- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Положення про головного конструктора виду (складових частин) продукції оборонного призначення
З метою забезпечення єдиного порядку надання повноважень головного конструктора виду (складових частин) продукції оборонного призначення, визначення основних завдань, обов'язків та прав головного конструктора і кваліфікаційних вимог до нього та згідно з Положенням про генерального конструктора із створення техніки для потреб оборони та безпеки держави, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 р.
N 392,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про головного конструктора (складових частин) продукції оборонного призначення, яка створюється підприємствами, установами і організаціями, що належать до сфери управління Мінпромполітики України, що додається.
2. Заступнику голови Агентства з питань оборонно-промислового комплексу Мінпромполітики України Луханіну М.І. забезпечувати підготовку проектів наказів про надання повноважень головного конструктора виду (складових частин) продукції оборонного призначення, яка створюється підприємствами, установами і організаціями, що належать до сфери управління Мінпромполітики.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінпромполітики від 4 липня 2003 р. N 279 "Про затвердження Положення про головного конструктора виду (складових частин) оборонної продукції".
4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника Міністра - голову Агентства з питань оборонно-промислового комплексу Кучера К.А.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
промислової політики
05.07.2010 N 319
ПОЛОЖЕННЯ
про головного конструктора виду (складових частин) продукції оборонного призначення, яка створюється підприємствами, установами і організаціями, що належать до сфери управління Мінпромполітики України
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 р.
N 392 "Про затвердження Положення про генерального конструктора із створення техніки для потреб оборони та безпеки держави" і визначає порядок надання повноважень головного конструктора виду (складових частин) продукції оборонного призначення, а також основні завдання, обов'язки, права головного конструктора та кваліфікаційні вимоги до нього.
1.2. Головний конструктор виду (складових частин) продукції оборонного призначення, яка створюється підприємствами, установами і організаціями, що належать до сфери управління Мінпромполітики України (далі - головний конструктор), є уповноваженою Мінпромполітики особою, яка забезпечує координацію виконання науково-дослідних (НДР), дослідно-конструкторських (ДКР) та дослідно-технологічних робіт (ДТР), спрямованих на створення нових і модернізацію існуючих зразків (складових частин) визначеного виду озброєння. військової та спеціальної техніки, військової зброї і боєприпасів, спеціальних технологій, матеріалів та обладнання для їх розроблення, виготовлення або використання (далі - продукція оборонного призначення).
1.3. Головний конструктор:
здійснює свою діяльність під методичним та науково-технічним керівництвом генерального конструктора із створення техніки для потреб оборони та безпеки держави (далі - генеральний конструктор), до повноважень якого віднесено розроблення (модернізація), впровадження у виробництво та експлуатацію відповідного виду продукції;
у своїй діяльності керується чинним законодавством, нормативно-технічною базою, наказами і рішеннями колегії Мінпромполітики, а також цим Положенням.
2. Основні завдання головного конструктора
2.1. Науково-технічне керівництво створенням і модернізацією відповідного виду (складових частин) продукції оборонного призначення на всіх етапах розробки та контроль за її впровадженням у виробництво, виготовленням, експлуатацією та технологіями утилізації.
2.2. Забезпечення високого технічного рівня створюваної відповідної продукції оборонного призначення з використанням вітчизняних та зарубіжних досягнень науки і техніки, відкриттів та винаходів.
2.3. Погодження тактико-технічних (технічних) завдань на НДДКР із створення відповідного виду (складових частин) продукції оборонного призначення, технологій та матеріалів для її виробництва.
2.4. Безпосередня участь у прийманні етапів та НДДКР в цілому, спрямованих на створення (модернізацію) відповідної продукції оборонного призначення виду та технологій і матеріалів для її виробництва, а також участь у роботі комісій з атестації зразків озброєння і військової техніки (ОВТ) та прийняття їх на озброєння.
................Перейти до повного тексту