1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Л И С Т
16.06.2005 N 4266/0/14-05-/02-6
N 7163/03
На численні запити щодо зарахування до страхового стажу періоду проживання дружин осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість для їхнього працевлаштування за спеціальністю, повідомляємо.
Згідно із ч. 4 ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувались до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (1 січня 2004 р.), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених раніше чинним законодавством.
Відповідно до ст. 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення" період проживання дружин осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість для їхнього працевлаштування за спеціальністю, зараховувався до стажу роботи для призначення пенсії, але не більш як 10 років. Зазначений період не зараховувався при збільшенні розміру пенсії за віком за кожний рік роботи понад 20 років стажу роботи в жінок.
Період проживання (до 1 січня 2004 р.) дружин осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів і військовослужбовців надстрокової служби з чоловіками в місцевостях, де була відсутня можливість для їхнього працевлаштування за спеціальністю, зараховується до стажу роботи для призначення пенсії відповідно до ст. 27 (крім ч. 2) і 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", але тривалістю не більш як 10 років. При збільшенні розміру пенсії за віком за кожний повний рік роботи понад 20 років жінкам під час обчислення пенсії відповідно до ч. 2 ст. 27 названий період не враховується.
Заступник Міністра
праці та соціальної
політики України
Заступник Голови
правління Пенсійного
фонду України


О.Гаряча


О.Зарудний
Перейти до повного тексту