- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про підготовку підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України "Про підготовку підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року"
N 998 від 21.04.2010 р., з метою своєчасної і якісної підготовки підприємств Міністерства промислової політики до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року та для забезпечення їх стабільної роботи
НАКАЗУЮ:
1. Першому заступнику Міністра Сиротюку С.В., заступнику Міністра - голові Агентства з питань оборонно-промислового комплексу Кучеру К.А., заступнику Міністра - директору Державного департаменту тракторного і сільськогосподарського машинобудування Саченку В.І., заступникам Міністра Немілостівому В.О., Кравченку В.В., Біленькому С.Л., директорам галузевих департаментів та управлінь взяти під особистий контроль питання підготовки підпорядкованих підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року.
2. Керівникам галузевих департаментів та управлінь, промислових підприємств вважати одним з найважливіших завдань розробку та виконання комплексу організаційно-технічних заходів з підготовки підприємств до роботи в осінньо-зимових умовах. Особливу увагу звернути на накопичення паливно-енергетичних ресурсів, сировини і матеріалів, виконання графіків планово-попереджувальних ремонтів технологічного та теплоенергетичного устаткування, автомобільного і залізничного транспорту, промислових будівель і споруд, об'єктів соціально-культурного і побутового призначення.
3. Керівникам галузевих департаментів та управлінь довести цей наказ до промислових підприємств підпорядкованих галузей.
4. Керівникам промислових підприємств:
4.1 Проаналізувати роботу підприємства в осінньо-зимовий період 2009/2010 року та затвердити в місячний термін комплекс заходів з підготовки промислового комплексу та об'єктів соціальної сфери, що знаходяться на балансі, до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року із зазначенням джерел фінансування;
4.2 Направити організаційно-технічні заходи (завдання), з терміном їх виконання не пізніше 1 жовтня 2010 року, до галузевих департаментів та управлінь міністерства;
термін: 1 червня 2010 року
4.3 Забезпечити підготовку до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року підприємства, розробити конкретні плани запобігання надзвичайним ситуаціям при різних змінах погодних умов. Забезпечити роботу котелень резервним паливом (мазут, вугілля).
4.4 Накопичити кошти для створення необхідних запасів паливно-енергетичних ресурсів.
4.5 Підприємствам, які включені до загального графіка переведення підприємств на резервні види палива, укласти договори про постачання резервних видів палива для створення запасу в обсязі, необхідному для роботи протягом 10 діб, відповідно до Порядку переведення підприємств на резервні види палива, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року
N 263.
4.6 Забезпечити мобільність запасів залізорудної сировини, марганцевої та хромової руд, вапняку, руди і концентратів кольорових металів, коксівного вугілля, вогнетривкої сировини, металевого брухту для гірничо-металургійних підприємств, сировини для хімічних підприємств, матеріалів та комплектуючих для машинобудівних заводів, що необхідні для стабільної роботи підприємств.
4.7 Забезпечити прийом палива, сировини, матеріалів при будь-яких погодних умовах, особливо звернути увагу на підготовку збагачувальних і агломераційних фабрик, випалювальних цехів та машин, резервних ємностей хвостосховищ і шламосховищ у металургійному комплексі.
4.9 Провести планово-попереджувальні ремонти, ремонт енергетичного, теплотехнічного і технологічного устаткування, згідно затверджених графіків.
4.10 Підготувати вугільні склади, системи паливно-подачі та паливно-видалення ТЕЦ для роботи в зимових умовах, укомплектувати їх експлуатаційним персоналом у кількостях, що забезпечують роботу станцій в зимовий період.
4.11 Розробити графік необхідних ремонтних робіт та поставки і накопичення палива (вугілля, газу, мазуту) на цих електростанціях, а також залучення необхідних коштів на його придбання.
4.12 Своєчасно та у повному обсязі проводити оплату за поточне споживання електроенергії та газу. Виконувати розрахунки за минулі роки згідно з графіками погашення заборгованості.
4.13 Забезпечити обов'язкове запровадження приладового обліку електроенергії, природного газу, теплової енергії, холодної та гарячої води.
4.14 Забезпечити зменшення витрат природного газу на опалення шляхом:
- реконструкції та модернізації котелень і котельного обладнання з забезпеченням ККД не нижче 90%;
- оснащення котлів рекуператорами та автоматичними системами управління режимами горіння палива;
- впровадження індивідуальних теплових пунктів у разі використання в системах опалення як теплоносія води (водних розчинів);
- впровадження енергоакумулюючих систем електрообігріву разом з установленням засобів диференційованого (погодинного) обліку електроенергії для використання в години нічного мінімального навантаження енергосистеми або систем опалення, які працюють на відновлювальних джерелах енергії та місцевих видах палива;
- збільшення обсягів використання вторинних енергоресурсів.
4.15 Забезпечити надійну роботу в зимових умовах газового господарства, виконати ремонт водовідводів, парових супутників і ізоляції, імпульсних мереж, мереж КВП і автоматики.
4.16 Провести ревізію та ремонт мереж технологічних трубопроводів, водо- і газопостачання, зворотнього водопостачання та каналізації.
4.17 Провести ремонт рухомого складу залізничного транспорту, спеціального рухомого складу хімічних підприємств.
4.18 Забезпечити накопичення зимових видів змащувальних матеріалів і незамерзаючих охолоджувальних рідин.
4.19 Провести підготовку виробничих баз транспортних цехів гірничодобувних, хімічних, металургійних, машинобудівних заводів, ремонтно-монтажно-будівельних підприємств, обладнання стоянок автотранспорту пристроями підігріву двигунів автомобілів в зимовий період.
4.20 Надсилати інформацію до галузевих департаментів та управлінь міністерства:
- про стан підготовки підприємства до роботи в осінньо-зимових умовах (додаток N 1);
- стан підготовки об'єктів житлово-комунального господарства, які знаходяться на балансі підприємства (додаток N 2);
термін: до 1 числа липня, серпня,
вересня, жовтня 2010 р.
- забезпечення промислових ТЕЦ, котелень резервним паливом в осінньо-зимовий період 2010 - 2011 років (додаток N 3);
- створення запасу резервного палива підприємствами, які включені до загального графіка переведення підприємств на резервні види палив (додаток N 4)
термін: до 1 числа жовтня, листопада, грудня
2010 р. та січня, лютого, березня 2011 р.
4.21 Надіслати "Акт готовності підприємства до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року" до галузевих департаментів та управлінь
термін: 1 жовтня 2010 року
4.22 Опрацювати спільно з облдержадміністраціями та місцевими органами самоврядування питання щодо передачі з балансу промислових підприємств у комунальну власність відомчого житла та об'єктів соціальної сфери.
термін: протягом 2010 року
5. Директорам галузевих департаментів та начальникам галузевих управлінь:
5.1. Визначити підприємства, на яких постійно зростає заборгованість, не проводяться стовідсотково поточні розрахунки та розрахунки згідно з графіками погашення заборгованості за спожиті природний газ, електричну і теплову енергію. Вжити заходів щодо погашення ними заборгованості в повному обсязі у поточному році з метою запобігання відключення підприємств від електро- та газопостачання.
термін: 1 серпня 2010 року
5.2. Забезпечити контроль за підготовкою підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року, які мають на своєму балансі житлово-комунальні об'єкти (будівлі, культурні заклади, лікарні, дитсадки та інше), та роботи підприємств з використанням резервних видів палива під час різкого зниження температури повітря.
5.3. Узагальнити дані про необхідні запаси вугілля, мазуту, сировини, матеріалів та контрольні цифри про необхідні обсяги виконання ремонтів теплоенергетичного устаткування, рухомого складу залізничного транспорту, стрілкових переводів, під'їзних залізничних колій, гаражів розморожування (додаток 1) та надати до Відділу енергозбереження, охорони праці, навколишнього середовища та пожежної безпеки (Хребтова Л.І.)
термін: 5 червня 2010 року
5.4. Зведену інформацію про стан виконання заходів по підготовці підпорядкованих підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року згідно з додатками N 1 та N 2 надавати до Відділу енергозбереження, охорони праці, навколишнього середовища та пожежної безпеки (Хребтова Л.І.)
термін: до 5 числа липня, серпня,
вересня, жовтня 2010 року
5.5. Зведену інформацію про забезпечення промислових ТЕЦ, котелень резервним паливом в осінньо-зимовий період 2010-2011 років (додаток N 3) та створення запасу резервного палива підприємствами, які включені до загального графіка переведення підприємств на резервні види палив (додаток N 4) надавати до Відділу енергозбереження, охорони праці, навколишнього середовища та пожежної безпеки (Хребтова Л.І)
термін: до 5 числа жовтня, листопада, грудня
2010 р. та січня, лютого, березня 2011 р.
5.6 Сприяти вирішенню питань щодо прийняття до комунальної власності відомчого житла та об'єктів соціальної сфери промислових підприємств, підпорядкованих Мінпромполітики.
6. Начальнику Відділу енергозбереження, охорони праці, навколишнього середовища та пожежної безпеки (Хребтова Л.І.):
6.1. Узагальнити дані, що надані галузевими департаментами та управліннями, підготувати Зведене завдання по виконанню заходів з підготовки промислових підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року та затвердити у керівництва Міністерства.
термін: 10 червня 2010 року
7. Директору департаменту фінансово-економічного забезпечення промисловості (Кондратов М.М.) під час складання проектів відповідних бюджетів на 2011 рік передбачити в загальних обсягах кошти для потреб бюджетних установ і організацій:
- на закупівлю енергоносіїв;
- на здійснення заходів з придбання та встановлення приладів обліку енергоресурсів та води.
8. Покласти персональну відповідальність за підготовку підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 років на керівників підприємств, а по підпорядкованих підприємствах міністерству - на керівників галузевих структурних підрозділів.
9. Питання про виконання заходів по підготовці підпорядкованих підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року розглянути на засіданні Колегії Мінпромполітики у вересні 2010 року.
10. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Кравченка В.В.
Додаток N 1
до наказу Мінпромполітики
України
11.05.2010 N 227
ІНФОРМАЦІЯ
про виконання заходів по підготовці
____________________________________________
(назва підприємства, Департаменту, галузевого управління)
до роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 р.
за станом "___" ____________ 2010 р.
------------------------------------------------------------------
|N | Найменування | Один. |Передбачено| Фактичне | % |
| | заходів | виміру | заходами |виконання |виконання|
|--+-----------------+----------+-----------+----------+---------|
|1 |Створення | | | | |
| |запасів: | | | | |
| |-----------------+----------| | | |
| |- мазуту | тис.т | | | |
| |-----------------+----------| | | |
| |- вугілля | тис.т | | | |
| |-----------------+----------| | | |
| |- залізної | тис.т | | | |
| |сировини | | | | |
| |-----------------+----------| | | |
| |- вогнетривкої | тис.т | | | |
| |сировини | | | | |
| |-----------------+----------| | | |
| |- коксуючого | тис.т | | | |
| |вугілля | | | | |
| |-----------------+----------| | | |
| |- вапняку | тис.т | | | |
| |-----------------+----------| | | |
................Перейти до повного тексту