1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
04.12.2009 N 301/06/186-09
Всеукраїнській молодіжній
організації "Молодь
проти корупції"
вул. Лютеранська,
буд. 27-29, під'їзд, 1,
офіс, 1, м. Київ, 01024
Щодо надання роз'яснень законодавства
Юридичне управління Міністерства в межах своєї компетенції розглянуло ваш лист від 22.10.2009 р. N 49к-22/10 та повідомляє наступне.
Частиною першою статті 27 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) передбачено, що строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців.
Відповідно до Закону України "Про державну службу" та Митного кодексу України виняток становлять державні службовці і митники.
Тільки в тому випадку якщо працівник в період випробування був відсутній на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну, кількість днів, протягом яких він був відсутній (частина третя зазначеної статті).
Частиною другою статті 28 КЗпП передбачено, що якщо протягом строку випробування встановлено невідповідність працівника роботі, на яку його прийнято, власник або уповноважений ним орган протягом цього строку вправі розірвати трудовий договір. Розірвання трудового договору з цих підстав може бути оскаржене працівником.
Виявленою невідповідністю у подібному випадку може бути неякісне виконання робіт; неналежне виконання трудових обов'язків через недостатню кваліфікацію.
Начальник Юридичного
управління

І.Тубелець
Перейти до повного тексту