1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
08.02.2008 N 80
Про затвердження Методики ідентифікації українських високотехнологічних промислових підприємств
З метою ідентифікації високотехнологічних промислових підприємств України, які є основою конкурентоспроможності національної економіки, оцінки їх поточного техніко-економічного рівня, виявлення потенціалу випуску високотехнологічної продукції та перспектив подальшого розвитку,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методику ідентифікації українських високотехнологічних промислових підприємств (що додається).
2. Керівникам структурних підрозділів керуватись цією Методикою для визначення потенціалу виробництва високотехнологічної промислової продукції підприємств обробної промисловості.
3. Директору Департаменту науково-технічного та інноваційно-інвестиційного забезпечення Ноговіцину О.В. в термін до 1 березня 2008 року підготувати проект анкети обстеження потенціалу виробництва високотехнологічної промислової продукції великих та середніх підприємств обробної промисловості для розгляду Держкомстатом.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Грищенка С.Г.
Міністр В.С.Новицький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінпромполітики
України
08.02.2008 N 80
МЕТОДИКА
ідентифікації українських високотехнологічних промислових підприємств
Розділ I. Загальні положення
1.1 Дана Методика призначена для: 1) ідентифікації високотехнологічних промислових підприємств України, які є основою конкурентоспроможності національної економіки, 2) оцінки їх поточного техніко-економічного рівня, 3) виявлення потенціалу випуску високотехнологічної продукції та перспектив подальшого розвитку.
1.2 В Методиці враховано результати узагальнення багатоаспектного світового теоретико-методологічного та практичного досвіду визначення та класифікації високотехнологічних галузей, продуктів, професій, а також рекомендації вітчизняної економічної науки.
1.3 Дана Методика містить основні положення, що є уніфікованими для підприємств обробної промисловості, основний вид економічної діяльності яких класифікується за групами 15 - 37 КВЕД. Її застосування дозволить в подальшому сформувати Реєстр високотехнологічних промислових продуктів вітчизняного виробництва, Реєстр вітчизняних високотехнологічних промислових підприємств, Реєстр високотехнологічних галузей промисловості України, проводити моніторинг їх стану та здійснювати прогнозну оцінку їх подальшого розвитку.
1.4 Ефективність та конкурентоспроможність високотехнологічного промислового підприємства обумовлені високим техніко-економічним та інноваційним рівнем виробництва, що визначається ступенем розвитку технологічних процесів, кваліфікацією кадрів, технічною досконалістю продукції, інноваційною активністю.
Мета ідентифікації високотехнологічних промислових підприємств полягає в тому, щоб, спираючись на сучасні економічні знання, глобальні тенденції розвитку високих технологій та кон'юнктуру світового ринку, через застосування багатогранної та багатоаспектної системи критеріїв, специфічних ознак, що відрізняють високотехнологічні виробництва від інших,
- всебічно, повно та об'єктивно оцінити стан високотехнологічного виробництва в Україні;
- встановити фактичні обсяги випуску та реалізації (в тому числі на експорт) високотехнологічної продукції;
- виявити потенційні можливості українських підприємств щодо організації випуску високотехнологічної продукції, конкурентоспроможної на зовнішньому ринку, а також встановити причини, які цьому перешкоджають;
- встановити частку високотехнологічної продукції іноземного виробництва у кінцевій продукції, виробленій в Україні;
- визначити вплив діяльності національних високотехнологічних виробництв на роботу суміжних галузей та економіку країни в цілому.
1.5 Дана Методика базується на комплексному аналізі визначеної системи показників та містить два типи методичних підходів: перший - передбачає однозначну характеристику досліджуваного об'єкта, другий - системну оцінку детермінантів створення та випуску високотехнологічної промислової продукції.
Ідентифікація високотехнологічного промислового підприємства передбачає:
- оцінку реалізації підприємством високотехнологічної продукції;
- загальну оцінку ефективності його виробничо-господарської діяльності на основі узагальнюючого показника (основного критерію);
- оцінку основних елементів і результатів процесу виробництва: 1) техніко-технологічного рівня виробництва, 2) техніко-технологічного рівня продукції, що виробляється, 3) рівня кваліфікації працівників, 4) рівня інноваційної діяльності.
Оцінка рівня кожного із вказаних елементів процесу виробництва та його результатів передбачає визначення синтезуючого показника, який однозначно встановлює рівень об'єкта, що вимірюється, та систему окремих показників, що характеризують певні його сторони.
1.6 Дана Методика застосовується Міністерством промислової політики України для оцінки здатності та перспектив вітчизняних високотехнологічних промислових підприємств щодо випуску та реалізації високотехнологічної продукції.
Розділ II. Основні поняття та критерії
2.1 Для цілей даної Методики поняття вживаються в такому значенні:
"високотехнологічне промислове підприємство" - це підприємство, що виробляє високотехнологічну продукцію, а також здійснює розробку, розвиток і виведення на ринок нових продуктів та/чи інноваційних виробничих процесів шляхом систематичного використання наукових та технічних знань.
Високотехнологічне промислове підприємство визначається за такими основними критеріями:
- наявність у структурі виробництва великої частки високотехнологічної продукції, конкурентоспроможної на міжнародному ринку;
- висока додана вартість та висока продуктивність праці;
- випуск нових видів продукції та/чи нових виробничих процесів;
- використання у значній мірі проміжної високотехнологічної продукції для виробництва кінцевої продукції (мають високу частку закупок високотехнологічних товарів для потреб власного виробництва);
- застосування високотехнологічних методів виробництва та високотехнологічних процесів;
- наявність у штаті значної частки працівників технологоорієнтованих професій;
- здійснення значних капіталовкладень у внутрішні та зовнішні дослідження і розробки (ДіР);
- здійснення значних обсягів інвестицій на техніко-технологічне переозброєння.
"високотехнологічні продукти" (Додаток 1) - це:
- продукти, що є втіленням високих технологій;
- продукти, у складі яких домінує високотехнологічна проміжна продукція;
- продукти, отримані в результаті використання високотехнологічних процесів.
"високі технології" - це систематизовані передові знання на певний момент часу, спрямовані на випуск продуктів чи створення процесу, які є принципово новими (тими, що не мають аналогів) або новими в певній області знань, застосування яких дозволить отримати монопольне положення на міжнародному ринку або покращити конкурентні позиції того, хто їх розробляє чи застосовує, та отримати високу додану вартість.
"високотехнологічні процеси" (Додаток 2) - це сукупність виробничих високотехнологічних методів, що передбачають значне застосування високотехнологічних засобів виробництва та послуг.
"технологоорієнтовані працівники" (Додаток 3) - це професіонали, що мають професії, котрі передбачають високий рівень знань в галузі фізичних, математичних, технічних, біологічних, медичних наук; фахівці, що мають професії, котрі передбачають знання в одній з галузей природознавчих чи технічних наук; робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин, що мають кваліфікацію не нижче молодшого спеціаліста.
До них відносяться: керівники промислових підприємств та виробничих підрозділів, підрозділів комп'ютерних послуг, науково-дослідних підрозділів та підрозділів з науково-технічної підготовки виробництва, керівники проектів та програм; менеджери в обробній промисловості, менеджери з інформації та з досліджень і розробок; професіонали в галузі фізики, хімії, математики, обчислень (комп'ютеризації), інженерної справи, наук про життя та медичних наук, в сфері ефективності підприємництва, раціоналізації виробництва та інтелектуальної власності, в галузі інформації та інформаційного аналізу; технічні фахівці в галузі фізичних та технічних наук та обчислювальної техніки, котрі працюють в технологічних та проектно-конструкторських підрозділах підприємства.
Вони можуть бути задіяні у створенні (збільшенні) наукового знання:
проведенні досліджень та розробок; розробці нових видів продукції та виробничих процесів, обладнання та систем, розробці технологій тощо; або у застосуванні наукового знання: управлінні технологічним обладнанням та процесами, управлінні якістю та іншими видами виробничої діяльності, управлінні комп'ютерними та інформаційними системами, спостереженні за безпекою інформаційних технологій, диспетчерському контролі, матеріально-технічному забезпеченні тощо.
2.2 Для реалізації цілей даної Методики використовується анкета обстеження потенціалу виробництва високотехнологічної промислової продукції великих та середніх підприємств обробної промисловості за період останніх трьох років.
Розділ III. Узагальнююча оцінка рівня технологічності підприємства
3.1. Узагальнюючим показником (основним критерієм), за яким встановлюється рівень технологічності підприємства та здійснюється його ідентифікація як високотехнологічного, є питома вага виручки від реалізації високотехнологічної продукції (Додаток 1) у виручці від реалізації продукції підприємства:
П
вт
К = --- ;
вт П
з
де:
К - коефіцієнт високотехнологічності підприємства;
вт
П - виручка від реалізації високотехнологічної продукції,
вт
тис.грн.;
П - виручка від реалізації продукції, тис.грн.
з
Розділ IV. Оцінка ефективності виробництва
4.1 За критерій ефективності виробничо-господарської діяльності підприємства береться валова додана вартість, що припадає на одного працюючого (продуктивність праці).
Валова додана вартість відображає додатково створену у процесі виробництва вартість і визначається як різниця між вартістю вироблених (випуск) товарів і вартістю повністю використаних у процесі їх виробництва товарів і послуг (проміжне споживання).
Валова додана вартість визначається за формулою:
ВДВ = В + А + П + П ,
р о ф
де:
ВДВ - валова додана вартість, тис.грн.;
В - загальна сума витрат на робочу силу, тис.грн.;
р
А - амортизація, тис.грн.;
П - сума податків, зборів (обов'язкових платежів), що
о
складається з платежів у цільові фонди та обов'язкових платежів до
бюджету, що відносяться на витрати, тис.грн.;
П - прибуток від операційної діяльності, тис.грн.
ф
Продуктивність праці визначається за формулою:
ВДВ
ПП = --- ,
К
n
де:
ПП - продуктивність праці, тис.грн.;
ВДВ - валова додана вартість, тис.грн.;
К - середньооблікова кількість усіх працівників в
n
еквіваленті повної зайнятості за рік, осіб.
Розділ V. Оцінка техніко-технологічного рівня виробництва
5.1 Технічний рівень виробництва - це ступінь розвитку засобів виробництва, і перед усім, знарядь праці - інструментів, машин, механізмів, приладів, двигунів тощо, за допомогою яких здійснюється виробництво високотехнологічної продукції. В якості синтезуючого показника, що характеризує ступінь його розвитку, береться рівень автоматизації та механізації, який досягнуто виробництвом, що визначається коефіцієнтом технологічного розвитку.
n
S МА Ч
i=1 i i
К = ---------- ,
тр n
МА S Ч
o i=1 i
де:
S - знак суми;
К - коефіцієнт технічного розвитку;
тр
МА - значення коефіцієнта i-ї ступені механізації та
i
автоматизації;
МА - значення коефіцієнта найвищої ступені механізації та
о
автоматизації;
МА = 1
о
Ч - кількість робочих, що працюють в умовах механізації та
i
автоматизації i-ї ступені, чол.
n - кількість ступенів.
Технічна оснащеність праці характеризується відповідними ступенями, яким присвоєно наступні коефіцієнти:
------------------------------------------------------------------
| Ступінь | Значення |
| |коефіцієнта|
| | МА |
| | i |
|----------------------------------------------------+-----------|
|робота з догляду за автоматами | 1,0 |
|----------------------------------------------------+-----------|
|ручна праця з використанням машин та механізмів | 0,75 |
|----------------------------------------------------+-----------|
|ручна праця, пов'язана з наладкою і ремонтом машин | 0,5 |
|та механізмів | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|ручна праця при машинах та механізмах | 0,3 |
|----------------------------------------------------+-----------|
|ручна праця без використання машин та механізмів | 0,1 |
------------------------------------------------------------------
5.2 До системи показників, що характеризують техніко-технологічний рівень виробництва, належать наступні:
- питома вага нових технологічних процесів;
- питома вага високотехнологічних процесів;
- віковий склад машин та обладнання;
- технічна озброєність працівників;
- електронна озброєність праці;
- наявність у підприємства сертифіката ISO серії 14000.
5.3 Питома вага нових технологічних процесів визначається шляхом співвідношення первісної вартості машин та обладнання для технологічних процесів, впроваджених підприємством протягом трьох років з 2005 по 2007 рр., до первісної вартості машин, обладнання, що використовуються підприємством.
5.4 Питома вага високотехнологічних процесів визначається шляхом співвідношення первісної вартості машин та обладнання для високотехнологічних процесів (Додаток 2), діючих на підприємстві, до первісної вартості машин, обладнання, що використовуються підприємством.
5.5 Віковий склад машин та обладнання в цілому по підприємству визначається шляхом групування за первісною вартістю машин та обладнання за віковими групами. Обладнання групується за наступними віковими категоріями:
- до 5 років;
- від 6 до 10 років;
- від 11 до 20 років;
- від 21 до 30 років;
- більш, ніж 31 рік;
Середній вік обладнання визначається в цілому по підприємству за формулою:
m
S V t
i=1 i i
T = --------- ,
m
S V
i=1 i
де:
S - знак суми;
T - середній вік обладнання, років;
V - первісна вартість обладнання i-ої вікової групи,
i
тис.грн.;
t - середній вік обладнання i-ої групи, років;
i
m - кількість вікових груп обладнання.
5.6 Технічна озброєність працівників визначається як співвідношення первісної вартості машин та обладнання до середньооблікової кількості усіх працівників в еквіваленті повної зайнятості за рік.
5.7 Електронна озброєність праці визначається як співвідношення первісної вартості електронного обладнання (електронні блоки технічного обладнання, комп'ютерні системи на технологічному обладнанні та комп'ютери) до середньооблікової кількості усіх працівників в еквіваленті повної зайнятості за рік.
5.8 Наявність у підприємства міжнародного сертифіката ISO серії 14000 свідчить про оптимізацію системи управління підприємством з метою попередження негативних впливів на оточуюче середовище, економію енергії та ресурсів.
Розділ VI. Оцінка техніко-технологічного рівня продукції
6.1 Техніко-технологічний рівень продукції - це міра використання науково-технічних знань для задоволення конкретних потреб, що характеризується ступенем технічної досконалості машин та обладнання, сировини, комплектуючих і матеріалів, що застосовуються при виробництві продукції, новизни та прогресивності конструктивно-технологічних рішень. Він оцінюється синтезуючим показником та системою окремих показників.
Синтезуючий показник техніко-технологічного рівня продукції, що виробляється, визначається за формулою:
альфа = 3П + 2П + П ,
1 2 3
де:
альфа - синтезуючий показник техніко-технологічного рівня продукції, що оцінюється у балах;
П - питома вага експорту високотехнологічної продукції;
1
П - питома вага проміжної високотехнологічної продукції;
2
П - питома вага продукції, виробленої з використанням
3
високотехнологічних процесів.
6.2 До системи показників, що характеризують техніко-технологічний рівень продукції належать:
- питома вага нових видів продукції;
- питома вага проміжної високотехнологічної продукції іноземного виробництва;
- питома вага ліцензійної продукції;
- наявність сертифіката серії ISO 9000.
6.3 Питома вага експорту високотехнологічної продукції визначається співвідношенням обсягу високотехнологічної продукції (у вартісному виразі) (Додаток 1), що експортується, до виручки від реалізації продукції.
6.4 Питома вага проміжної високотехнологічної продукції для випуску кінцевого продукту підприємства визначається як співвідношення загальних витрат на високотехнологічну сировину, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі (Додаток 1) до виручки від реалізації продукції.
6.5 Питома вага продукції, виробленої з використанням високотехнологічних процесів, визначається як співвідношення виручки від реалізації продукції, виробленої із застосуванням високотехнологічних процесів (Додаток 2), до виручки від реалізації продукції.
6.6 Питома вага нових видів продукції визначається як співвідношення виручки від реалізації продукції, випуск якої налагоджено у звітному році, до виручки від реалізації продукції.
6.7 Питома вага проміжної високотехнологічної продукції іноземного виробництва для випуску кінцевого продукту підприємства визначається як співвідношення загальних витрат високотехнологічної сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих іноземного виробництва (Додаток 1) до виручки від реалізації продукції.
6.8 Наявність сертифіката серії ISO 9000 свідчить про високий рівень управління якістю продукції підприємства - системи менеджменту якості.
6.9 Питома вага ліцензійної продукції визначається як співвідношення виручки від реалізації продукції, виробленої за іноземними ліцензіями, до виручки від реалізації продукції.
Розділ VII. Оцінка рівня кваліфікації працівників
7.1 Рівень кваліфікації працівників підприємства характеризує здатність генерувати нові знання, продукувати, адаптувати та використовувати високі технології у виробництві. Рівень кваліфікації працівників оцінюється синтезуючим показником та системою окремих показників, що характеризують певні аспекти рівня їх професіоналізму та ступеня оплати праці.
Синтезований показник рівня визначається за формулою:
БЕТА = 5Р + 4Р + 3Р ,
1 2 3
де:
БЕТА - синтезуючий показник рівня кваліфікації працівників, що оцінюється у балах;
Р - середній рівень освіти працівників;
1
Р - питома вага технологоорієнтованих працівників;
2
Р - питома вага зайнятих у ДіР.
3
7.2 До системи показників, що характеризують кваліфікаційний рівень працівників, належать наступні:
- питома вага витрат на технологоорієнтованих працівників;
- середній рівень витрат на технологоорієнтованих працівників;
- віддача оплати праці технологоорієнтованих працівників;
- питома вага витрат на професійне навчання працівників.
7.3 Середній рівень освіти працівників визначається за формулою:
n
S O K
i=1 i i
P = -------- ,
1 n
S K
i=1 i
де:
S - знак суми;
P - середній рівень освіти працівників, визначаться в балах;
1
O - значення коефіцієнта рівня освіти i-ї групи, виражений в
i
балах;
K - кількість працівників i-ї групи, за рівнем освіти, чол.;
i
n - кількість груп.
Працюючих на підприємстві згруповано за рівнем освіти. Кожній групі присвоєно наступні коефіцієнти:
------------------------------------------------------------------
| Група | Значення |
| | коефіцієнта O |
| | i |
|-----------------------------------------------+----------------|
|Доктори наук | 1,0 |
|-----------------------------------------------+----------------|
|Кандидати наук | 0,85 |
|-----------------------------------------------+----------------|
|Вища природнича та технічна освіта | 0,7 |
|-----------------------------------------------+----------------|
|Вища освіта з інших спеціальностей | 0,55 |
|-----------------------------------------------+----------------|
|Середня спеціальна та незакінчена вища освіта | 0,4 |
|-----------------------------------------------+----------------|
|Середня та неповна середня спеціальна освіта | 0,25 |
|-----------------------------------------------+----------------|
|Неповна середня освіта | 0,1 |
------------------------------------------------------------------
7.4 Питома вага технологоорієнтованих працівників визначається як співвідношення середньооблікової кількості технологоорієнтованих працівників в еквіваленті повної зайнятості за рік (Додаток 3) до середньооблікової кількості усіх працівників в еквіваленті повної зайнятості за рік.
7.5 Питома вага зайнятих у ДіР визначається співвідношенням середньоблікової кількості працівників, які виконували наукові дослідження та розробки (включаючи сумісників і тих, хто працює за контрактом (договором)) до середньооблікової кількості усіх працівників в еквіваленті повної зайнятості за рік.
7.6 Питома вага витрат на технологоорієнтованих працівників визначається як співвідношення загальної суми витрат на технологоорієнтованих працівників до загальної суми витрат на робочу силу.
7.7 Середній рівень витрат на технологоорієнтованих працівників визначається за формулою:
n
S B K
i=1 i i
B = -------- ,
mon n
S к
i=1 i
де:
S - знак суми;
В - середній рівень витрат на технологоорієнтованих
mon
працівників, визначається в балах;
В - значення коефіцієнта рівня витрат i-ї групи, виражений в
i
балах;
к - кількість технологоорієнтованих працівників i-ї групи,
i
за рівнем витрат, чол.;
n - кількість груп.
Технологоорієнтовані працівники на підприємстві згруповано за рівнем щомісячних витрат на робочу силу. Кожній групі присвоєно наступні коефіцієнти:
------------------------------------------------------------------
| Діапазон витрат на одного працівника |Значення коефіцієнта|
| | B |
| | i |
|-------------------------------------------+--------------------|
| До 1000 грн. | 0,1 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| 1001 - 1500 грн. | 0,2 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| 1501 - 2000 грн. | 0,3 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| 2001 - 2500 грн. | 0,4 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| 2501 - 3000 грн. | 0,5 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| 3001 - 4000 грн. | 0,6 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| 4001 - 5000 грн. | 0,8 |
|-------------------------------------------+--------------------|
| Більше 5000 грн. | 1,0 |
------------------------------------------------------------------
7.8 Віддача оплати праці технологоорієнтованих працівників визначається як співвідношення валової доданої вартості до загальної суми витрат на технологоорієнтованих працівників.
7.9 Питома вага витрат на професійне навчання працівників визначається співвідношенням витрат на професійне навчання працівників до загальної суми витрат на робочу силу.
Розділ VIII. Оцінка рівня інноваційної діяльності
8.1 Рівень інноваційної діяльності визначає спроможність підприємства систематично збільшувати та застосовувати наукове знання з метою розробки та використання технологічно нових або вдосконалених виробів чи процесів.
Він оцінюється синтезованим показником за формулою:
гамма = 5I + 4I + 3I + 2I ,
1 2 3 4
де:
гамма - синтезуючий показник рівня інноваційної діяльності, що оцінюється у балах;
I - питома вага витрат на внутрішні ДіР;
1
I - питома вага витрат на зовнішні ДіР;
2
I - питома вага витрат на придбання нових технологій;
3
I - питома вага витрат на технічне переозброєння.
4
8.2 Додатковим показником, що характеризує рівень інноваційної діяльності, є:
- кількість охоронних документів на об'єкти прав інтелектуальної власності, отриманих підприємством.
8.3 Питома вага витрат на внутрішні ДіР визначається як співвідношення внутрішніх витрат на наукові та науково-технічні роботи (конструювання, проектування та випробування досвідного зразка) до виручки від реалізації продукції.
8.4 Питома вага витрат на зовнішні ДіР визначається як співвідношення витрат на дослідження і розробки, виконані співвиконавцями, до виручки від реалізації продукції.
8.5 Питома вага витрат на придбання нових технологій визначається як співвідношення витрат на придбання нових технологій, пов'язаних із технологічними інноваціями, до виручки від реалізації продукції.
8.6 Питома вага витрат на технічне переозброєння визначається як співвідношення витрат підприємства на виробниче проектування, інші види підготовки виробництва для випуску нових продуктів, впровадженні нових методів виробництва (окрім витрат на ДіР), а також витрати на придбання машин, обладнання, установок, інших основних засобів та капітальні витрати, пов'язані з упровадженням інновацій до виручки від реалізації продукції.
8.7 Кількість охоронних документів на об'єкти прав інтелектуальної власності, отриманих підприємством у компетентних органах з охорони прав інтелектуальної власності протягом 3 років.
Директор Департаменту
науково-технічного
та інноваційно-інвестиційного
забезпечення



О.В.Ноговіцин
Додаток 1
до Методики ідентифікації
українських
високотехнологічних
промислових підприємств
ПЕРЕЛІК
високотехнологічних товарів
код УКТЗЕД Найменування товару код SITC код НПП
Хімічні продукти
2804 90 00 00 Селен 52222 241311900
2804 50 Бор; телур: 241311400
2804 50 90 00 Телур 52222 241311400
2804 50 10 00 Бор 52222 241311400
2804 70 00 00 Фосфор 52222 241311600
2804 80 00 00 Миш'як 52222 241311700
2804 61 00 00 Кремній з вмістом не
менш як 99,99 мас. %
кремнію
52223 241311530
2804 69 00 00 Кремній інший 52223 241311550
2805 21 00 00 Лужноземельні метали:
кальцій
52229 241313300
2805 22 00 00 Лужноземельні метали:
стронцій та барій
52229 241313500
2805 30 Рідкісноземельні
метали, скандій та
ітрій у чистому
вигляді, у сумішах або
сплавах
52229 241313
2825 90 Гідразин і
гідроксиламін та їх
неорганічні солі; інші
неорганічні основи;
інші оксиди,
гідроксиди та
пероксиди металів
52269 241315
2844 10 Уран природний та його
сполуки; сплави,
дисперсії (включаючи
металокераміку),
керамічні продукти та
суміші, що містять
природний уран або
сполуки природного
урану
52511 233011
2844 20 Уран, збагачений
ураном-235, та його
сполуки; плутоній та
його сполуки; сплави,
дисперсії (включаючи
металокераміку),
керамічні продукти та
суміші, що містять
уран, збагачений
ураном-235, плутоній
або сполуки цих
продуктів
52513 233012
2844 30 Уран, збіднений
ураном-235, та його
сполуки; торій та його
сполуки; сплави,
дисперсії (включаючи
металокераміку),
керамічні продукти та
суміші, що містять
уран, збіднений
ураном-235, торій або
сполуки цих продуктів
52515 233013
2844 50 00 00 Відпрацьовані
(опромінені) паливні
елементи (твели)
ядерних реакторів
52517 233020
2844 40 Радіоактивні елементи
та ізотопи і сполуки,
крім тих, що входять
до підпозицій 2844 10,
2844 20 або 2844 30;
сплави, дисперсії
(включаючи
металокераміку),
керамічні продукти та
суміші, що містять ці
елементи, ізотопи або
сполуки; радіоактивні
залишки
52519 233014
2845 10 00 00 Важка вода (оксид
дейтерію)
52591 241351000
2845 90 Інші ізотопи 52591 241351000
2846 10 00 00 Сполуки церію 52595 241355
2846 90 00 00 Інші 52595 241355
3204 11 00 00 Барвники дисперсні та
засоби, виготовлені на
основі цих барвників
53111 241221100
3204 12 00 Кислотні барвники
попередньо
металізовані або
неметалізовані та
препарати, виготовлені
на основі цих
барвників; барвники
протравлювальні та
препарати, виготовлені
на основі цих
барвників
53112 241221200
3204 13 00 00 Основні барвники та
препарати, виготовлені
на основі цих
барвників
53113 241221300
3204 14 00 00 Прямі барвники та
препарати, виготовлені
на основі цих
барвників
53114 241221400
3204 15 00 00 Кубові барвники
(включаючи ті, що
використовуються як
пігменти) та препарати
виготовлені на основі
цих барвників
53115 241221500
3204 16 00 00 Барвники хімічно
активні та препарати,
виготовлені на основі
цих барвників
53116 241221600
3204 17 00 00 Пігменти та препарати,
виготовлені з них
53117 241224
3204 19 00 00 Інші, включаючи суміші
декількох барвників
підпозицій 3204 11 -
3204 19
53119 241221500
3204 20 00 00 Синтетичні органічні
речовини гатунків, які
використовують як
флуоресцентні
відбілювальні
препарати
53121 241221600
3205 00 00 00 Лаки фарбувальні
кольорові; препарати,
виготовлені з цих
лаків
53122 241221700
3808 10 Інсектициди 5911 242011
3808 20 Фунгіциди 5912 242015
3808 30 Гербіциди, засоби, що
запобігають
проростанню паростків,
та регулятори росту
рослин
5913 242012
3808 40 Речовини дезінфікуючі 59141 242014
3808 90 Інсектициди, фунгіциди
гербіциди, засоби, що
запобігають
проростанню паростків,
дезінфікуючі речовини
в упаковках,
призначені для
роздрібної торгівлі
або представлені як
готові препарати чи
вироби; інші
59149 242015
3907 60 00 00 Поліетилен-терефталат 57433 2416406
Електричні машини і устаткування та їх частини
8512 10 00 00 Прилади освітлювальні
або пристосування для
візуальної
сигналізації,
використовувані на
велосипедах
77884 336123100
8512 20 00 00 Інші прилади
освітлювальні або
пристосування
візуальної
сигналізації
77884 336123300
8512 30 00 00 Прилади звукової
сигналізації
77884 336123500
8532 21 00 00 Інші конденсатори
постійної ємності:
танталові конденсатори
77862 321012300
8532 22 00 00 Алюмінієві
електролітичні
конденсатори
77863 321012500
8532 23 00 00 Керамічні конденсатори
з одним шаром
діелектрика
77864 321012730
8532 24 Керамічні конденсатори
з декількома шарами
діелектрика
77865 321012750
8532 29 00 00 Інші конденсатори
постійної ємності
77867 321012790
8532 30 00 00 Конденсатори змінної
ємності або
підсилювальні
77868 321013
8543 11 00 00 Прискорювачі частинок:
пристрої іонної
імплантації для
легування
напівпровідникових
матеріалів
77871 316213300
8543 19 00 00 Інші прискорювачі
частинок
77871 316213500
8543 81 Інші машини та
апаратура: картки та
етикетки, що діють за
принципом суміжності
77878 316213700
8543 89 Інші машини та
апаратура
77878 316213900
8543 90 Частини 77879 316216700
Наукові прилади
9001 30 00 00 Лінзи контактні 88411 334011300
9001 10 Волокна оптичні,
джгути та кабелі
волоконно-оптичні
88419 334021100
9001 20 00 00 Листи або пластини з
поляризаційного
матеріалу
88419 334021300
9005 10 00 00 Біноклі 87111 334022300
9005 80 00 00 Інші прибори 87115 334022500
334022700
9005 90 00 00 Частини та приладдя
(включаючи вмонтовані)
87119 334024100
334024300
9006 10 Фотоапаратура, яка
використовується для
виготовлення кліше або
циліндрів для друку
88111 334032300
9006 20 00 00 Фотоапаратура, яка
використовується для
перенесення зображення
документів у
мікрофільми, мікрофіші
або інші мікроносії
88111 334032500
9006 30 00 00 Фотоапаратура
спеціального
призначення для
підводних або
повітряних зйомок, для
медичного обстеження
внутрішніх органів;
фотоапаратура, яка
проводить звіряння для
судових чи
криміналістичних цілей
88111 334032700
9006 40 00 00 Фотоапаратура для
миттєвого проявлення
та друкування
88111 334033100
9006 51 00 00 Інша фотоапаратура:
дзеркальні, для
рулонних плівок
завширшки не більш як
35 мм
88111 334033350
9006 52 00 00 Інша фотоапаратура:
для рулонних плівок
завширшки менш як
35 мм
88111 334033390
9006 53 Інша фотоапаратура:
для рулонних плівок
завширшки 35 мм
88111 334033500
9007 11 00 00 Кіноапарати: для
плівок завширшки менш
як 16 мм або подвійних
8-міліметрових плівок
88121 334034300
9007 19 00 00 Кіноапарати інші 88121 334034500
9011 10 Мікроскопи
стереоскопічні
87141 334022730
9011 20 Інші мікроскопи для
мікрофотографування,
для мікрокінозйомок
або мікропроекціювання
87143 334022750
9011 80 00 00 Інші мікроскопи 87145 334022790
9011 90 Частини і приладдя 87149 334024300
9012 Мікроскопи, крім
оптичних;
діфрактографи
8713 332061
9012 10 Мікроскопи, крім
оптичних та
діфрактографи
87131 332061000
9012 90 Частини і приладдя 87139 332061000
9013 10 00 00 Частини і приладдя 87191 334024500
9013 20 00 00 Лазери, крім лазерних
діодів
87192 334023300
9013 80 Інші пристрої, апарати
та інструменти
87193 334023590
9013 90 Частини і приладдя 87199 334024500
9014 90 Частини і приладдя
навігаційних
інструментів та
апаратури
87412 332081100
9015 10 Далекоміри 87413 332012
9015 20 Теодоліти і тахеометри 87413 332012
9015 30 Нівеліри 87413 332012
9015 40 Прилади та апаратура,
фотограмметричні,
геодезичні
87413 332012
9015 80 Інші інструменти та
апаратура
87413 332012
9015 90 00 00 Частини і приладдя 87414 332012
9016 00 Терези, чутливі до
маси в 0,05 г чи
більше, з важками або
без них
87451 332031500
9018 11 00 00 Електрокардіографи 77411 331012100
9018 12 00 00 Апарати діагностичні
для ультразвукових
обстежень (сканери)
77412 331015550
9018 13 00 00 Магнітно-резонансні
томографи
77412 331012
9018 14 00 00 Сцинтографічна
апаратура
77412 331012
9018 19 Інші прилади 77412 331012
9018 20 00 00 Апаратура, що
використовує
ультрафіолетові або
інфрачервоні промені
77413 331012500
9018 41 00 00 Бормашини, поєднані
або не поєднані з
іншим стоматологічним
обладнанням на
спільній основі
87211 331013300
9021 40 00 00 Апарати для поліпшення
слуху, за винятком
частин і приладдя
89961 331018330
9021 19 Протези суглобів та
інші пристосування
ортопедичні або для
лікування переломів
89963 331017300
9021 30 Інші частини тіла
штучні
89966 331017900
9021 50 00 00 Серцеві стимулятори,
за винятком частин і
приладдя
89967 331018500
9022 12 00 00 Апаратура, яка
використовує або не
використовує
рентгенівські
випромінювання:
томографи комп'ютерні
77421 331011150
9022 13 00 00 Апаратура, яка
використовує або не
використовує
рентгенівські
випромінювання для
використання у
стоматології
77421 331011150
9022 14 00 00 Апаратура, яка
використовує або не
використовує
рентгенівські
випромінювання для
використання у
медицині, хірургії або
ветеринарії
77421 331011150
9022 19 00 00 Апаратура, яка
використовує або не
використовує
рентгенівські
випромінювання для
іншого використання
77421 331011190
9022 21 00 00 Апаратура, яка
використовує альфа-,
бета- або гамма-
випромінювання для
використання у
медицині, хірургії або
ветеринарії
77422 331011350
9022 29 00 00 Апаратура, яка
використовує альфа-,
бета- або гамма-
випромінювання для
іншого використання
77422 331011390
9022 30 00 00 Трубки рентгенівські 77423 331011500
9022 90 Інші, включаючи
частини і приладдя
77429 331011700
9023 00 Прилади, апарати та
моделі
демонстраційного
призначення (наприклад
навчальні або
виставкові),
непридатні для іншого
використання
87452 366374
9024 10 Машини та апарати для
випробування металів
87453 332062100
332062300
9024 80 Інші машини та апарати 87453 332062300
9024 90 00 00 Частини і приладдя 87454 332081410
9025 11 Термометри, пірометри,
не об'єднані з іншими
приладами: рідинні,
безпосереднього
зчитування
87455 332051100
9025 19 Інші термометри,
пірометри, не
об'єднані з іншими
приладами
87455 332051300
9025 80 Інші прилади 87455 332051500
332051700
9025 90 Частини і приладдя 87456 332081430
9026 10 Прилади та апаратура
для вимірювання або
контролю витрат або
рівня рідин
87431 332050300
332052500
9026 20 Прилади та апаратура
для вимірювання або
контролю тиску
87435 332050700
9026 80 Інші машини та апарати
для вимірювання
87437 332050800
9026 90 Частини і приладдя 87439 332081450
9027 10 Аналізатори газу або
диму
87441 332053100
9027 20 Хроматографи та
апарати для
електрофорезу
87442 332053200
9027 30 Спектрометри,
спектрофотометри та
спектрографи, що
використовують оптичне
випромінювання
(ультрафіолетове,
видиме, інфрачервоне)
87443 332053300
9027 40 00 00 Експонометри 87444 332053400
9027 50 00 00 Інші прилади та
апарати, що
використовують оптичне
випромінювання
(ультрафіолетове,
видиме, інфрачервоне)
87445 332053500
9027 80 Інші інструменти та
апарати
87446 332053800
9027 90 Мікротоми; частини і
приладдя
87449 332081470
9030 10 Прилади та апарати для
вимірювання та
виявлення іонізуючого
випромінювання
87471 332041
9030 20 Осцилоскопи та
осцилографи
електронно-променеві
87473 332042
9030 31 Інші прилади та
апарати для
вимірювання або
контролю напруги, сили
струму, опору,
потужності, без
записувального
пристрою: вимірювальні
прилади універсального
призначення
87475 332043100
9030 39 Інші прилади та
апарати для
вимірювання або
контролю напруги, сили
струму, опору,
потужності, без
записувального
пристрою
87475 332043300
332043500
9030 40 Інші прилади та
апарати, спеціально
призначені для
телекомунікацій
(наприклад, вимірювачі
перехресних завад,
коефіцієнтів
підсилення,
коефіцієнтів
викривлення,
псофометри)
87477 332044
9030 82 00 00 Інші прилади та
апарати: для
вимірювання або
перевірки
напівпровідникових
пластин або пристроїв
87478 332045200
9030 83 Інші з записувальними
пристроями
87478 332045300
9030 90 Частини і приладдя 87479 332081500
9032 10 Термостати 87461 332070100
9032 20 Маностати 87463 332070300
9032 81 Інші прилади та
апарати: гідравлічні
або пневматичні
87465 332070500
9032 89 Інші прилади та
апарати
87465 332070900
9032 90 Частини і приладдя 87469 332084
9033 00 00 00 Частини та приладдя
для машин, апаратів,
інструментів групи 90
не включені до інших
груп
8749
Неелектрична техніка
8401 10 Реактори ядерні 71871 283021
8401 30 Неопромінені паливні
елементи (твели)
71877 233020
8401 40 Частини ядерних
реакторів
71878 283022
8401 20 Обладнання та пристрої
для розділення
ізотопів та їх частини
72847 295625100
8411 81 Інші турбіни газові
потужністю не більш як
5000 кВт
71489 291123
8411 82 Інші турбіни газові
потужністю понад
5000 кВт
71489 291123
8411 99 10 00 Частини турбін газових
для цивільної авіації
71499 291133
8456 10 Верстати для
оброблення різних
матеріалів вилученням
матеріалу за допомогою
лазерного або іншого
світлового чи
фотонного випромінення
73111 294211100
8456 20 00 00 Верстати для
оброблення різних
матеріалів вилученням
матеріалу за допомогою
ультразвукових
процесів
73112 294211300
8456 30 Верстати для
оброблення різних
матеріалів вилученням
матеріалу за допомогою
електророзрядних
процесів
73113 294211500
8456 91 00 00 Інші: верстати для
сухого травлення
малюнка на
напівпровідникових
матеріалах
73114 294211700
8456 99 Інші 73114 294212
8458 11 Верстати токарні
горизонтальні з
числовим програмним
керуванням
73131 294221200
8458 91 Інші верстати токарні 73135 294221400
294221600
294221900
8459 21 00 00 Інші верстати для
свердління з числовим
програмним керуванням
73142 294222100
8459 31 00 00 Інші верстати
розточувально-фрезерні
з числовим програмним
керуванням
73144 294222400
8459 51 00 00 Верстати
консольно-фрезерні з
числовим програмним
керуванням
73151 294222170
8459 61 Інші верстати фрезерні
з числовим програмним
керуванням
73153 294222200
8460 11 00 00 Верстати
плоскошліфувальні з
точністю
позиціонування за
будь-якою віссю не
менш як 0,01 мм з
числовим програмним
керуванням
73161 294231100
8460 21 Інші верстати
шліфувальні з точністю
позиціонування за
будь-якою віссю не
менш як 0,01 мм: з
числовим програмним
керуванням
73163 294231100
8460 29 Інші верстати
шліфувальні з точністю
позиціонування за
будь-якою віссю не
менш як 0,01 мм: інші
73164 294231200
8460 40 10 Верстати хонінгувальні
або довідні з числовим
програмним керуванням
73165 294231350
8462 21 Машини для згортання,
вигинання, згинання,
вирівнювання або
полірування (включаючи
преси) з числовим
програмним керуванням
73312 294232300
8462 31 00 00 Механічні ножиці
(включаючи преси),
крім комбінованих
пробивних та висічних
з числовим програмним
керуванням
73314 294232500
8462 41 Машини пробивні або
вирубні (включаючи
преси), в тому числі
комбіновані пробивні
та висічні з числовим
програмним керуванням
73316 294232700
8466 93 Частини та приладдя,
призначені винятково
або головним чином до
верстатів товарних
позицій 8456 - 8461
73591 294240300
8466 94 Частини та приладдя,
призначені винятково
або головним чином до
верстатів товарних
позицій 8462 або 8463
73595 294240500
8515 21 00 00 Машини та апарати для
зварювання металів
опором повністю або
частково автоматичні
або напівавтоматичні
73733 294320300
8515 31 00 00 Машини та апарати для
дугового (включаючи
плазмодугове)
зварювання металів
73735 294320500
294320600
Озброєння
8710 Танки та бронемашини,
з озброєнням чи без
озброєння; їх частини
89111 296011
9301 Зброя військова, крім
пістолетів,
револьверів та
холодної зброї
89112 296012
9302 00 Револьвери та
пістолети, крім
зазначених у товарній
позиції 9303 або
підкатегорії
9304 00 00 00
89114 296013300
9302 00 10 00 Револьвери та
пістолети: калібру
9 мм або більше
89114 296013300
9302 00 90 00 Інші револьвери та
пістолети
89114 296013300
9303 10 00 00 Зброя вогнепальна, яка
заряджається з дула
89131 296013500
9303 20 Інші рушниці та
карабіни мисливські
або спортивні, що
мають принаймні один
гладкий ствол,
дробовики-рушниці
89131 296013500
9303 30 Інші рушниці та
карабіни мисливські
або спортивні
89131 296013500
9303 90 00 00 Інші 89131 296013700
9304 00 00 00 Інша зброя (наприклад,
пружинні, пневматичні
чи газові рушниці,
карабіни або
пістолети, кийки),за
винятком
класифікованої у
товарній позиції 9307
89139 296013900
9305 10 00 00 Частини до револьверів
або пістолетів, до
рушниць або карабінів
товарної позиції 9303
89191 296015500
9305 21 00 00 Частини до рушниць або
карабінів товарної
позиції 9303:
гладкоствольні
89193 296015300
9305 29 Інші частини до
рушниць або карабінів
товарної позиції 9303
89195 296015300
9305 90 10 Інші частини для
бойової зброї товарної
позицій 9301
89199 296015
9306 10 00 00 Патрони до пістолетів
для забивання стрижнів
або пістолетів для
забою худоби та їх
частини
89121 296014100
9306 21 00 00 Патрони для
гладкоствольних
рушниць або карабінів
та їх частини
89122 296014300
9306 29 00 00 Інші патрони для
гладкоствольних
рушниць або карабінів
та їх частини; кульки
пневматичної зброї
89123 296014300
9306 30 Інші патрони та їх
частини
89124 296014900
9306 90 Інші 89129 296014700
9307 00 00 00 Шаблі (палаші), шпаги,
багнети, списи та
інша холодна зброя, їх
частини та футляри
(піхви) до неї
89113 287530
Фармацевтичні продукти
2937 10 Гормони передньої
частки гіпофізу або
аналогічні гормони, їх
похідні
54152 244152200
2937 21 00 00 Гормони кори
надниркової залози та
їх похідні: кортизон,
гідрокортизон,
преднізон
(дегідрокортизон) та
преднізолон
(дегідрогідрокортизон)
54153 244152350
2937 22 00 00 Галогеновані похідні
гормонів кори
надниркової залози
54153 244152370
2937 29 Гормони кори
надниркової залози та
їх похідні: інші
54153 244152390
2937 91 00 00 Інші гормони та їх
похідні; інші стероїди
що використовуються
головним чином як
гормони: інсулін та
його солі
54151 244152500
2937 92 00 00 Інші гормони та їх
похідні; інші стероїди
що використовуються
головним чином як
гормони: естрогени та
прогестини (гестагени)
54159 244152700
2937 99 00 00 Інші гормони та їх
похідні; інші стероїди
що використовуються
головним чином як
гормони: інші
54159 244152900
2938 10 Рутозид (рутин) та
його похідні
54161 244153130
2938 90 Інші 54161 244153150
2941 10 Пеніциліни та їх
похідні, що мають
структуру
пеніциланової кислоти;
солі цих речовин
54131 244154300
2941 20 Стрептоміцини та їх
похідні; солі цих
речовин
54132 244154400
2941 30 00 00 Тетрацикліни та їх
похідні; солі цих
речовин
54133 244154500
2941 90 00 00 Інші антибіотики 54139 244154600
244154700
244154900
3001 10 Залози та інші органи
висушені, подрібнені у
порошок або
неподрібнені
54162 244160100
3001 20 Екстракти залоз або
інших органів або їх
секретів (продуктів їх
секреції)
54162 244160200
3001 90 Інші 54162 244160300
244160500
3002 10 Сироватки імунні та
інші фракції крові,
модифіковані
імунологічні продукти,
у тому числі одержані
біотехнологічними або
іншими процесами
54163 244221200
3002 20 00 00 Вакцини для людей 54163 244221400
3002 30 00 00 Вакцини ветеринарні 54163 244221600
3002 90 Інші 54164 244221900
3003 10 00 00 Лікарські засоби, що
містять пеніциліни або
їх похідні, які мають
структуру
пеніцилінової кислоти,
або стрептоміцини або
їх похідні для
терапевтичного або
профілактичного
застосування, але не у
дозованому вигляді і
не розфасовані для
роздрібної торгівлі
54211 244211300
3003 20 00 00 Лікарські засоби, що
містять інші
антибіотики для
терапевтичного або
профілактичного
застосування, але не у
дозованому вигляді і
не розфасовані для
роздрібної торгівлі
54212 244211500
3003 31 00 00 Лікарські засоби що
містять інсулін, але
не у дозованому
вигляді і не
розфасовані для
роздрібної торгівлі
54221 244212300
3003 39 00 00 Інші лікарські засоби,
але не у дозованому
вигляді і не
розфасовані для
роздрібної торгівлі
54222 244212500
3004 10 Лікарські засоби, що
містять пеніциліни або
їх похідні, які мають
структуру
пеніцилінової кислоти,
або з вмістом
стрептоміцинів або їх
похідних для
терапевтичного або
профілактичного
застосування,
дозованому вигляді
або розфасовані для
роздрібної торгівлі
54213 244211600
3004 20 Лікарські засоби, що
містять інші
антибіотики для
терапевтичного або
профілактичного
застосування,
дозованому вигляді
або розфасовані для
роздрібної торгівлі
54219 244211800
3004 31 Лікарські засоби що
містять інсулін у
дозованому вигляді або
розфасовані для
роздрібної торгівлі
54223 244212600
3004 32 Лікарські засоби що
містять гормони кори
надниркової залози у
дозованому вигляді або
розфасовані для
роздрібної торгівлі
54224 244212700
3004 39 Інші лікарські засоби
у дозованому вигляді
або розфасовані для
роздрібної торгівлі
54229 244212800
Аерокосмічна техніка
8411 11 Двигуни турбореактивні
тягою не більш як
25 кН
71441 353012100
8411 12 Двигуни турбореактивні
тягою понад 25 кН
71441 353012300
8411 21 Двигуни турбогвинтові
потужністю не більш як
1100 кВт
71481 353012500
8411 22 Двигуни турбогвинтові
потужністю понад
1100 кВт
71481 353012700
8411 91 Частини
турбореактивних або
турбогвинтових
двигунів
71491 353016
8412 10 Двигуни реактивні,
крім турбореактивних
71449 353013
8802 11 Вертольоти з масою
порожнього обладнаного
апарату не більш як
2000 кг
7921 353031300
8802 12 Вертольоти з масою
порожнього обладнаного
апарату понад 2000 кг
7921 353031500
8802 20 Літаки та інші
літальні апарати з
масою порожнього
обладнаного апарату не
більш як 2000 кг
7922 353032
8802 30 Літаки та інші
літальні апарати з
масою порожнього
обладнаного апарату
понад 2000 кг, але не
більш як 15000 кг
7923 353033
8802 40 Літаки та інші
літальні апарати з
масою порожнього
обладнаного апарату
понад 15000 кг
7924 353034
8802 60 Космічні апарати
(включаючи супутники)
та їх ракети-носії і
суборбітальні ракети
7925 353040
8803 10 Гвинти і ротори та їх
частини
79291 353050300
8803 20 Шасі літаків та їх
частини
79293 353050500
9014 10 Компаси, включаючи
навігаційні
87411 332011300
9014 20 Прилади та апаратура
для аеронавігації та
космічної навігації
(крім компасів)
87411 332011550
9014 80 Інші прилади та
апаратура
87411 332011590
Комп'ютерна та офісна техніка
8469 11 00 00 Пристрої для
оброблення текстів
75113 300112
8469 12 00 00 Машинки друкарські
автоматичні
75113 300112
8471 10 Машини обчислювальні,
аналогові або
змішаного типу
7521 300211
8471 30 Машини обчислювальні
цифрові портативні
масою до 10 кг,
принаймні з
центральним процесором
клавіатурою та
дисплеєм:
7522 300212
8471 41 Інші машини
обчислювальні цифрові,
що містять в одному
корпусі принаймні
центральний процесор
та пристрої вводу та
виводу змішаного типу
або які розміщені в
окремих блоках
7523 300216
8471 50 Цифрові блоки
оброблення даних інші,
ніж у підпозиціях
8471 41 та 8471 49, що
містять або не містять
в одному корпусі один
або два таких
пристрої:
запам'ятовувальні
пристрої, пристрої
введення та пристрої
виведення
7526 300216
8471 70 Запам'ятовувальні
пристрої
7527 300217
8473 30 Частини та приладдя
для машин товарної
позиції 8471
75997 300219
9009 11 00 00 Апаратура
фотокопіювальна
електростатична, що
безпосередньо
відтворює копію
оригіналу (прямий
процес)
75131 300121710
9009 12 00 00 Апаратура
фотокопіювальна
електростатична, що
відтворює копію
оригіналу за допомогою
проміжного носія
(непрямий процес)
75132 300121720
9009 22 Інша апаратура
фотокопіювальна
контактного типу
75134 300121920
Електроніка і телекомунікації
8517 11 00 00 Телефонні апарати для
проводового зв'язку в
поєднанні з
бездротовою трубкою
76411 322020200
8517 22 00 00 Телепринтери 76413 322020300
8517 30 00 00 Комутатори для
телефонного або
телеграфного зв'язку
76415 322020400
8517 50 Інша апаратура для
систем проводового
зв'язку на несучій
частоті або цифрових
проводових систем
зв'язку
76417 302020500
8517 80 Інші пристрої 76419 302020600
302020700
8517 90 Частини для товарної
позиції 8517
76491
8518 10 Мікрофони та підставки
для них
76421 323041
8518 21 Гучномовці, вмонтовані
в корпус
76422 323042350
323042370
8518 29 Гучномовці інші 76423 323042390
8518 30 Телефони головні,
навушники та
комбіновані комплекти
мікрофон/гучномовець
76424 323042700
8518 40 Підсилювачі звукових
частот електричні
76425 323043500
8518 50 Електричні
звукопідсилювальні
установки
76426 323043700
8518 90 Частини для товарної
позиції 8518
76492
8519 92 00 00 Інша
звуковідтворювальна
апаратура, касетні
програвачі кишенькові
76383 323031750
8519 93 Інша
звуковідтворювальна
апаратура касетного
типу
76383 323031790
8519 99 Інша
звуковідтворювальна
апаратура
76383 323031790
8520 32 Інша апаратура для
запису і відтворення
звуку на магнітних
стрічках з цифровим
записом звуку
89879 323032
8521 10 Апаратура для
відеозапису або
відтворення
відеозаписів, з
відеотюнером або без
нього на магнітних
стрічках
76381 323033300
323033500
8521 90 00 00 Апаратура для
відеозапису або
відтворення
відеозаписів, з
відеотюнером або без
нього: інша
76381 323033700
8525 10 Передавачі 76431 322011500
8525 20 Передавачі, до складу
яких входять приймачі
76432 322011700
8527 Приймальна апаратура
для радіотелефонного
та радіотелеграфного
зв'язку
76481 323044
8525 30 Телекамери 76482 322012
8526 10 Радіолокаційні та
радіозондувальні
прилади (радари)
76483 332020300
8534 00 Схеми друковані 77220 321030
8537 10 Пульти, панелі,
консолі, підставки,
шафи та інша арматура
для електричної
апаратури, обладнаної
двома та більше
пристроями товарної
позиції 8535 або 8536,
пристрої та прилади
для розподілу
електричного струму,
або що входять до
групи 90, та цифрові
апарати керування,
крім комутаційних
пристроїв товарної
позиції 8517 для
напруги не більш як
1000 В
77261 312040
8540 71 00 00 Трубки надвисокої
частоти, за винятком
ламп з сітковим
керуванням: магнетрони
77625 321042
8540 72 00 00 Трубки надвисокої
частоти, за винятком
ламп з сітковим
керуванням: клістрони
77625 321042
8540 79 00 00 Трубки надвисокої
частоти, за винятком
ламп з сітковим
керуванням: інші
77625 321042
8540 81 00 00 Лампи та трубки
приймальні або
підсилювальні
77627 321042
8540 89 Інші лампи та трубки 77627 321042
8541 10 Діоди, крім фотодіодів
та
світловипромінювальних
діодів
77631 321051200
8541 21 Транзистори, за
винятком
фототранзисторів з
розсіювальною
спроможністю менш як
1 Вт
77632 321051550
8541 29 Інші транзистори, за
винятком
фототранзисторів
77633 321051570
8541 30 Тиристори, диністори
(діодні тиристори),
триністори (триодні
тиристори), крім
фоточутливих пристроїв
77635 321051700
8541 40 Пристрої
напівпровідникові
фоточутливі, включаючи
фотогальванічні
елементи, зібрані або
не зібрані у модулі
або вмонтовані на
панелях;
світловипромінювальні
діоди
77637 321052300
8541 50 Інші пристрої
напівпровідникові
77639 321052500
8541 60 00 00 Кристали
п'єзоелектричні,
зібрані
77681 321052700
8541 90 00 00 Частини
напівпровідникових
пристроїв
77688 321073500
8542 12 00 00 Схеми інтегровані
електронні цифрові
монолітні
77641 32106
8542 13 Напівпровідники на
основі оксиду металу
77641 32106
8542 14 Схеми, одержані за
біполярною технологією
77641 32106
8542 19 Інші схеми, включаючи
схеми, одержані за
допомогою поєднання
технологій МОП та
біполярної технології
БІМОП
77641 32106
8542 30 Інші схеми інтегровані
монолітні
77643 321062100
8542 40 Схеми інтегральні
гібридні
77645 321062970
8542 50 00 00 Мікромодулі електронні 77649 321062990
8542 90 00 00 Частини схем
інтегрованих
77689 321073700
8544 70 00 Кабелі
волоконно-оптичні
77318 334021100

................
Перейти до повного тексту