- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 26 від 12.03.97
м.Київ
Про затвердження Правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників центрального апарату Міністерства соціального захисту населення України
1. Затвердити Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників центрального апарату Міністерства соціального захисту населення України (додаються);
2. Міністру соціального захисту Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь соціального захисту населення обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам підприємств, установ і організацій, що входять до сфери управління Міністерства, взяти до відома і використання в роботі Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників апарату Міністерства соціального захисту населення України.
3. Визнати таким, що втратив чинність наказ Міністерства соціального забезпечення УРСР від 24.09.84 N 122.
Міністр П.П.Овчаренко
Погоджено Затверджено
Голова Профспілкового комітету наказом Міністра соціального
Міністерства соціального захисту захисту населення України
населення України від 12.03.97 N 26
Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників центрального апарату Міністерства соціального захисту населення України
I. Загальні положення
Відповідно до статті
43 Конституції України кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується.
Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів.
Правила внутрішнього трудового розпорядку мають на меті зміцнення трудової і виконавської дисципліни, правильну організацію праці, повне і раціональне використання робочого часу, підвищення якості і продуктивності праці.
Кожен має право на належні безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату не нижчу від визначеної законом. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.
II. Порядок прийняття та звільнення робітників і державних службовців
Прийняття на державну службу здійснюється на конкурсній основі, якщо інше не встановлено чинним законодавством України.
Громадяни України, які вперше зараховуються на державну службу, приймають Присягу державного службовця.
Прийом, переведення, звільнення з роботи оформляється наказом Міністерства соціального захисту населення України.
При укладенні трудового договору адміністрація повинна вимагати від особи, яка поступає на роботу:
а) трудову книжку;
- якщо дана особа стає на роботу вперше - довідку ЖЕКу про останнє заняття;
- військовозобов'язані - військовий квиток;
б) паспорт.
При прийнятті на роботу, що потребує спеціальних знань, адміністрація має право вимагати від працівника диплом або інший документ про закінчення вищого або середнього спеціального навчального закладу.
Трудовий договір вважається укладеним і тоді, коли наказ своєчасно не був виданий, але працівника фактично було допущено до роботи.
При прийнятті на роботу, переведенні на іншу роботу адміністрація зобов'язана роз'яснити працівникові його права і обов'язки та проінформувати під розписку про умови праці, ознайомити працівника з Правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором, посадовою інструкцією, визначити працівникові робоче місце, провести інструктаж з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.
Особам, які поступили на роботу вперше, не пізніше 5 днів після прийняття на роботу виписується трудова книжка.
Припинення трудового договору може мати місце тільки на підставах, передбачених чинним законодавством України. Працівник має право розірвати трудовий договір за своєю ініціативою, попередивши адміністрацію Міністерства письмово за два тижні. Після закінчення цього терміну працівник має право припинити роботу, а адміністрація не має права затримувати проведення розрахунку і звільнення від роботи працівника та зобов'язана в день звільнення видати йому належно оформлену трудову книжку і повністю провести з ним розрахунок. За домовленістю між працівником і адміністрацією трудовий договір може бути припинений до закінчення терміну попередження про звільнення.
Причина звільнення повинна бути зазначена в точній відповідності з формулюванням діючого трудового законодавства із посиланням на статтю (пункт)
Кодексу законів про працю України.
Розірвання трудового договору з ініціативи адміністрації не допускається без попередньої згоди профспілкового комітету, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України. Днем звільнення вважається останній день роботи.
III. Основні обов'язки робітників і державних службовців
Основними обов'язками працівників є:
- працювати чесно і сумлінно, дотримуватись дисципліни праці;
- постійно вдосконалювати організацію своєї праці і підвищення професійної кваліфікації;
- повністю дотримуватись правил техніки безпеки, охорони праці і протипожежної безпеки;
- тримати в чистоті і порядку своє робоче місце, а також дотримуватись чистоти на території Міністерства;
- своєчасно і якісно виконувати розпорядження безпосереднього керівництва, а також адміністрації Міністерства.
................Перейти до повного тексту