- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ НАГЛЯДУ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ
ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ
Л И С Т
Редакції газети
"Все про бухгалтерський облік"
(Витяг)
Питання 1: Як правильно застосовувати Рекомендації, затверджені наказом Мінпраці України від 10.10.97 р.
N 7, щодо надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці? Чи мають право на цю відпустку працівники, які працюють неповний робочий тиждень, але при цьому для них встановлено певне коло обов'язків, які вони повинні виконувати за час своєї роботи протягом робочого тижня?
Відповідь 1: Відповідно до статті
56 КЗпП України за угодою між працівником і власником підприємства як при прийнятті на роботу, так і згодом може бути встановлений неповний робочий час. При цьому зменшення встановленої норми тривалості робочого часу може бути проведене шляхом скорочення тривалості роботи протягом тижня чи протягом робочого дня або поєднанням цих двох складових. Конкретна норма неповного робочого часу зазначається у наказі керівника підприємства із зазначенням конкретних днів та годин роботи.
Відповідно до пункту 1
Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці ненормований робочий день - це особливий режим робочого часу, який встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. Міра праці у даному випадку визначається не тільки тривалістю робочого часу, але також і колом обов'язків та обсягом виконуваних робіт.
Відповідно до пункту 2 вищеназваних
Рекомендацій ненормований робочий день не застосовується для працівників, зайнятих на роботах з неповним робочим днем. При цьому не визначено будь-яких винятків залежно від часу зайнятості в таких умовах чи підстав встановлення такого режиму роботи.
................Перейти до повного тексту