- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Роз"яснення
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
Р О З'Я С Н Е Н Н Я
N ДІП-4145 від 09.12.96
м.Київ
Обчислення середньомісячної заробітної плати для визначення розміру відшкодування шкоди
З урахуванням численних звернень потерпілих на виробництві, підприємств, установ і організацій щодо обчислення середньомісячної заробітної плати для визначення розміру відшкодування шкоди, Міністерство праці роз'яснює.
Обчислення середньомісячного заробітку для визначення розміру відшкодування шкоди провадиться відповідно до п.22 "Правил відшкодування власником підприємства, установи і організації або уповноваженим ним органом шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ним трудових обов'язків", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 1993 року
N 472 із змінами і доповненнями до них, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 1994 року
N 492 (далі - Правила).
Згідно з п.23 Правил види оплати праці, що враховуються при обчисленні середньомісячного заробітку, визначаються відповідно до чинного законодавства про пенсійне забезпечення (ст.
66 Закону України
"Про пенсійне забезпечення"), тобто до середньої заробітної плати включаються всі види оплати праці, на які за діючими правилами нараховуються страхові внески, крім виплат одноразового характеру, не обумовлених діючою системою оплати праці, що входять до "Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховуються страхові внески та які не враховуються при визначенні середньомісячного заробітку для обчислення пенсій", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року
N 583 "Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення" з наступними змінами та доповненнями.
Відповідно до "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхових внесків підприємствами, установами, організаціями, громадянами до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів", затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 6 вересня 1996 року
N 11-1, до таких виплат, на які не нараховуються страхові внески та які не враховуються при визначенні середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсій, належать:
1. Вихідна допомога при звільненні.
2. Компенсаційні виплати (добові за відрядженням в межах нормативу і виплати замість добових).
3. Вартість безкоштовно наданих деяким категоріям працівників квартир, комунальних послуг, палива, проїзних квитків або сума коштів для їх відшкодування за рахунок відповідних бюджетів, а також твердого палива для працівників вугільної промисловості.
4. Вартість виданого спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, мила, миючих та знешкоджуючих засобів, молока і лікувально-профілактичного харчування.
5. Суми відшкодування витрат та інших компенсацій у зв'язку з переведенням, прийняттям або направленням робітників і службовців на роботу в іншу місцевість.
................Перейти до повного тексту