- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
24.06.2008 N 343/020/99-08 |
Щодо подання звітності до фондів соцстрахування
(Витяг)
У Департаменті політики державного соціального страхування (далі - Департамент) розглянуто лист <...> щодо необхідності подання щомісячної звітності до фондів соціального страхування суб'єктами господарювання при умові, що організація не має ні власників, ні найманих працівників, які отримують заробітну плату за трудовими угодами (контрактами) або за цивільно-правовими угодами, та повідомляємо.
Відповідно до статті
3 Закону України
"Про об'єднання громадян" громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.
Відповідно до статті
14 Закону України
"Про об'єднання громадян" у разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи (об'єднання громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визначається політичною партією або громадською організацією).
Отже, оскільки <...> обласна організація партії <...> є юридичною особою, то відповідно до чинного законодавства України вона має бути зареєстрована у Фонді загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Для надання відповіді щодо необхідності подання щомісячної звітності до фондів соціального страхування (при відсутності найманих працівників) Департаментом спільно з фондами соціального страхування було здійснено аналіз законодавства з питань загальнообов'язкового державного соціального страхування із зазначеного питання, за результатами якого повідомляємо наступне. Щодо надання звітності до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
Відповідно до п. 6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р.
N 339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. за N 30/5221, із змінами та доповненнями, роботодавці щокварталу складають у двох примірниках Розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в установлені строки.
1. Підприємства, установи й організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форми власності та господарювання, повинні у повному обсязі подавати інформацію службі зайнятості про наявність вільних робочих місць;
2. При вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - списки фактично вивільнених працівників.
3. Підприємства, установи і організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форми власності та господарювання, які здійснювали прийом працівників, повинні у десятиденний строк у повному обсязі подавати інформацію про прийнятих працівників до центрів зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків.
Таким чином,громадські організації, незалежно від того використовують вони працю найманих працівників чи ні, повинні надавати розрахункову відомість до центру зайнятості щокварталу. Крім того, у випадках використання найманої праці або наявності вакансій - звітність за формами
3-ПН,
4-ПН,
5-ПН (у визначені терміни), затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 р.
N 420, погодженими з Держкомстатом України та зареєстрованими у Міністерстві юстиції України. Адміністративної відповідальності у разі неподання або несвоєчасного подання звітності до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття чинним законодавством не передбачено.
................Перейти до повного тексту