1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рекомендації


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
N 481/79/61 від 08.11.2001
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мінпраці,
Головдержслужби та
Пенсійного фонду України
08.11.2001 N 481/79/61
( Документ скасовано на підставі Наказу Міністерства праці та соціальної політики N 80/86/39 від 20.03.2006 )
Методичні рекомендації щодо застосування положень статті 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" при вирішенні питань пенсійного забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування
Відповідно до статті 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу, за рахунок внесків до Пенсійного фонду України, що сплачуються відповідно до закону.
Правом на одержання пенсії користуються особи, які досягли встановленого цим Законом граничного терміну перебування на службі в органах місцевого самоврядування, віку та за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу служби в органах місцевого самоврядування чи державної служби - не менше 10 років. До стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія цього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.
Документи для призначення пенсії подають в органи, які призначають пенсії, за наявності права на одержання зазначеної пенсії, після звільнення з посади в органах місцевого самоврядування або після продовження в установленому порядку терміну перебування на службі в органах місцевого самоврядування.
Правом виходу на пенсію по інвалідності користуються посадові особи місцевого самоврядування, які визнані інвалідами I і II групи та у разі втрати годувальника за умов, що інвалідність або смерть годувальника настали в період перебування на службі в органах місцевого самоврядування, з урахуванням наявності загального трудового стажу згідно з вимогами статті 25 Закону України "Про пенсійне забезпечення", у тому числі стажу державної служби або служби в органах місцевого самоврядування не менше 10 років.
Статтею 18 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" встановлено граничний вік перебування на службі в цих органах (60 років для чоловіків і 55 років для жінок). Ці обмеження не поширюються на посадових осіб місцевого самоврядування, які обираються на виборні посади відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Продовження терміну перебування на цих посадах не вимагається. Пенсія посадовим особам органів місцевого самоврядування, які на час досягнення пенсійного віку займали виборні посади сільських, селищних, міських голів, голів та заступників голів районних у місті, районних, обласних рад, секретарів сільських, селищних, міських рад та голів постійних комісій з питань бюджету обласних рад, які працюють на постійній основі, призначається з часу звернення їх за призначенням пенсії після настання права на одержання такої пенсії.
Посадовим особам місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування 8 років і більше, за наявності загального трудового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, призначається пенсія відповідно до цього Закону незалежно від того, де вони працювали перед призначенням пенсії.

................
Перейти до повного тексту