- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Р О З' Я С Н Е Н Н Я
09.09.2004 Верховною Радою України за
N 1994-IV прийнято Закон України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів".
Відповідно до статті 1 цього
Закону визнаються кредиторською заборгованістю Державного бюджету України виплати, встановлені статтею
57 Закону України
"Про освіту" в частині:
абзаци восьмий та десятий частини першої - у повному обсязі, що не були нараховані або не були виплачені;
абзац перший частини четвертої - у повному обсязі оплати, якщо вона здійснювалася самими працівниками, а не за рахунок відповідного бюджету.
Кредиторська заборгованість визнається за весь період, коли фінансування виплат зупинялося законом про державний бюджет на відповідний рік.
Кредиторська заборгованість Державного бюджету України визнається також у випадках, якщо виплати проводилися відповідним місцевим бюджетом у період, коли законом про державний бюджет вони зупинялися або проводилися відповідним місцевим бюджетом за рішенням суду.
Згідно статті 2 даного
Закону кредиторська заборгованість Державного бюджету України, встановлена статтею 1 цього Закону, є обов'язковою до погашення і погашається протягом п'яти років рівними частинами.
Вказана заборгованість погашається працівникам щомісячно разом з виплатою поточної заробітної плати, а працівникам, що вийшли на пенсію - враховується при обчисленні пенсії (стаття 5 вказаного
Закону).
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України
"Про виконавче провадження".
Згідно частини першої статті 5 вказаного
Закону державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.
Одним із заходів примусового виконання рішень є звернення стягнення на майно боржника (стаття 4 даного
Закону).
................Перейти до повного тексту