1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
12.09.2005 N 20-12-1196
Державна митна служба
України
04119, м. Київ,
вул. Дегтярівська, 11-г
Щодо доручення Кабінету Міністрів України
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 1 вересня 2005 року N 43011/4/1-05 (до листа Мінагрополітики від 26 серпня 2005 року N 37-32-6/13159) щодо зміни кодів УКТ ЗЕД, Міністерство юстиції України повідомляє.
При вирішенні порушеного питання слід враховувати наступне.
Відповідно до Закону України "Про Митний тариф України" Митний тариф України - це систематизований згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності перелік ставок ввізного мита, яке справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України.
В основу товарної класифікаційної схеми Митного тарифу України (товарна номенклатура) покладено Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності, яка базується на Гармонізованій системі опису та кодування товарів.Митний кодекс України (далі - Кодекс) визначає засади організації та здійснення митної справи в Україні, регулює економічні, організаційні, правові, кадрові та соціальні аспекти діяльності митної служби України. Кодекс спрямований на забезпечення захисту економічних інтересів України, створення сприятливих умов для розвитку її економіки, захисту прав та інтересів суб'єктів підприємницької діяльності та громадян, а також забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи.
Так, відповідно до частини другої статті 3 Кодексу митна справа є складовою зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної діяльності України. У митній справі Україна додержується визнаних у міжнародних відносинах систем класифікації та кодування товарів, єдиної форми декларування експорту та імпорту товарів, митної інформації, інших міжнародних норм і стандартів.
Згідно з частиною першою та пунктом 13 частини другої статті 11 Кодексу безпосереднє здійснення митної справи покладається на митні органи України.
Митні органи, реалізуючи митну політику України, виконують такі основні завдання, зокрема, як ведений Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.
Разом з цим, відповідно до статей 311-313 Кодексу Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.

................
Перейти до повного тексту