- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Л И С Т
Міністерство юстиції, розглянувши лист від 11 грудня 2006 року щодо надання роз'яснень, повідомляє таке.
Статтею 5 цього
Закону визначено орендодавців комунального майна. Так, щодо цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, яке перебуває у комунальній власності, орендодавцями виступатимуть органи, уповноважені органами місцевого самоврядування управляти майном (абзац третій ст. 5 Закону); щодо окремого індивідуально визначеного майна та нерухомого майна, загальна площа яких не перевищує 200 кв. м на одне підприємство - підприємство; щодо структурних підрозділів підприємств (філій, цехів, дільниць) та нерухомого майна, що перевищує площу 200 кв. м, - підприємство з дозволу вищевказаних органів (абзац четвертий ст. 5 Закону).
Зазначеним
Законом не встановлено обов'язкового нотаріального посвідчення договорів оренди комунального майна. Проте для вирішення цього питання необхідно враховувати положення
Цивільного кодексу України.
Згідно із положеннями, які діяли 2005-2006 року, договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), який укладався строком на один рік і більше, підлягав нотаріальному посвідченню та державній реєстрації (ст.
793 та
794 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року).
Станом на сьогодні, згідно із Законом України від 20 грудня 2006 року
N 501-V "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо нотаріального посвідчення та державної реєстрації договору найму будівлі" (Закон набув чинності з 10 січня 2007 року), договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації у випадку його укладення на строк 3 роки і більше.
................Перейти до повного тексту