1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
N 116/308/210 від 01.12.99
м.Київ
Затверджене
наказом Національної служби
посередництва і примирення,
Міністерства фінансів України
та Міністерства праці та
соціальної політики України
від 01.12.1999 р. N 116/308/210
Положення про порядок відшкодування витрат, пов'язаних з участю у примирній процедурі по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) незалежного посередника, членів примирної комісії і трудового арбітражу
I. Загальні положення
1. Положення про порядок відшкодування витрат, пов'язаних з участю у примирній процедурі по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) незалежного посередника, членів примирної комісії і трудового арбітражу (далі - Положення) визначає у відповідності із статтями 3, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14-16 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", пунктами 3, 4, 5, 7 Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами положення щодо проведення видатків, пов'язаних із збереженням середньомісячної заробітної плати незалежного посередника, членів примирної комісії і трудового арбітражу, оплатою праці в розмірі не менше середньомісячної заробітної плати, відшкодуванням інших видатків, пов'язаних із участю незалежного посередника, членів примирної комісії і трудового арбітражу в роботі примирних органів, матеріально-технічним забезпеченням примирної процедури.
2. Оплата праці в розмірі не менше середньомісячної заробітної плати за основним місцем роботи, відшкодування витрат, пов'язаних з участю в примирних процедурах членів примирної комісії, незалежних посередників, членів трудового арбітражу, організаційне та матеріально-технічне забезпечення роботи примирних комісій та трудового арбітражу (приміщення, канцелярське приладдя, транспортні витрати тощо) здійснюються сторонами колективного трудового спору за домовленістю, а якщо сторони не досягли згоди - в рівних частках.
3. Організаційно-методичне забезпечення відшкодування витрат, пов'язаних з оплатою праці членів примирних комісій, незалежних посередників і членів трудових арбітражів на час роботи у примирних органах, та інших витрат на їх участь у примирній процедурі здійснюється Національною службою посередництва і примирення або її регіональними відділеннями.
4. До витрат, пов'язаних з участю у примирній процедурі по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) незалежного посередника, членів примирної комісії і трудового арбітражу, належать:
а) оплата їх праці в розмірі не менше середньомісячної заробітної плати за основним місцем роботи;
б) виплата добових на період відрядження;
в) відшкодування витрат на проїзд (включаючи попереднє замовлення квитків, користування постільними речами в поїздах, оплату аеропортних зборів, перевезення багажу) до місця відрядження і назад, а також за місцем відрядження;
г) відшкодування витрат на оплату рахунків за проживання в готелях, а також включених до таких рахунків витрат на бронювання місць у готелях, харчування та побутові послуги, за користування холодильником, телевізором (крім каналів, за які встановлено окрему плату);
д) відшкодування на оплату рахунків за службові телефонні розмови;
е) відшкодування за оренду автотранспорту для здійснення службових поїздок під час проведення примирних процедур.
Вказані у підпунктах "в", "г", "д", "е" цього пункту витрати відшкодовуються лише за наявності підтвердних документів (в оригіналі), що підтверджують ці витрати, у вигляді рахунків від готелів, транспортних квитків, квитанцій, страхових полісів тощо.
5. Відрядження незалежних посередників та членів трудових арбітражів для участі в примирних процедурах здійснюється у відповідності із постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.99 р. N 663 "Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон" та Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 р. N 59 (в редакції, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 10.06.99 р. N 146).
II. Порядок відшкодування витрат, пов'язаних з участю у примирній процедурі по вирішенню колективного трудового спору (конфлікту) членів примирної комісії
6. Після повідомлення з боку органу, який представляє інтереси найманих працівників, або профспілки про виникнення колективного трудового спору (конфлікту) власника чи уповноваженого ним органу (представника), місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування за місцем знаходження підприємства та Національної служби посередництва і примирення (колективні трудові спори (конфлікти) на національному і галузевому рівнях) або її відповідного регіонального відділення (колективні трудові спори (конфлікти) на територіальному і виробничому рівнях) сторони колективного трудового спору (конфлікту) на другий день - на виробничому рівні, на третій день - на галузевому чи територіальному рівні, на шостий день - на національному рівні після отримання іншою стороною повідомлення про виникнення колективного трудового спору (конфлікту) сторони колективного трудового спору (конфлікту) у відповідності із статтею 8 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" складають протокол, в якому визначають:

................
Перейти до повного тексту