- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
Всеукраїнській молодіжній
організації "Молодь проти
корупції"
01024, м. Київ,
вул. Лютеранська, 27/29
Ваше звернення, що надійшло від народного депутата України Марченка О. В., розглянуто Міністерством праці та соціальної політики і повідомляємо наступне.
Щодо порядку тимчасової видачі трудової книжки працівнику
Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.93 р.
N 301 "Про трудові книжки працівників" трудові книжки зберігаються на підприємствах, в установах і організаціях як документи суворої звітності, а при звільненні працівника трудова книжка видається йому під розписку в журналі обліку. Видача їх працівникам на руки, крім випадків звільнення, не передбачена.
У разі необхідності власник або уповноважений ним орган видає працівникам на їх прохання завірені виписки з трудових книжок (пункт 2.7 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.93
N 58, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.08.93 N 110).
Згідно з абзацом другим пункту 27 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", затвердженого спільним наказом Мінпраці і Пенсійного фонду України від 30.04.2002
N 224/30, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.06.2002 N 536/6824, у випадках, коли доказом стажу є трудова книжка, подається виписка з неї, засвідчена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи, або органом, що призначає пенсію.
Щодо застосування пункту 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95
N 100 (зі змінами).
З метою недопущення зниження середньої заробітної плати у зв'язку із підвищенням на підприємстві, в установі, організації тарифних ставок окладів пунктом 10 вищеназваного
Порядку передбачено проведення коригування заробітної плати.
Так, вищеназваним пунктом визначено, що у випадку підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими колективними договорами (угодами), як у розрахунковому періоді, так в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.
У випадку, коли посадові оклади були підвищені не на один відсоток, коефіцієнт коригування визначається шляхом ділення окладу, який встановлено працівникові після підвищення, на оклад, який був у працівника до підвищення.
Розглянемо умовний приклад, коли вчителю першої категорії з 15 липня 2005 року надається щорічна відпустка тривалістю 56 календарних днів. При цьому з 1 липня п. р. відбулось підвищення посадових окладів на 6,9 відсотка.
................Перейти до повного тексту