- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
05.03.2019 № 259/0/206-19
Редакція газети "Праця і зарплата"
пр. Перемоги, 50, м. Київ, 03047
Про розгляд звернення
Директоратом норм та стандартів гідної праці Міністерства розглянуто лист щодо деяких питань в оплаті праці та в межах компетенції повідомляється.
Згідно із статтею
61 Кодексу законів про працю України (далі -
КЗпП), режим підсумованого обліку робочого часу може вводитись на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу.
В кінці кожного місяця, впродовж облікового періоду, провадиться нарахування працівникам належної їм заробітної плати згідно з діючими умовами оплати праці: основної заробітної плати (окладу), доплат і надбавок, в тому числі за роботу у нічний та вечірній час, надбавок, премій тощо, а по закінченню облікового періоду провадиться оплата надурочної роботи.
Нарахування заробітної плати працівникам проводиться на підставі табеля обліку використання робочого часу, в якому чітко фіксується фактичне використання робочого часу, робляться відмітки про фактично відпрацьований час, відпрацьовані години за місяць, в тому числі надурочні, вечірні, нічні години роботи, години роботи у святкові, неробочі та вихідні дні тощо, а також інші відхилення від нормальних умов роботи.
Згідно зі статтею
12 Закону України "Про оплату праці" підвищена оплата за роботу у святкові, неробочі дні, нічний та надурочний час відноситься до державних гарантій в оплаті праці, які є обов'язковими для підприємств усіх форм власності та господарювання.
Відповідно до статті
108 КЗпП робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, що встановлюється в колективному договорі, з дотриманням норм генеральної, галузевої (територіальної) угод, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.
Статтею
107 КЗпП встановлено, що робота у вихідний, святковий чи неробочий день оплачується у подвійному розмірі, зокрема, працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота провадилася понад місячну норму.
................Перейти до повного тексту