1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
17.03.2011 N 9/5-3-1670
Державній митній службі
України
Щодо здійснення контролю за дотриманням вимог Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні
На виконання доручення Першого віце-прем'єр-міністра А.Клюєва від 17.02.2011 N 5684/1/1-11 Міністерство промислової політики України повідомляє.
Технічний регламент обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 N 1057, розроблений з урахуванням Директиви Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу 2002/95/ЄС від 27 січня 2003 р. та визначає вимоги щодо застосування певних небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні.
Даний Технічний регламент обмежує наявність та використання небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, а не забороняє їх використання.
Вимоги Закону України "Про захист прав споживачів" поширюються на технічні регламенти, у яких передбачена процедура оцінки відповідності та нанесення національного знака: "Продукція, на яку актами законодавства або іншими нормативними документами встановлено обов'язкові вимоги щодо забезпечення безпеки для життя, здоров'я споживачів, їх майна, навколишнього природного середовища і передбачено нанесення національного знака відповідності, повинна пройти встановлену процедуру оцінки відповідності". Процедура оцінки відповідності та нанесення національного знака відповідності у вищезазначеному технічному регламенті не передбачена.
Відповідно до Закону України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу": "Адаптація законодавства України є планомірним процесом, що включає декілька послідовних етапів, на кожному з яких повинен досягатися певний ступінь відповідності законодавства України до acquis Європейського Союзу". У даному випадку acquis communautaire - Директива Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу 2002/95/ЄС від 27 січня 2003 р., у якій процедура оцінки відповідності також не передбачена. Відповідно до Розділу IX вищезазначеного Закону: "Нормативно-правові акти, які суперечать acquis communautaire, можуть прийматися лише за наявності достатнього обґрунтування необхідності прийняття такого акта і на чітко визначений у самому акті строк".

................
Перейти до повного тексту