1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 03-3/1045-020-6 від 11.03.2001
Державному центру зайнятості
На запити щодо застосування окремих норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" Міністерство праці та соціальної політики України повідомляє.
1. Закон України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" відповідно до частини п'ятої статті 94 Конституції України набрав чинності з дня його опублікування - 22 лютого 2001 року ("Урядовий кур'єр", 22 лютого 2001 року N 34).
2. З набранням чинності Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" втратила чинність стаття 49-3 Кодексу законів про працю України. У зв'язку із цим виплата середньої заробітної плати, що зберігалася вивільнюваним працівникам за попереднім місцем роботи на період працевлаштування за другий та третій місяці з дня звільнення, здійснюється до 21 лютого п.р. включно.
3. Відповідно до Порядку видачі свідоцтва про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2000 р. N 1306, страхове свідоцтво не є документом, що підтверджує страховий стаж. З реєстрацією застрахованих осіб та видачею їм свідоцтва органами Пенсійного фонду здійснюється персоніфікований облік відомостей про застрахованих осіб. Відомості про застрахованих осіб, необхідні для призначення виплат за страхуванням на випадок безробіття, які мають бути включені до персоніфікованого обліку та якими може користуватися виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, у тому числі яким чином ці відомості будуть передаватися, визначається спільним рішенням двох фондів.
4. Трудовий стаж, набутий особами до 1 січня 2001 року під час роботи на умовах трудового договору (контракту) за кордоном у країнах, з якими укладено відповідні міжнародні угоди, що передбачають взаємне визнання трудового стажу і згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, прирівнюється до страхового стажу.
З 1 січня 2001 року особам, які безпосередньо перед настанням безробіття працювали за межами України, у разі несплати внесків до фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття при визначенні допомоги по безробіттю період роботи за кордоном не враховується, якщо інше не передбачене міжнародним договором України.

................
Перейти до повного тексту