- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
Департамент стратегії соціального розвитку на Ваш запит <...> стосовно питань індексації заробітної плати повідомляє.
Щодо проведення індексації, якщо заробітну плату підвищено, але сума підвищення менше ніж сума індексації, яку мали б нарахувати за цей місяць.
Індексація грошових доходів населення згідно з Законом України від 5 жовтня 2000 р.
N 2017 "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" є державною соціальною гарантією, яка встановлюється з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін. Вона є обов'язковою для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності.
У зв'язку з цим, місяць зростання доходів (заробітної плати) громадян може вважатися базовим при розрахунку індексу споживчих цін для проведення індексації згідно з п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р.
N 1078, у разі коли сума підвищення доходу працівника перевищить суму індексації, яка мала бути нарахована йому у цьому місяці.
Щодо проведення індексації працівнику, якому призначили постійну доплату у фіксованому розмірі, наприклад, за збільшення обсягу роботи, суміщення тощо, при цьому його оклад не змінився.
Відповідно до п. 5
Порядку передбачено, що при розрахунку індексу споживчих цін для проведення індексації місяць вважається базовим тільки у разі зростання доходів. Отже, якщо працівнику призначили постійну надбавку, і внаслідок цього відбулося підвищення з гального доходу, але при цьому посадовий оклад і змінився, то місяць такого призначення може вважатися базовим. Якщо зростання доходу не відбулося, індексація повинна продовжувати здійснюватися і індекс, розрахований згідно з Порядком.
................Перейти до повного тексту