- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
12.03.2007 N ДЦ-12-1251/0/6-07 |
Народному депутату України
Я.М.Сухому
Щодо працевлаштування іноземних громадян в Україні
Шановний Ярославе Михайловичу!
Міністерство праці та соціальної політики України розглянуло Ваш запит щодо звернення громадянина Журби Антона Геннадійовича та в межах своєї компетенції надає роз'яснення до питань, викладених в ньому.
ПИТАННЯ 1 "В яких випадках зобов'язані отримувати дозволи на працевлаштування такі категорії осіб, як іноземці, особи без громадянства?"
Відповідно до пункту першого Порядку оформлення іноземцям та особами без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.99 р.
N 2028 "Про затвердження Порядку оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні" (далі - Порядок N 2028), дозволи на працевлаштування оформляються іноземцю або особі без громадянства, який має намір займатися в Україні трудовою діяльністю, за умов, якщо в країні (регіоні) відсутні працівники, які спроможні виконувати цей вид роботи, або є достатнє обгрунтування доцільності використання праці іноземних фахівців.
ПИТАННЯ 2 "В яких випадках зобов'язанні отримувати дозволи на працевлаштування особи, що прибули на постійне проживання?"
Пунктами 2, 3 статті
11 Закону України
"Про імміграцію" передбачено, що після прибуття іммігранта в Україну він повинен звернутися протягом п'яти робочих днів до органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань імміграції за місцем проживання із заявою про видачу йому посвідки на постійне проживання. Орган спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань імміграції протягом тижня з дня прийняття заяви видає іммігранту посвідку на постійне проживання.
Таким чином іноземцю, який отримує посвідку на постійне проживання, не потрібен дозвіл на працевлаштування.
ПИТАННЯ 3 "Яким саме документом підтверджується підстави для неотримання дозволу на працевлаштування для наступної категорії осіб:
а) що постійно проживають на території України;
б) отримали статус біженця;
в) найнято інвестором у межах і за посадою (спеціальністю), визначених спеціальною угодою?"
До пункту "а" підставою є посвідка на постійне місце проживання відповідно до Закону
"Про імміграцію";
До пункту "б" підставою є отримання статусу біженця відповідно до Закону України
"Про біженців";
................Перейти до повного тексту