- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 20.06.2019 р. N 939/0/206-19 |
Щодо права на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці
Директорат норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики розглянув звернення головного редактора газети "Оплата праці" та повідомляє.
Відповідно до статті
7 Закону України "Про охорону праці" працівники, зайняті на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, безплатно забезпечуються лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою, мають право на оплачувані перерви санітарно-оздоровчого призначення, скорочену тривалість робочого часу, щорічну додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці в підвищеному розмірі та інші пільги і компенсації, що надаються в порядку, визначеному законодавством.
З прийняттям
постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.92 р. N 442 (зі змінами) "Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці" (далі - Порядок) віднесення робіт до категорії із шкідливими і важкими умовами праці та визначення права працівників на пільги і компенсації за роботу в цих умовах здійснюються на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці.
Правовою основою для проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі - атестація) є чинні законодавчі та нормативні акти з питань охорони і гігієни праці, списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджені
постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 р. N 461 (зі змінами), списки виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці, затверджені
постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. N 1290 (зі змінами), Перелік виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затверджений
постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 р. N 163 (зі змінами) тощо.
Відповідно до пункту 4
Порядку атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.
Подовження терміну проведення атестації, а також надання пільг і компенсації за роботу із шкідливими і важкими умовами праці у разі порушення термінів її проведення, чинним законодавством не передбачено.
................Перейти до повного тексту