1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
09.03.2006 N 1/9-134
Міністерства,
інші заінтересовані
центральні органи виконавчої
влади
Міністерство освіти
Автономної Республіки Крим
Управління освіти і науки
обласних, Київської та
Севастопольської міських
держадміністрацій
Міністерство праці
та соціальної політики
Автономної Республіки Крим
Головні управління праці
та соціального захисту
населення
облдержадміністрацій
Головне управління праці
та зайнятості Київської
міської держадміністрації
Управління праці
та соціального захисту
населення Севастопольської
міської держадміністрації
Федерація професійних спілок
України
Федерація роботодавців
України
Наукові установи
Міністерством праці та соціальної політики спільно з Міністерством освіти і науки за участю заінтересованих центральних органів виконавчої влади, соціальних партнерів, роботодавців, навчальних закладів, наукових установ, Всеукраїнської студентської ради 13 грудня 2005 р. було проведено Круглий стіл "Ринок освітніх послуг та ринок праці". На засіданні Круглого столу обговорювались проблемні питання взаємодії ринку освітніх послуг та ринку праці, зокрема, причини та наслідки професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці, шляхи його врегулюваннями; роль вищих та професійно-технічних навчальних закладів у задоволенні потреби економіки у працівниках; якісний рівень підготовки випускників навчальних закладів, його відповідність вимогам роботодавців; пропозиції щодо участі роботодавців в підготовці кадрів навчальними закладами; стан та проблеми працевлаштування випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів, їх соціального захисту та закріплення на підприємствах тощо.
За результатами обговорення прийнято рекомендації учасників засідання, що надсилаються для ознайомлення та використання в практичній роботі.
Міністр праці
та соціальної політики України
Міністр освіти
і науки України

І.Сахань

С.Ніколаєнко
РЕКОМЕНДАЦІЇ
учасників Круглого столу "Ринок освітніх послуг та ринок праці", організованої та проведеної Міністерством праці та соціальної політики та Міністерством освіти і науки 13 грудня 2005 року в м. Києві
Учасники Круглого столу підтверджують актуальність питання кадрового забезпечення економіки, переорієнтації ринку освітніх послуг на потреби ринку праці, що визначено в Указі Президента України від 11 липня 2005 року N 1073 "Про вдосконалення державного регулювання у сфері зайнятості населення та ринку праці в Україні". Учасники Круглого столу відзначають, що проблема формування якісно нової національної робочої сили перетворюється для держави на один із найважливіших чинників підвищення продуктивності праці, забезпечення випуску конкурентноздатної продукції, інтеграції України у світове економічне співтовариство.
Сьогодні значна кількість підприємств відчуває потребу в кваліфікованих робітниках та фахівцях інженерних спеціальностей. Разом з тим, щорічно майже 80 тисяч випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів не знаходять застосування своїх знань та вмінь на ринку праці. Через відсутність механізму взаємодії заінтересованих центральних та місцевих органів виконавчої влади, роботодавців з навчальними закладами підготовка кадрів вищими та професійно-технічними навчальними закладами не відповідає потребі роботодавців. За умов неприйняття відповідних дієвих заходів дисбаланс на ринку праці буде загострюватись, зростатиме дефіцит одних та перевиробництво інших кадрів, що з часом може призвести до незворотних наслідків для виробництва і економіки країни в цілому.
Наявність процесу масовості вищої освіти обумовлюють збільшення соціальної напруги на ринку праці, створюють умови для безробіття, зокрема, випускників навчальних закладів. Майже не працює система профорієнтації школярів, в результаті чого найпопулярнішими у молодіжному середовищі залишаються професії, потреба яких на ринку праці є найнижчою. Непрестижними залишаються робітничі професії в суспільстві.
Ситуація ускладнюється також невідповідністю якості робочих місць, що пропонуються роботодавцями, очікуванням випускників навчальних закладів.
Тому сьогодні нагальною є потреба у вивченні та прогнозуванні попиту в кваліфікованих кадрах, удосконаленні формування та розміщення державного замовлення, спрощенні механізму ліцензування, підвищенні якості професійної підготовки кадрів та якості робочих місць, на які працевлаштовуються випускники, підвищенні їх соціального захисту, удосконаленні законодавчої та нормативно-правової бази з питань професійної освіти, участі роботодавців в реалізації освітніх програм, створенні системи професійної орієнтації молоді на потреби ринку праці тощо.

................
Перейти до повного тексту