- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
(Витяг)
<...> Вид господарської діяльності відповідно до статті
259 Господарського кодексу України має місце у разі об'єднання ресурсів (устаткування, технологічних засобів, сировини та матеріалів, робочої сили) для створення виробництва певної продукції або надання послуг. Окремий вид діяльності може складатися з єдиного простого процесу або охоплювати низку процесів, кожний з яких входить до відповідної категорії класифікації.
Складовою частиною державної системи класифікації і кодування техніко-економічної та соціальної інформації є класифікація видів економічної діяльності (
КВЕД), яка затверджується центральним органом виконавчої влади з питань стандартизації та має статус державного стандарту.
Об'єктами класифікації в
КВЕДє усі види господарської (економічної) діяльності суб'єктів.
Згідно зі статтею 42 цього
Кодексу підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Тобто вид господарської діяльності передбачає систематичний, а не одноразовий характер вчинення певних дій.
<...> Відповідно до частини другої статті 8 вказаного
Закону закони України з питань регулювання діяльності господарських товариств та юридичних осіб інших організаційно-правових форм застосовуються до фінансових установ з урахуванням особливостей, визначених цим Законом та законами з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг.
Таким чином, вказаний
Закон передбачає спеціальну правоздатність фінансових установ, враховуючи, що виключним видом діяльності фінансових установ є надання фінансових послуг.
У зв'язку з цим, слід зазначити, що відповідно до частини четвертої статті
57 Господарського кодексу України статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством.
................Перейти до повного тексту