1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 06/2-5/36 від 02.03.99
м.Київ
Особливості регулювання трудових відносин працівників приватизованого підприємства визначені пунктом 2 статті 26 Закону України від 19 лютого 1997 р. "Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств", яким встановлено, що не допускається звільнення працівника приватизованого підприємства з ініціативи нового власника чи уповноваженого ним органу протягом 6 місяців від дня переходу до нього права власності.
По закінченні цього строку звільнення працівників приватизованого підприємства може здійснюватися на загальних підставах, у тому числі за скороченням чисельності або штату працівників за пунктом 1 ст.40 Кодексу законів про працю України.
Рішення про скорочення штату відповідно до статуту акціонерного товариства може прийняти правління або загальні збори акціонерів цього товариства.
Про наступне вивільнення працівники попереджуються не пізніш ніж за два місяці (ст.49-2 КЗпП України). Переважне право на залишення на роботі надається працівникам з вищою кваліфікацією і продуктивністю праці. За однакових умов продуктивності праці і кваліфікації переважне право мають працівники, про яких ідеться у другій частині ст.42 КЗпП України.
Вивільнення працівників можливе лише за згодою профспілкового органу, що діє на підприємстві.
За працівниками, вивільненими з підприємства за п.1 ст.40 КЗпП України, зберігається середня заробітна плата на період працевлаштування, але не більше, як на три місяці з дня звільнення з урахуванням виплати вихідної допомоги.
Працівник має право оскаржити правомірність свого вивільнення до суду.
Начальник управління правового регулювання І.Тубелець
"Урядовий кур'єр", N 58, 30 березня 1999 р.
Перейти до повного тексту