розміру їх часток у статутному фонді.
До компетенції зборів товариства з обмеженою відповідальністю крім питань, зазначених у пунктах "а", "б", "г-ж", "и-ї" статті 41 цього Закону, належить:
а) встановлення розміру, форми і порядку внесення учасниками додаткових вкладів;
б) вирішення питання про придбання товариством частки учасника;
в) виключення учасника з товариства.

................
Перейти до повного тексту