1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
01.11.2004 N 25-38-449
Начальнику Головного
управління юстиції
Міністерства юстиції України
в Автономній Республіці Крим,
начальникам обласних, Київського та
Севастопольського міських
управлінь юстиції
Щодо звернення стягнення на заставлене майно боржника у випадку порушення судом провадження у справі про банкрутство
У зв'язку з надходженням до Міністерства юстиції України звернення Промінвестбанку від 03.09.2004 № 09-11/639 щодо зупинення виконавчого провадження по зверненню стягнення на заставлене майно боржника у випадку порушення судом провадження у справі про його банкрутство та з метою єдиного застосування державними виконавцями норм чинного законодавства повідомляється наступне.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України "Про виконавче провадження".
Державний виконавець зобов'язаний вжити всіх заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.
Стаття 34 даного Закону визначає загальні обставини, що зумовлюють обов'язкове зупинення державним виконавцем виконавчого провадження. Так, згідно пункту 8 частини першої вказаної статті Закону виконавче провадження підлягає обов'язковому зупиненню у разі порушення господарським судом провадження у справі про банкрутство боржника, якщо відповідно до закону на вимогу стягувача поширюється дія мораторію, введеного господарським судом, крім випадків знаходження виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від реалізації майна боржника).
Відповідно до статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.

................
Перейти до повного тексту