- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Л И С Т
03.10.2005 N 7836/0/14-05/030-6 N 12144/02-20 |
Огляд запитань і відповідей щодо застосування пенсійного законодавства
1. Гр. С. пенсію по інвалідності внаслідок трудового каліцтва призначено в 40-річному віці. Який період перебування на інвалідності зараховується до пільгового стажу за Списком N 1, якщо за пенсією за віком звернувся:
а) 1 листопада 2003 р. у 62 роки;
б) 1 лютого 2004 р. у 62 роки.
Відповідно до п.4 ст.
24 Закону України
"Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених раніше чинним законодавством.
Згідно зі ст.
56 Закону України
"Про пенсійне забезпечення" час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах.
Отже, в першому випадку до загального та пільгового стажу за Списком N 1 зараховується період з дня встановлення інвалідності до 1 листопада 2003 р.; у другому випадку до страхового стажу зараховується період з дня встановлення інвалідності до 1 січня 2004 р., до пільгового стажу для визначення права на пенсію на пільгових умовах - до 1 лютого 2004 р.
2. Чи можна призначити пенсію за 1,5 року до досягнення пенсійного віку відповідно до ст.
37 Закону України
"Про державну службу" особі, яку звільнено з роботи через виявлену невідповідність обійманій посаді за станом здоров'я?
Відповідно до ст.
37 Закону України
"Про державну службу" на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності загального трудового стажу для чоловіків не менш як 25, для жінок - не менш як 20 років, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, - незалежно від місця роботи під час досягнення пенсійного віку.
Вік виходу на пенсію визначається згідно з чинним законодавством для відповідної категорії осіб.
3. Гр. К. з 1995 до 2000 р. працювала в туберкульозному диспансері на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком N 2. Чи зарахується цей період у разі призначення пенсії до пільгового стажу в подвійному розмірі відповідно до ст.
60 Закону України
"Про пенсійне забезпечення"?
................Перейти до повного тексту