1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
15.08.2007 N 500/020/99-07
У зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 р. N 949 "Про внесення змін до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням" надсилаємо роз'яснення для застосування в роботі та інформування робочих органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд).
З набранням чинності постановою N 949, з 1 серпня 2007 року - дня опублікування, при розрахунках допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами слід звернути увагу на такі особливості.
1. Для працівників, які працюють на підприємствах, в організаціях, робота яких пов'язана з сезонним характером виробництва, уточнюється нормативно-правовий акт, відповідно до якого визначається перелік сезонних робіт і сезонних галузей (постанова Кабінету Міністрів України від 28.03.97 р. N 278).
2. Уточнюється норма п. 5 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок) щодо розрахункового періоду для осіб, які працювали і сплачували страхові внески менше 6 календарних місяців (з 1 до 1 числа). Наприклад, якщо працівника прийнято на роботу з 1 червня 2007 року, а захворів він з 9 липня 2007 року, розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати (доходу) буде період з 1 по 30 червня поточного року.
3. При визначенні розрахункового періоду перед настанням страхових випадків у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності або вагітністю та пологами не повинна застосовуватись норма абзацу другого п. 6 Порядку. Тобто якщо працівнику видано кілька листків непрацездатності та між першим і другим листками непрацездатності не було робочих днів, а в заключному висновку першого листка непрацездатності зазначено, що працівник має стати до роботи (код-1), наступний випадок захворювання вважається іншим страховим випадком і для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку страхової виплати за другим листком непрацездатності береться новий розрахунковий період. Перші п'ять днів тимчасової непрацездатності за другим листком непрацездатності оплачуються за рахунок коштів роботодавця.
Якщо в заключному висновку першого листка непрацездатності, виданому працівнику, зазначено, що працівник продовжує хворіти (код-2), наступний листок непрацездатності вважається продовженням попереднього і оплачується за рахунок коштів Фонду. У такому випадку для обчислення середньої заробітної плати по другому листку непрацездатності береться розрахунковий період, за яким обчислювалася середня заробітна плата для призначення страхової виплати по першому листку непрацездатності.
4. Зміни до абзаців другого та п'ятого п. 14 Порядку стосуються уточнення страхових випадків за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, для яких здійснюється розрахунок середньоденної заробітної плати (доходу), а саме у частині призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності та у зв'язку з вагітністю та пологами.

................
Перейти до повного тексту