- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
Депутату Харківської
міської ради
О.І. Хяннікяйнену
61002, м. Харків
Відповідно до листа Адміністрації Президента України від 22 липня 2004 р. N 12-7/3995 у Міністерстві юстиції України розглянуто Ваше звернення від 29 червня 2004 р. N к/6-5 щодо опублікування результатів соціологічних досліджень та повідомляється наступне.
Частиною шостою статті
53 Закону України
"Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" встановлено, що засоби масової інформації у разі оприлюднення результатів опитування громадської думки, пов'язаного з місцевими виборами, зобов'язані зазначити організацію, що проводила опитування, час його проведення, кількість опитуваних, метод збору інформації, точне формування питання, статистичну оцінку можливої помилки.
Відповідно до статті
25 Закону України
"Про інформацію" соціологічна інформація - це документовані або публічно оголошені відомості про ставлення окремих громадян і соціальних груп до суспільних подій та явищ, процесів, фактів. Основними джерелами соціологічної інформації є документовані або публічно оголошені відомості, в яких відображено результати соціологічних опитувань, спостережень та інших соціологічних досліджень. Соціологічні дослідження здійснюються державними органами, об'єднаннями громадян, зареєстрованими у встановленому порядку.
Згідно зі статтею 7 цього
Закону до суб'єктів інформаційних відносин належать громадяни України, юридичні особи, держава; суб'єктами інформаційних відносин відповідно до цього Закону можуть бути також інші держави, їх громадяни та юридичні особи, міжнародні організації та особи без громадянства.
Враховуючи те, що державні органи та об'єднання громадян, зареєстровані у встановленому порядку, є юридичними особами, вони повинні мати визначене відповідно до статті
90 Цивільного кодексу України найменування.
Згідно з частиною першою зазначеної статті
Цивільного кодексу України юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності. Юридична особа може мати крім повного найменування скорочене найменування. Крім того, юридична особа не має права використовувати найменування іншої юридичної особи (частина п'ята статті 90 Цивільного кодексу України).
................Перейти до повного тексту