1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
01.12.2004 N 136/5
Про затвердження Порядку витребування та проведення перевірки виконавчого провадження
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції N 258/5 від 20.02.2008 )
Відповідно до Законів України "Про державну виконавчу службу", "Про виконавче провадження" та з метою встановлення єдиного механізму витребування і перевірки виконавчих проваджень, забезпечення належного контролю за виконанням рішень судів та інших органів (посадових осіб)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок витребування та проведення перевірки виконавчих проваджень, що додається.
2. Директору Департаменту державної виконавчої служби (Тісногуз В.В.) довести цей наказ до відома начальника Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, начальників обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції та забезпечити належне його виконання.
3. Керівники органів державної виконавчої служби є відповідальними за додержанням встановлених порядку, строків витребування та проведення перевірки виконавчих проваджень.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра юстиції України М.М.Шупеню.
Міністр О.В.Лавринович
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
01.12.2004 N 136/5
ПОРЯДОК
витребування та проведення перевірки виконавчого провадження
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Законів України "Про державну виконавчу службу", "Про виконавче провадження" та з метою встановлення єдиного механізму витребування і проведення перевірки виконавчих проваджень.
1.2. Порядок поширюється на всі виконавчі провадження, які перебувають на виконанні в органах державної виконавчої служби (далі - орган ДВС), у тому числі на зведені виконавчі провадження.
1.3. Контроль за додержанням цього Порядку та дотриманням строків перевірки виконавчих проваджень здійснюють директор Департаменту державної виконавчої служби (далі - Департамент ДВС) та його заступники, начальники відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, мм. Києві та Севастополі (далі - регіональні органи ДВС).
( Пункт 1.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції N 258/5 від 20.02.2008 )
2. Підстави перевірки законності виконавчих проваджень
2.1. Перевірка законності виконавчого провадження посадовими особами, зазначеними у пункті 3.1 цього Порядку, може проводитись:
2.1.1. За дорученням вищестоящої посадової особи.
Доручення в Департамент ДВС може бути надане керівництвом Мін'юсту України (Міністром юстиції України, Першим заступником Міністра, заступником Міністра (куратором державної виконавчої служби) та директором Департаменту ДВС, а доручення в регіональний орган ДВС може надаватися керівництвом Департаменту ДВС (директором Департаменту ДВС, його Заступниками, начальниками відділів та їх заступниками) та начальником відповідного регіонального органу ДВС.
Начальники відділів у Департаменті ДВС та їх заступники надають відповідні доручення регіональним органам ДВС щодо перевірки виконавчого провадження за погодженням з директором Департаменту ДВС чи його заступником.
Доручення вищестоящої посадової особи надається у письмовій формі.
2.1.2. З власної ініціативи.
При прийнятті рішення про доцільність проведення перевірки виконавчого провадження заступником директора Департаменту ДВС, він письмово інформує про це директора Департаменту ДВС, а при прийнятті такого рішення заступником начальника регіонального органу ДВС, він письмово інформує начальника цього органу ДВС.
2.1.3. Під час розгляду скарги на постанову начальника підпорядкованого органу ДВС, винесеної за результатами розгляду скарги на дії (бездіяльність) державного виконавця, інших посадових осіб ДВС.
З метою належного розгляду скарги на постанову начальника підпорядкованого органу ДВС, винесеної за результатами розгляду скарги на дії (бездіяльність) державного виконавця, інших посадових осіб ДВС, виконавче провадження підлягає обов'язковому витребуванню та перевірці.
2.1.4. При оскарженні у порядку та строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження", постанов про перевірку, проведення чи результати перевірки виконавчого провадження, винесених посадовими особами, визначеними пунктом 3.1 цього Порядку.
2.2. Витребуванню для проведення перевірки підлягають виконавчі провадження, що знаходяться на виконанні у відповідному органі ДВС.
2.3. Матеріали по завершених виконавчих провадженнях підлягають витребуванню у разі:
надходження у порядку та строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження", скарги на постанову начальника підпорядкованого органу ДВС, винесеної за результатами розгляду скарги на дії (бездіяльність) державного виконавця, інших посадових осіб ДВС;
оскарження у порядку та строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження", постанов державного виконавця про закінчення виконавчого провадження чи повернення виконавчого документа;
оскарження у порядку та строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження", постанов про проведення перевірки, витребування та результати перевірки виконавчих проваджень.
3. Організація витребування та проведення перевірки виконавчого провадження
3.1. Перевірити законність виконавчого провадження мають право:
директор Департаменту ДВС та його заступники - виконавче провадження, що знаходиться на виконанні у будь-якому структурному підрозділі органів ДВС;
начальники регіональних органів ДВС, їх заступники - виконавче провадження, що знаходиться на виконанні підрозділів примусового виконання рішень цих органів та територіальних органів ДВС, що їм підпорядковані.
3.2. Про проведення перевірки виконавчого провадження та його витребування відповідною посадовою особою виноситься вмотивована постанова.
У постанові зазначаються:
підстави витребування даного виконавчого провадження;
в мотивувальній частині - обставини, що зумовили проведення перевірки та витребування виконавчого провадження, а у разі прийняття рішення про зупинення виконавчого провадження також обґрунтування необхідності зупинення виконавчого провадження на час його перевірки.
При прийнятті рішення про доцільність проведення перевірки виконавчого провадження з власної ініціативи обґрунтовується необхідність здійснення такої перевірки з обов'язковим зазначенням об'єктивності можливих негативних наслідків її не проведення, які можуть суттєво вплинути на хід виконання або мати резонансне значення;
в резолютивній частині - реквізити витребуваного виконавчого провадження та орган ДВС, в якому воно знаходиться на виконанні, строки здійснення перевірки виконавчого провадження з моменту його надходження до органу ДВС, який його витребував, чи підлягає воно зупиненню на строк проведення перевірки, а також посадові особи, на яких покладається обов'язок направлення даного виконавчого провадження до органу ДВС, що здійснюватиме його перевірку, та строки направлення для перевірки виконавчого провадження.

................
Перейти до повного тексту